Sari la conținut
Forum Roportal
22BvGab

Ma lupt cu mine insami..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum spune si titlul.. ma lupt cu mine insami si cu ..kilogramele.

As putea sa aberez aici cat pentru 100 de randuri..dar nu stiu cine va sta sa citeasca tot.

De cand eram mica am avut tendinte de ingrasare, as putea da vina pe mama, ca ma lasa mereu sa mananc ce vreau , la ce ora vreau si cat vreau. Dar de ce sa gasesc un tap ispasitor cand din toata povestea asta sunt singura vinovata?!

Am ajuns sa am o problema psihica, am inceput sa ma simt vinovata cand mananc ceva si mi-as dori sa dau fuga la baie si sa vomit tot, dar totodata nu suport gandu' de-a sta nemancata.

Pot sa slabesc, dar mi-e mai comod sa stau asa.. si ideea e ca mi-a fost greu sa recunosc chestia asta, dar n-am vointa.. de parca slabesc asa, nefacand nimic.

Nu am vointa, clar ! Si daca incep sa tin un regim si sa fac sport.. o tin asa 2-3 saptamani si apoi o iau de la capat, incep sa mananc ca proasta.

Nu ma mai suport , mi-e rusine .. nu suport sa ma uit in oglinda. Am momente cand imi doresc sa mor doar ca sa scap de toate glumele din jurul meu,de toate criticile..

Nu gasesc motiv care sa ma ambitioneze sa slabesc..

Nu gasesc un regim care sa dea roade, ideea e ca nici nu am bani sa pot tine un regim strict. Nu-mi permit tot felul de produse..

Nu mai stiu ce sa fac..

Putin ajutor din partea voastra nu mi-ar strica

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Varsta,inaltimea, greutatea ar fi cateva date utile pentru a stabili daca problema ta este reala sau exagerata.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ori nu gasesti motiv sa slabesti, ori ti-e comod asa, ori vrei sa mori , ori n-ai vointa, ori ti-e rusine... care din ele? Mai era un topic asemanator.. ce ajutor sa-ti dea altii, cand tu NU VREI sa te ajuti singura ? Alegi drumul bulimiei, in loc sa te gandesti ca viata ta inseamna si altceva decat mancare.

Problema ta sta in faptul ca-ti place sa te indopi sau ai goluri pe care incerci sa le umpli cu

mancare?

Editat de Amarena
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu gasesc foarte sexy o femeie grasa. Eu o sa-mi pun femeia la cura de ingrasat. Cat mai multe sunculite, slaninute, gusi, kaizere, colacei, muschiulete tiganesti. Sa simti acolo ca oriunde dai cu mana, nimeresti oarece carnita.

 

Nu inteleg obsesia asta cu dimensiuni de fotomodel.

 

Femeia in antichitate si evul mediu era supervoluptuoasa, si tocmai aia era mai dorita (rapirea sabinelor a deselat caii latinilor).

 

Unde mai pui ca e si mai bine protejata femeia de frig (are plapuma sub piele), tine copilasii la caldurica in ovare sa nu se raceasca, sarmanii, si in caz de foamete/razboi rezista fara mancare 2 luni, numai cu proviziile de pe ea si apa din balti.

Are solduri mai late pentru nascut usor de copii.

Si cand se pune peste tine simti ca iti vine sa te bagi in pat de bucurie.

Nu risti sa o pierzi pe strada, ca pe una subtire.

oriunde te intorci, dai de ea

 

Numai avantaje!

 

bathers.jpg

 

rubens_venus_at_a_mirror_c1615.jpg

 

Lembesis-Nude-Painting.jpg

 

Peter-Paul-Rubens-oil-painting-RUBENS11.jpg

 

renoir2.jpg

 

Artemisia-Gentileschi-Venere-Dormiente-The-Sleeping-Venus-1625-30.jpg

Editat de Nemo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa slabesti rational nu iti trebuie vointa si atat, asta este o mare absurditate inoculata de cand suntem mici.

 

Iti trebuie un plan de actiune, un stil de viata care sa sustina dorinta si incercarea ta de a slabi, o mentalitate puternica (sa nu renunti nici in fata micilor esuari), stima de sine, perseverenta si o imagine de sine pe care sa o ajustezi putin cate putin pana ajungi sa te placi asa cum esti. Imaginea de sine este foarte importanta, ca si increderea in tine. Daca te vezi undeva, stii ce vrei, este mai usor sa obtii.

