Sari la conținut
Forum Roportal
alisu_R

Vopsitul sprancenelor/genelor...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-am schimbat zilele acestea cosmeticiana,si...de la prima intalnire cosmeticiana noua mi-a propus sa-mi vopseasca genele si sprancenele.Am auzit multe lucruri bune sau rele legate de acest aspect si vroiam sa va cer si voua parerea.Este un lucru ok?Ca stau si ma uit..intr-adevar..am niste gene lungi si frumoase..dar putin cam decolorate...de sprancene,nu stiu ce sa zic..

Astept sfaturi. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi vopsesc genele si sprancenele de 10 (zece) ani pentru ca sunt blonda (naturala) si de-a dreptul inestetica daca nu le-as vopsi, deci sunt cunoscatoare.

 

Vopseaua folosita pentru gene si sprancene este una speciala pentru asa ceva mult mai "light" fata de cea folosita pentru par, deci nu dauneaza. Genele mele sunt lungi si intoarse ca asa mi le-a dat mama si la fel au ramas si dupa 10 ani de vopsit la fiecare 2-3 saptamani. Am sperat eu ca mi se vor mai subtia firele de par din sprancene dar degeaba, tot imi curg lacrimile la pensat.

Eu imi vopsesc genele cu negru (si folosesc mai rar mascara) si maro pentru sprancene (sa nu fie un contrast dizgratios intre culoarea parului si cea a sprancenelor)

 

In concluzie nu exista nici un risc, daca te duci la cosmeticiana, care cunoaste exact cantitatile de vopsea si oxidant ce trebuie folosite pentru un rezultat optim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi vopsesc genele si sprancenele de 10 (zece) ani pentru ca sunt blonda (naturala) si de-a dreptul inestetica daca nu le-as vopsi, deci sunt cunoscatoare.

 

Vopseaua folosita pentru gene si sprancene este una speciala pentru asa ceva mult mai "light" fata de cea folosita pentru par, deci nu dauneaza. Genele mele sunt lungi si intoarse ca asa mi le-a dat mama si la fel au ramas si dupa 10 ani de vopsit la fiecare 2-3 saptamani. Am sperat eu ca mi se vor mai subtia firele de par din sprancene dar degeaba, tot imi curg lacrimile la pensat.

Eu imi vopsesc genele cu negru (si folosesc mai rar mascara) si maro pentru sprancene (sa nu fie un contrast dizgratios intre culoarea parului si cea a sprancenelor)

 

In concluzie nu exista nici un risc, daca te duci la cosmeticiana, care cunoaste exact cantitatile de vopsea si oxidant ce trebuie folosite pentru un rezultat optim.

 

 

2-3 saptamani? asa des ? :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi vopsesc genele si sprancenele de 10 (zece) ani pentru ca sunt blonda (naturala) si de-a dreptul inestetica daca nu le-as vopsi ...

Şi eu sunt blond, da' habar n-aveam că sunt inestetic fiindcă nu-mi vopsesc spr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sprancenele mele erau complet blonde,aproape ca nu se vedeau,m'am vopsit prima data la salon dar dupa 2-3 zile s-a dus vopseaua,si mi-am cumparat vopsea de sprancene si de atunci ma vopsesc singura si sunt foarte multumita de forma sprancenelor si nu am observat nici un efect secundar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am fost la cosmeticiana ca sa ma pensez si m-a intrebat daca vreau si sa mi le vopseasca si am zis ca nu pt ca mi se parea ciudat.da chiar as fi curioasa sa incerc.se vede ciudat,adica se cunoaste ca sunt vopsite?si costa mult?eu pt pensat dau 12 lei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

problema mea este ca nu-mi tine DELOC vopseaua pe sprancene, ma dispera, azi ma vopsesc maine nu se mai observa, am fost si la salon, am incercat diferite marci si tot degeaba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×