Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Principii de etica seculara si moralitate umanista

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce intelegi tu prin civilizatie umana, intre ghilimele?

Sa inteleg ca este prima data cand intalnesti sintagma civilizatie umana?

Am renuntat la ghilimele. :roll:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca este prima data cand intalnesti sintagma civilizatie umana?

Am renuntat la ghilimele. :roll:

Mai bine raspunde dacat sa bati apa in piua, ca poate unii dintre noi nu estem asa cultivati si nu stim. shades.gif

Ce intelegi tu prin civilizatie umana ? Mai exista si de alte feluri pe planeta asta ?

Eu as numi-o mai degraba pleonasm.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca este prima data cand intalnesti sintagma civilizatie umana?

 

Te-am intrebat, ce intelegi tu prin ea. Asta, zau asa, n-am de unde sa stiu, ca nu-ti citesc gandurile!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as numi-o mai degraba pleonasm.

Daca o sa dai un search pe google, o sa observi ca este plin cu pleonasmul "istoria civilizatiei umane"

 

Te-am intrebat, ce intelegi tu prin ea. Asta, zau asa, n-am de unde sa stiu, ca nu-ti citesc gandurile!

Ce se intelege de obicei. Daca stam sa descoperim de fiecare data gaura la macaroana, nu mai avem timp de lucruri importante.:roll:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca o sa dai un search pe google, o sa observi ca este plin cu pleonasmul "istoria civilizatiei umane". Ce se intelege de obicei. Daca stam sa descoperim de fiecare data gaura la macaroana, nu mai avem timp de lucruri importante.:roll:

Mno bun, sa lasam Goagalu. Zi-ne tu cate feluri de civilizatie exista pe planeta asta si da o definitie in propriile cuvinte despre cea umana. Daca nu vrei, atunci recomand sa-ti iei galetusa si lopatelele si sa faci castele pe alt topic ca aici tai frunza aiurea. Scrii multe cuvinte fara sa spui de fapt nimic.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Omul a evoluat inca de la inceputuri in grupuri si apoi in colectivitati religioase pentru a accede la civilizatie.

 

Poti sa detailezi putin ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mno bun, sa lasam Goagalu.

:roll: adica nu este pleonasm? Si ti-e rusine sa recunosti? Ok, nu este nici o problema.

 

Zi-ne tu cate feluri de civilizatie exista pe planeta asta si da o definitie in propriile cuvinte depre cea umana. Daca nu vrei, atunci recomand sa-ti iei galetusa si lopatelele si sa faci castele pe alt topic ca aici tai frunza aiurea. Scrii multe cuvinte fara sa spui de fapt nimic.

S-au cam amestecat galetusele si lopetelele si nu mai stiu care-s ale mele. O sa iau doua la intamplare. Sper ca nu te superi.:roll:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-au cam amestecat galetusele si lopetelele si nu mai stiu care-s ale mele.

 

Pai galetusa ta era cea cu civilizatia umana, care nu s-ar fi putut dezvolta fara religie :crazy:

 

Daca intelegi acelasi lucru ca si noi, prin civilizatie umana, atunci ai spus o mare aiureala. Daca nu, atunci explica ce intelegi tu prin aceasta notiune.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×