 

Priveste-te in oglinda si schimba ceea ce ai dori sa se schimbe, dar nu peste noapte, ci pas cu pas. Imaginea de sine este perfectibila, cu putina disciplina si consecventa vei vedea primele rezultate. Totul e sa ai si rabdare, sa indeplinesti ceea ce iti pui in cap, incepand cu obiective mici, termene realizabile, si ajungand treptat acolo unde iti doresti. Important e sa te simti bine in pielea ta, asta este obiectivul principal.

Nu ce crede sau zice lumea conteaza, ci sa te placi tu. Iar asta este realizabil pentru ca depinde numai de tine, nimeni nu iti dicteaza regulile.

 

Si inca un sfat, frumusetea este trecatoare, nu uita. In timp ce te preocupi de imaginea ta, sa nu neglijezi latura cealalta: educatia, locul de munca, interactiunile cu oamenii, iti pot aduce satisfactii mai trainice, si sa te sustina la nevoie, atunci cand pari ca iti pierzi vointa. Nu trebuie sa neglijezi aceste aspecte pentru ca rareori ceea ce facem este doar al nostru.

Editat de Athmy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu gasesc motiv care sa ma ambitioneze sa slabesc..

 

Iti place sa atarne suncile pe tine? Iti place atunci cand te privesti in oglinda si te vezi diforma? Sabinele or fi deselat caii, tu pe cine vrei sa deseli? :o:

 

Nu gasesc un regim care sa dea roade, ideea e ca nici nu am bani sa pot tine un regim strict. Nu-mi permit tot felul de produse..

 

Nu iti permiti sa tii un regim, dar iti permiti sa mananci mult :crazy: Cum vine asta? Daca vrei sa slabesti, umple mațul mai putin si faci economie si de bani si de atatea vieti de animale omorate pentru a-ti face tu suncile mai mari!

 

Putin ajutor din partea voastra nu mi-ar strica

 

:doh: Hai ca tinem noi regim, poate slabesti tu!

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu gasesc foarte sexy o femeie grasa. Eu o sa-mi pun femeia la cura de ingrasat. Cat mai multe sunculite, slaninute, gusi, kaizere, colacei, muschiulete tiganesti. Sa simti acolo ca oriunde dai cu mana, nimeresti oarece carnita.

 

Numai avantaje!

 

Cu atatia colacei si volanase de slana, cum faci sa-i gasesti

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu atatia colacei si volanase de slana, cum faci sa-i gasesti ”pasarica” (nu zic fofo ca se supara Ama :P )?

Impingi la nimereala, pana la urma tot intra undeva. E mai placut sa tot bajbaiesti, ce bine te simti cand reusesti.

E un fel de preludiu si asta, femeia e multumita ca i-ai oferit un joc creativ sexual nou.

E un joc de inteligenta sa afli orificii pe intuneric.

 

Sabinele or fi deselat caii, tu pe cine vrei sa deseli? :o:

 

Isi gaseste si ea un mascul solid, bine constituit de la mama natura, care cauta disperat una bine facuta, ca la alea slabe prea le-a dislocat coastele si a trebuit sa le plateasca kinetoterapia.

Ala va fi fericit sa o intalneasca, isi va face cruci cu amandoua mainile ca i-a pus Dumnezeu mana in cap.

Editat de Nemo!
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor, daca nu ati citit bine prima postare, fata nu se plange de viata sexuala, ci de kilogramele in plus.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Are solduri mai late pentru nascut usor de copii.

 

Poate-mi explici si mie care-i legatura intre sunci si soldurile late.... (stiam ca asta e o chestie cu bazinul care se modifica in timpul sarcinii - si mai sunt femei care asa se nasc, late in bazin, dar nu tine de sunci, asta, din nou)

Doar daca nu era la misto si nu m-am prins eu.

 

Foarte mari pozele si inutile.

 

Impingi la nimereala, pana la urma tot intra undeva. E mai placut sa tot bajbaiesti, ce bine te simti cand reusesti.

 

ma dezamagesti pe zi ce trece mai mult.. :(

Editat de Amarena
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×