Sari la conținut
Forum Roportal
22BvGab

Ma lupt cu mine insami..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Pot sa slabesc, dar mi-e mai comod sa stau asa.. si ideea e ca mi-a fost greu sa recunosc chestia asta, dar n-am vointa.. de parca slabesc asa, nefacand nimic.

 

Putin ajutor din partea voastra nu mi-ar strica

Multumesc.

 

vrei sa-ti dam mancare?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa-ti dam mancare?

vreau sa-ti vezi de treaba ta :)

 

cred ca ai nevoie de :

 

- un nutritionist(sau sa te documentezi singura ce inseamna sa mananci sanatos, altfel pe la 30 de ani poate vei fi slaba dar vei avea dintii stricati, vei avea doua fire de par in cap si te vei simti lipsita de energie ca la 80 de ani, nu cred ca asta e modelul tau de frumusete)

 

- abonament la sala daca te intimideaza sa faci sport pe afara in vazul tuturor. Din punct de vedere al sanatatii ai o mare problema cu alimentatia dar din punct de vedere al slabitului, adevarata problema este lipsa de sport (= efort fizic intens nu mers pe tocuri :o: ).

Sa vrei sa slabesti infometandu-te si nefacand sport e foarte stupid.

 

- un psiholog (pt ca problema ta e mai mult inchipuita si mult exagerata, it's all in your head)

 

- cateva bobarnace :doh: pentru ca stii in mare ce ai de facut, ai acces la surse de informare sa stii ce e bine si ce e rau si nu gasesti 1 gram de vointa sa aplici :doh:

 

E foarte posibil ca problema sa fie din copilarie, parintii nostrii credeau ca daca "daca esti gras si rosu in obraji" e semn de frumuseste si de sanatate....dar pe ei nu-i informa nimeni ce e bine sa se manance si ce nu.

 

Parca ziceai ca mama ta are diabet, din cate stiu kilogramele in plus sunt un factor de risc principal in aparitia diabetului (si pentru multe alte boli), nici macar faptul ca o vezi pe ea cum se chinuie cu boala nu te motiveaza?

Am inceput sa fac ceva in privinta asta, si sper ca cu fiecare zi care trece sa ma lovesc nas in nas cu vointa :) care stiu sigur ca e acolo..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×