Sari la conținut
Forum Roportal
22BvGab

Ma lupt cu mine insami..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Femeile grase nu-s sexy, astea-s povesti.

 

Am vazut azi un om la TV care avea 63 de ani si a slabit 80 de kg prin gimnastica si dieta. Daca un batran poate, nu vad de ce o tanara nu ar putea. Daca vrea.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E ok.. luati-ma la misto :) Nu-i problema..

Nu am nevoie sa tina cineva regim in locul meu. Nu mananc mult, dar oricat as manca "ma ingras" .. am tendinte de ingrasare.

Nu-mi permit un regim "pompos" . De ce intotdeauna trb sa se gaseasca unu' care sa comenteze urat la adresa cuiva?

Nu ma indop de placere.. in perioada asta, pot sa zic ca stresu' ma face sa mananc.

Cand am zis ajutor, nu m-am referit sa ma ajutati "material" ci psihic..

Nu atarna suncile pe mine.. nu-mi atarna burta, sau sa ocup 2 locuri in ratb.

Cum a spus si Aseneth , nu ma plang de viata sexuala.

 

Reluand, am o problema psihica.. ma simt vinovata de fiecare cand bag ceva in gura si imi doresc sa vomit, dar in acelasi timp nu suport ideea de a sta nemancata, adica sunt constienta de bolile pe care mi le pot cauza cu propriile maini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Femeile grase nu-s sexy, astea-s povesti.

 

barbatilor nu le sta bine obezi, de acord

 

bine facuti, solizi,masivi, asta da, dar nu obezi

 

insa noi vorbim aici de femei

 

s-au facut studii psihologice, iar barbatii chestionati au raspuns in marea lor majoritate ca prefera femeile bine facute, plinute, durdulii, dolofane, dodoloate, rotunjoare.

 

Mit e ceea ce vedem la Fashion TV, unde creatorii de moda ce selecteaza anorexice au gusturi bizare pt ca multi sunt gay.

 

Initiatoarea topicului e prea delicata ca sa spuna ca problema ei e sexuala de fapt. Sa fim seriosi, ea vrea sa slabeasca pentru a fi atractiva pe plan sexual pentru parteneri. Datingul e dificil.

Daca ea intelege ca poate fi atractiva si asa, pentru un partener ce o apreciaza tocmai pentru sunculita presata (de el la perete), atunci isi va calma inconstientul.Daca va fi acceptata neconditionat in pat de partener, se va putea accepta usor pe sine.

Sigur, ideal este ca ea sa se accepte neconditionat acum. Dar e greu sa reuseasca asta singura, daca nu are o capacitate de autoanaliza. Solutia ar fi sa mearga la un psiholog axat pe bulimie si pb de adictie la mancat/imagine corporala eronata.

 

Ce ii recomand eu este sa faca miscare. Atunci nu conteaza colaceii excitanti,ci conteaza ca nu are placi de colesterol pe artere.

Si pana atunci se poate bucura de o viata sexuala voioasa si infloritoare, asa cum e.

Editat de Nemo!
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu . Nu am o problema pe plan sexual..

Pe mine ma demoralizeaza de cate ori incerc sa tin regim, sa fac sport.. ca dupa 1 luna si ceva nu vad nicio schimbare..

Singurul regim e sa mananci mai putin si sa faci ceva miscare - macar plimbari foarte lungi pe jos.

Ce inaltime/greutate ai ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu . Nu am o problema pe plan sexual..

Pe mine ma demoralizeaza de cate ori incerc sa tin regim, sa fac sport.. ca dupa 1 luna si ceva nu vad nicio schimbare..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurul regim e sa mananci mai putin si sa faci ceva miscare - macar plimbari foarte lungi pe jos.

Ce inaltime/greutate ai ?

1.65 - 70 si 80 kg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Reluand, am o problema psihica.. ma simt vinovata de fiecare cand bag ceva in gura si imi doresc sa vomit, dar in acelasi timp nu suport ideea de a sta nemancata, adica sunt constienta de bolile pe care mi le pot cauza cu propriile maini.

Daca ai manca numai cand iti este foame cu adevarat, si respectand pe cat se poate un orar, ai scapa de sentimente de vinovatie sau de nemancare.

 

Stilul haotic de a manca doar ca sa faci ceva, ar trebui sa il inlocuiesti cu mancat de potolit foamea. Eventual mananca fructe cand esti stresata, dar nici asa nu exagera. Incearca sa faci totul cu cap si sa mai temperezi din impulsuri distructive. Iti trebuie poate noi preocupari, in loc de cea de a rontai ceva intre mese.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E ok.. luati-ma la misto :) Nu-i problema..

 

Uneori sa stii ca ajuta, te ambitioneaza!

 

Pe mine ma demoralizeaza de cate ori incerc sa tin regim, sa fac sport.. ca dupa 1 luna si ceva nu vad nicio schimbare..

 

Se intampla uneori ca atunci cand iti impui ceva, mintea sa se opuna. Incearca sa nu iti mai impui sa slabesti si sa faci miscare de placere, nu ca impunere. Incearca, in acelasi timp, sa mananci mai multe legume si fructe si mai putina carne, inlocuieste mancarea traditionala cu salate de cruditati.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.65 - 70 si 80 kg

E prea mult, intr-adevar. Maxim 55 kg ar trebui sa ai... de preferat 50.

Incearca sa mananci o singura masa pe zi si sa mergi mult pe jos.

Te simti deprimata cand incerci sa nu mananci mult ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu . Nu am o problema pe plan sexual..

Pe mine ma demoralizeaza de cate ori incerc sa tin regim, sa fac sport.. ca dupa 1 luna si ceva nu vad nicio schimbare..

 

 

fa sport la sala, cu colegi, cu instructori, nu singura

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×