Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum a spus si Pharrell, unii pierd mai mult timp, poate-si pierd toata viata. Tu macar ai realizat ca relatia ta nu ducea nicaieri, e un maare plus, eu asa vad. :)

nu o pot numi relatie.. nu am atins omul ala niciodata nici macar nu stiu cine d**** e .. daca pot zice asa sunt multe detalii de dat.. si cum sa nu-mi fie rusine cu asa ceva? sa iubesc o persoana doar dupa "personalitate" ca doar atat poti cunoaste dupa zeci de mii de ore vorbite la telefon si poze. deci acum.. ce ziceti? maaa sigur fata asta nu-i normala sau e proasta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate... dar eu nu gasesc bucurie.. doar tipete reprosuri jigniri ..bine macar ca nu agresiune fizica.. macar atata nu:)

 

Nimeni nu poate gasi bucuria in locul tau. Pentru ca nimeni nu poate trai bucuria ta.

Gaseste singura solutia. Ea va fi cea care este cea mai concordanta cu sinele tau.

Daca solutia nu-ti produce placere, atunci in interior sunt problemele. Gaseste calea sa le rezolvi.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh lasa, sa nu-ti fie niciodata rusine de un lucru pe care l-ai facut, mai ales daca la un mom dat, ti-a facut placere sa faci ce ai facut. Cand dai log out de pe forumul asta, persoanele de care simti tu ca ti-ar fi rusine, dispar, nu mai exista.

Zic ca daca tot nu ai incredere sau nu simti ca ar fi tocmai ok sa vorbesti cu prietenele/nii tai despre ce te deranjeaza, solutia ar fi sa o faci cu niste straini.

 

 

Si ce daca?

ma simt singura.. nu am cui sa-i plang pe umar... chiar daca sunt considerata nebuna de oricui i-as povesti...treptat odata cu omul asta ce pot zice ca habar nu am cine este.. am pierdut tot in jurul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai aproape 19 ani, garantez ca o sa mai ai deceptii, o sa te mai alegi cu depresii, o sa mai simti ca ai pierdut timp, like everybody else.

Important e sa inveti cate ceva de fiecare data cand dai cu capul in toc, daca dupa doi ani jumate, ai invatat ca pe viitor sa dai mai putina importanta persoanelor care te-au tratat cum te-a tratat el, e foarte bine.

Pana la urmatoarea deceptie, live e lil' gaseste pe altcineva, daca nu-ti convine schimba-l si pe asta, experimenteaza, fii independenta(cat poti tu sa fii la 19 ani) Tipi vor aparea si disparea mereu, esti prea tanara ca sa-ti faci griji ca o sa ramai singura for ever.

Editat de Pharrell24
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu poate gasi bucuria in locul tau. Pentru ca nimeni nu poate trai bucuria ta.

Gaseste singura solutia. Ea va fi cea care este cea mai concordanta cu sinele tau.

Daca solutia nu-ti producele placere, atunci in interior sunt problemele. Gaseste calea sa le rezolvi.

daca as fi gasit-o m-as mai fi plans aici.. tot incerc.. nu sunt in depresia asta de 1 luna 2 3 ... sunt de un an si .. :)

 

Ai aproape 19 ani, garantez ca o sa mai ai deceptii, o sa te mai alegi cu depresii, o sa mai simti ca ai pierdtut timp, like everybody else.

Important e sa inveti cate ceva de fiecare data cand dai cu capul in toc, daca dupa doi ani jumate, ai invatat ca pe viitor sa dai mai putina importanta persoanelor care te-au tratat cum te-a tratat el, e foarte bine.

Pana la urmatoarea deceptie, live e lil' gaseste pe altcineva, daca nu-ti convine schimba-l si pe asta, experimenteaza, fii independenta(cat poti tu sa fii la 19 ani) Tipi vor aparea si disparea mereu, esti prea tanara ca sa-ti faci griji ca o sa ramai singura for ever.

stiu asta.. doar ca as vrea sa fie atat de usor sa trec peste.. cum este sa tastez "PESTE"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu o pot numi relatie.. nu am atins omul ala niciodata nici macar nu stiu cine d**** e .. daca pot zice asa sunt multe detalii de dat.. si cum sa nu-mi fie rusine cu asa ceva? sa iubesc o persoana doar dupa "personalitate" ca doar atat poti cunoaste dupa zeci de mii de ore vorbite la telefon si poze. deci acum.. ce ziceti? maaa sigur fata asta nu-i normala sau e proasta.

Poti sta langa o persoana ani de zile si tot nu o cunosti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu o pot numi relatie.. nu am atins omul ala niciodata nici macar nu stiu cine d**** e .. daca pot zice asa sunt multe detalii de dat.. si cum sa nu-mi fie rusine cu asa ceva? sa iubesc o persoana doar dupa "personalitate" ca doar atat poti cunoaste dupa zeci de mii de ore vorbite la telefon si poze. deci acum.. ce ziceti? maaa sigur fata asta nu-i normala sau e proasta.

Foarte bine ca-i asa, o sa dureze si mai putin timp pana sa treci peste.

Te-ai atasat de cineva care ti-a dat atentie...ca e la telefon, ca e pe mess, ca e prin porumbei sau semnale cu fum, tot atentie se numeste.Urmatorul pas ar fi sa cauti sa primesti si sa dai atentie, unuia cu care o sa te si vezi si o sa fii like new, gata de alte deceptii.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca as fi gasit-o m-as mai fi plans aici.. tot incerc.. nu sunt in depresia asta de 1 luna 2 3 ... sunt de un an si .. :)

 

Depresia apare cand omul devine incapabil sa mai zareasca solutii.

Insa ele mereu exista. Sunt extrem de rare situatiile fara solutie.

Acestea insa nu sunt mereu identice cu asteptarile noastre....ceea ce ne face sa nu le consideram acceptabile.

Mai gandeste. Pentru ca numai tu iti poti gasi singura solutia.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine ca-i asa, o sa dureze si mai putin timp pana sa treci peste.

Te-ai atasat de cineva care ti-a dat atentie...ca e la telefon, ca e pe mess, ca e prin porumbei sau semnale cu fum, tot atentie se numeste.Urmatorul pas ar fi sa cauti sa primesti si sa dai atentie, unuia cu care o sa te si vezi si o sa fii like new, gata de alte deceptii.

Ahhh!!! daca stau sa povestesc tot..... o sa vezi ca nu o sa mai zici " done , is over , next"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×