Sari la conținut
Forum Roportal
Black velvet

Ar putea fi chiar Isus Antichristul profetit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stiai ca Quetzalcoatl este reprezentat printr-un sarpe cu pene si a fost nascut de o virgina?

 

e nasol sa fi nascut din pofte animalice, cred ca conteaza foarte mult pozitia barbatului cand esti conceput

Editat de Aseneth
scos expresie inutila, te rog nu mai folosi limbaj de cartier

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu le-as numi pofte animalice, ci pofte umane, deoarece animalele nu fac sex din pofta ci strict pentru a se inmulti... Omul, este unul din putinele fiinte care face sex din placere si nu doar din instinctul de perpetuare a speciei. Ce nu inteleg eu este laitmotivul nascatoarei virgine folosit in multe basme religioase. O fi fost expresia nevoii unor barbati, creatori de religii, de a poseda neaparat virgine, o fi un simbol al puritatii feminine sau doar ceva care impresioneaza auditoriul...

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu le-as numi pofte animalice, ci pofte umane, deoarece animalele nu fac sex din pofta ci strict pentru a se inmulti... Omul, este unul din putinele fiinte care face sex din placere si nu doar din instinctul de perpetuare a speciei. Ce nu inteleg eu este laitmotivul nascatoarei virgine folosit in multe basme religioase. O fi fost expresia nevoii unor barbati, creatori de religii, de a poseda neaparat virgine, o fi un simbol al puritatii feminine sau doar ceva care impresioneaza auditoriul...

 

doar barbatul face sex din placere, femeia nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, e realitate, femeile considera sexul un favor pe care il fac barbatilor

Poate tu ai avut parte de asemenea femei. Pacat.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere faptul ca in biblie nu exista niciun cuvant scris de Isus, ci doar cuvinte puse in seama sa de catre Pavel, care nu l-a cunoscut niciodata, dar a vorbit in numele sau, precum si evanghelii scrise intre anii 50 si 200 de catre niste anonimi si atribuite apostolilor sai, putem sa ne intrebam:

Imaginea lui Isus a fost modelată

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×