Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

Intreaba-ma orice nu ai putut sa intrebi pe altcineva

Postări Recomandate

De ce oamenii dau etichete una altora in functie de activitatea virtuala?

 

Ce ai schimba in trecutul tau?

 

Ce inseamna intrebari co-creatoare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce te-a determinat sa deschizi topic pe aria asta, desi de ceva timp majoritatea topicelor de gen zac in parasire si la altele deja s-a renuntat?

Ce te-a determinat dupa atata timp sa postezi o poza cu tine? Eu, una, n-as fi crezut ca o vei face vreodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa intreb dece nu se cresc in Romania pomi de smokini ?

exista, am vazut eu. Nu la scara larga, dar sunt. Care e motivul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ai varstele astea ?

 

Varsta mentala de doar 16 ani arata ca sunt inca interesat de toate, pasionat de cunoastere ca unul de 16 ani. Ma simt dornic de explorarea planetei, de proiecte Greenpeace, de vise, idealuri si planuri, ca unul de 16 ani, care are toata viata in fata.

 

Varsta mentala de 7 ani arata ca am ramas la un strat de sedimentare a afectivitatii situat intre doua stadii de dezvoltare: pe de o parte copilul de 7 ani iubeste intens, cu forta, dezinteresat, si doreste sa primeasca dragoste pura, iar pe de alta parte la 7 ani isi face simtita presiunea sistemul scolar, care este in Romania destul de franant pentru un copil cu personalitate puternica, sensibil si inteligent, actionand contra individualitatii copilului si niveland grupul (ca in "The Wall").

Mi-ar fi placut sa fiu dat mai degraba la o Scoala Waldorf.

Scoala fiind pentru mine o dezamagire, inca de la 7 ani, am ramas la nivelula emotional de dinainte de formarea scolara. Ceea ce nu stiu in ce masura e un avantaj sau e un dezavantaj, insa e o realitate pentru mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot nu inteleg perceptia ta asupra scolii. eu luam 4 5 la chimie fizica matematica. 7 8 9 la restu materiilor umaniste. inveti ce iti place si la restul te chinui sa treci. Unde e dezamagirea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine a creat primul atom prima molecula,cine a creat punctul din care se presupune ca s- a format universul?cine l-a creat pe Creator si de ce?de ce exista lumea?nu era mai bine daca nu era nimic?sa nu fi existat nimic......nici macar vidul.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:think: Pentru ca simti nevoia ?

De ce analizezi labiile la femeile de pe forum ?

 

Este si o nevoie in spatele analizei, altfel nu as face-o. E o nevoie de comunicare si sharing.

 

Labiile femeilor nu le analizez, ci le transfigurez intr-o descriere lirica, pentru ca am un suflet de poet, vibrand la tot ce e delicat si frumos, iar simbolistica organelor feminine ma inspira sa creez, prin hermeneutica sa fractala (lotusul, Floarea Vietii, podul cu o suta de flori, orhideea, zeita Cresterii Florilor, scoica, samd). Femeia e Viata (Eva inseamna Viata), iar creativitatea artistica are unul dintre izvoare in arhetipul feminin.

 

ce iti place la Roportal?

 

Unii useri cu suflete vii, in sensul gogolian.

Editat de Nemo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

:)

 

 

 

 

 

 

 

E un Don Quijote modern, si e de respectat ca inca mai crede in ceva, chiar ceva nobil, dedicat binelui celorlalti. Nu se ocupa de binele propriu, cum ar fi putut sa faca. A ales sa se expuna, sa fie tarat in presa de scandal. Sa isi ridice in cap puternicele banci si sistemul dinozaurian financiaro-politic. Eu il admir.

 

Putea sa isi suga cocktailul in piscina, ca atatia. Dar a riscat. Si nu pentru sine.

 

Acei care si-au facut credite au fost spalati pe creier de mici de puternica masinarie a reclamei/consumerismului, angrenaj pus in functiune de dragutii "smart guys". Li s-a apasat subtil pe mecanismele firesti ale dorintelor/nevoilor, dar care au fost exacerbate de stimuli vizuali/auditivi/sexuali bine inserati in aparatul media.

Ii deplang ca s-au trezit din ameteala prea tarziu.

 

 

Nu stiu daca este ceva nobil...poate trage vreun folos? Asta este ca o stire de mana a doua.Spaniolii sunt un fel de greci vestici care acum vad ca nu este viata atat de roza...oricum...nu am vazut ca romani plecati acolo sa munceasca sa se intoarca.Oare de ce?

Topicul de fapt, l-ai deschis pentru amuzament, nu? sa vezi ce te-am intreba noi...o...curiozitate de-a ta... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hermeneutica fractala.. :crazy:

vreau sa vad o descriere lirica si pt organele masculine.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×