Sari la conținut
Forum Roportal
Elia

Potopul reloaded

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

era nevoie de carnatul asta de citate biblice?

toata scriptura e insuflata de om ca sa isi explice ce nu stie si ca sa ii conduca pe altii.

 

Proverbe 14:12:"Multe căi pot părea bune omului, dar la urmă se văd că duc la moarte."

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Maximus, eu nu insir carnati aici. Daca tu vezi un carnat, eu te vad ca pe un om fara Dumnezeu.

 

vali29 parca ti-a mai fost sters un mesaj pentru categorisiri de felul asta.

eu vad un carnat de citate Biblice care nu au nici o legatura cu contextul

ce legatura are asta cu credinta mea in Dumnezeu?

 

doar atata poti???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu crezi ca d-zeu te va pedepsi ca pui etichte oamenilor ?? si de ce mereu trebuie sa dai citate ,de ce nu poti sa te exprimi cu ,cuvintele tale !!! oare nu ai ce sa spui ,fara acele citate ?? :spiteful:

 

Asta e problema cu credinciosii astia "adevarati" elenutza.

Ei iubesc Biblia, nu pe Dumnezeu. Iubesc litera legii nu spiritul ei.

Se dau mari crestini pentru ca stiu Biblia pe de rost dar nu rateaza nici un prilej sa te ameninte cu iadul, sa te faca fara Dumnezeu, sa spuna ca diavolul te inspira.

Asta e ceea ce inteleg ei din crestinism. Daca nu gandesti ca mine atunci iadul te mananca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vali29 parca ti-a mai fost sters un mesaj pentru categorisiri de felul asta.

eu vad un carnat de citate Biblice care nu au nici o legatura cu contextul

ce legatura are asta cu credinta mea in Dumnezeu?

 

doar atata poti???

 

cea mai buna arma este contra-atacul. musti ca un sarpe dupa care zici:"nu am facut nimic eu". tu nu ai credinta nici cat o ceapa degerata. nu te osandeste inima cand te minti pe tine? e spre binele tau sa te lasi judecat de Cuvintele Domnului. altfel cum vei putea sa deosebesti binele de rau? am intalnit multi care ziceau ca sunt pocaiti(nascuti din nou) dar, erau tare departe de Adevar. nu fa si tu aceeasi greseala.

 

ce inseamna "doar atata poti". am vazut ca nu esti in stare sa legi doua versete din Scripturi si ma intrebi ce pot? ce legatura are cu credinta ta? CREDINTA SE MARTURISESTE CU GURA. tu nu marturisesti NIMIC legat de credinta.

 

hai ca te las pe tine sa spui despre potop ca sa fim on-topic si sa-mi arati ca eu nu am Harul dat de Dumnezeu ca sa arat DIN SCRIPTURI nu de la babe, din auzite sau din cartile de pe tarabe.

 

Asta e problema cu credinciosii astia "adevarati" elenutza.

Ei iubesc Biblia, nu pe Dumnezeu. Iubesc litera legii nu spiritul ei.

Se dau mari crestini pentru ca stiu Biblia pe de rost dar nu rateaza nici un prilej sa te ameninte cu iadul, sa te faca fara Dumnezeu, sa spuna ca diavolul te inspira.

Asta e ceea ce inteleg ei din crestinism. Daca nu gandesti ca mine atunci iadul te mananca.

 

Biblia este Cuvantul Sau. Si, daca Biblia este Cuvantul Domnul, El unde este?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cea mai buna arma este contra-atacul. musti ca un sarpe dupa care zici:"nu am facut nimic eu". tu nu ai credinta nici cat o ceapa degerata.

[...]

CREDINTA SE MARTURISESTE CU GURA.

 

Matei 7

1Nu judecaţi, ca să nu fiţi judecaţi.

2Căci cu ce judecată judecaţi, veţi fi judecaţi; şi cu ce măsură măsuraţi, vi se va măsura.

3De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tău, şi nu te uiţi cu băgare de seamă la b

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×