Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

Bucuresti

Postări Recomandate

eu nu ma refeream la curse de masini preparate...era la un moment dat vorba sa se faca un circuit de curse pe bune in genul celui de la monte carlo. ar fi o idee...daca circuitul respectiv ar fi inclus intr-un campionat sa zicem formula 3 ca la formula 1 nu putem visa inca...am face ceva bani si de la turistii care ar veni

crezi ca ar fi posibil?in fata casei poporului?vrei sa plesneasca stimabilii nostri ?

pacat...caci ar scoate banii

dar la drumurile noastre....ha ha

dar hai sa vedem cam ce-ar trebui bucurestiului...pt a deveni un pic mai placut :spiteful:

Editat de blackkkarma_83

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu zic ca mai multe parcuri nu ar face decat bine orasului.

De asemenea, desfiintarea fabricilor si uzinelor din interiorul acestuia si reconstruirea lor intr-o zona nelocuita (eventual undeva la marginea orasului).

As spune ca ideea cu amenzile este una buna, atata timp cat se aplica peste tot in Bucuresti, nu numai in centru. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu parcurile....cred ca nu exista parc in care sa nu fie o bucata de teren revendicata de cineva...si in IOR si pe undeva prin nord ...dar vad ca primariiile se lupta sa tina terenurile in domeniul public al statului. f bine :spiteful: e asa de frumos cand te plimbi prin oras si vezi spatii verzi. si proiectele cu parcari sunt bune. in bucuresti nu ai loc sa-ti parchezi masina, mai ales in centru. n-am masina dar am prieteni soferi si stiu ce inseamna sa te invarti o juma de ora ca pana la urma sa parchezi ilegal si sa stai cu frica de amenda. si in bucuresti sunt multe ruine..fie ele fabrici sau case sau magazine neterminate gen circul foamei. nu stiu care este situatia terenurilor respective dar ruinele tebuie sa dispara si in locul lor sa apara ceva functional fie blocuri, magazine sau parcuri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apropos, cand vorbeam de amenzi, ma refeream la resturile menajere aruncate pe strada... :good:

apropo de chestia asta....acum ceva vreme am vorbit la o bere cu un japonez...cand mi-a spus ca a arunca tigara[restul] pe jos e.... citez ''mare rusine'' mi-a crapat obrazul...caci eu fiind fumator cu 30 min in urma aruncasem pe jos.ideea era ca tine si de educatie. iar de atunci sting tigara si o port la mine pana gasesc un cos degunoi[sper sa ma tina :spiteful: ca obisnuinta moare greu]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
apropo de chestia asta....acum ceva vreme am vorbit la o bere cu un japonez...cand mi-a spus ca a arunca tigara[restul] pe jos e.... citez ''mare rusine'' mi-a crapat obrazul...caci eu fiind fumator cu 30 min in urma aruncasem pe jos.ideea era ca tine si de educatie. iar de atunci sting tigara si o port la mine pana gasesc un cos degunoi[sper sa ma tina :spiteful: ca obisnuinta moare greu]

Intr-adevar, noi "am fost educati" in spiritul acesta, ce vrei. Dupa caderea lui Ceausescu, ne-am permis sa aruncam pe strada (de tigari sa nu mai vorbim, asta e la ordinea zilei). Plus ca aceste cosuri de gunoi au aparut relativ tarziu (cred ca acum maxim 4 ani au fost amplasate cosuri de gunoi din 20 in 20 de metri) si pe nimeni nu a interesat daca aruncam sau nu resturile menajere pe unde ne vine.

Ce sa spun, acum s-au gandit si parlamentarii nostri sa faca ceva bun, ca eu cred ca daca nu intream in UE, nici nu catadicseau sa faca ceva in acest sens...a noastra capitala ramanea la fel de murdara (sau devenea si mai murdara :doh: ).

Totusi ar mai fi multe de facut. In principiu, cum ai spus si tu, trebuiesc oamenii educati sa pastreze orasul curat. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiti mai atenti cand deschideti topicuri. Am deschis acelasi topic mai demult!

Si Heidy, se pare ca si tu ai postat pe el!

Editat de kosfunny

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiti mai atenti cand deschideti topicuri. Am deschis acelasi topic mai demult!

Si Heidy, se pare ca si tu ai postat pe el!

Parca era un topic la regional. Dar era vorba despre cu totul si cu totul altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×