Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Depresia apare cand omul devine incapabil sa mai zareasca solutii.

Insa ele mereu exista. Sunt extrem de rare situatiile fara solutie.

Acestea insa nu sunt mereu identice cu asteptarile noastre....ceea ce ne face sa nu le consideram acceptabile.

Mai gandeste. Pentru ca numai tu iti poti gasi singura solutia.

nu e vorba numai de o solutie... am mai multe probleme.. deci mai mult solutii.. si ma epuizeaza prea mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ahhh!!! daca stau sa povestesc tot..... o sa vezi ca nu o sa mai zici " done , is over , next"

 

zic eu " done , is over , next"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ahhh!!! daca stau sa povestesc tot..... o sa vezi ca nu o sa mai zici " done , is over , next"

Povesteste, daca asta iti usureaza situatia. Sper ca nu se va gasi nimeni care s-o infiereze sau sa o ia la misto.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa fii singura cuc in doi,mai bine doar singura.

Este pacat sa-ti faci atatea ganduri negre pentru nimic.Smile,viata merge mai departe,cu bune si rele.Cate mai ai de vazut si facut,ohhhoo :)

ai dreptate.. asta am realizat azi.. stiu ca suna nebunesc tot ce zic.. ca ce am zis eu mai sus nu e relatie.. dar.. am simtit azi.. ca mai bine imi duc prostiile singura.. decat sa i le zic lui, nici macar sa minta nu-i mai pasa!

 

zic eu " done , is over , next"

ok "thanks" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toate problemele trebuie infruntate.. asta te maturizeaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia testeaza-ma.

nu este vorba numai de "atentie" asa cum il numesti tu :) , este vorba ca ma asteptam ca in momentele de stress pe care le am cu bac-ul , cu mama care.. ma rog pe ea nu o bag aici in oala asta.. dar era cat pe ce s-o pierd, si multe alte..sa fie cel care ma consoleaza.. macar atat! daca tot tipa in gura mare ca ma iubeste si ca o sa vad ca o sa "fie" , cum sa-mi zici " m-am saturat sa te tot consolez" =>>> replica lui "atentie" :)) pana si eu rad..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

toate problemele trebuie infruntate.. asta te maturizeaza

dupa cum ziceam.. e usor de zis.. mai sus ziceam de cei care au trecut peste niste probleme greu la timpul lor si dupa uita cum a fost :) si zic.. eh! te maturizeaza, treci peste. daca as putea sa trec peste usor.. nu m-as mai plange.. ma repet. sorry

Editat de DoarCineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e vorba numai de o solutie... am mai multe probleme.. deci mai mult solutii.. si ma epuizeaza prea mult

Gradul de epuizare/regenerare tine de energia vitala cu care te nasti ( este inscris in ADN)....termenul este listat si in psihologie.

Si pe care nu ti-o poti decat autoregenera.

Cei care se nasc mai slabi vitali, pier...fie prin diverse tulburari psihice( care ii impiedica sa se mai bucure de viata), fie prin moarte somatica....ca peste tot, doar cei mai puternici si care se pot "plia mai bine pe mediu" , supravietuiesc.

De aia am spus, ca interiorul este cel care trebuie "reparat"

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar tie iti pasa de tine,altfel nu erai aici sa vorbesti despre asta,nu? :)

Simte-te libera sa scrii atat cat poti,ajuta mult sa te descarci.Iar uneori,parerile unor oameni impartiali si necunoscuti,ajuta mult.

Hai ca poti,nu e dracul chiar atat de negru :friends:

din pacate e total de ***** si negru. si iti dai seama cat e de negru daca mi-e rusine si pana pe un forum sa zic nu?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×