Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu, am 23 de ani, locuiesc cu ai mei, nu am loc de munca si nici nu stiu daca as avea va schimba ceva, daca m-as simti mai bine.Nu-mi doresc lucruri materiale, vreau sa ma simt implinit, sa ma simt fericit, sa stiu ca exist si ca totul are un sens.

 

iti trebuie o iubita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti trebuie o iubita.

 

Mai bine nu. E deprimat. Ca sa-si gaseasca iubita sa-l inteleaga e greu. O poate sfarsi si mai rau. O s-o deprime si pe ea.

Ii trebuie ceva atitudine. Si inainte de toate sa stie ce vrea de fapt, ca nu prea stie dupa cate vad. ''Sa exist, sa ma simt implinit''. Bullshit, toti vrem asa ceva. Daca asta vrei, fa ceva sa ai asta, ca nu vine nimeni sa-ti zica: '' stii, am vreo 5kile de implinire in plus; vrei si tu?''

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu e deprimat e numa plictisit si satul de monotonia din viata lui.

daca ar iesi cu cineva, ar fi mai vesel, si-ar impune niste teluri, ar vrea un servici, si-ar propune sa se mute de-acasa si tot asa.

 

io zic ca asta l-ar impulsiona si vrea mai mult de la viata si mai mult pt sine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, am 23 de ani, locuiesc cu ai mei, nu am loc de munca si nici nu stiu daca as avea va schimba ceva, daca m-as simti mai bine.Nu-mi doresc lucruri materiale, vreau sa ma simt implinit, sa ma simt fericit, sa stiu ca exist si ca totul are un sens.

 

Primul loc de munca e o reusita grozava, nu doar din punct de vedere material.Iti da incredere in tine.

Ma gandesc ca uneori stai si te uiti (e comuna treaba)la cei care par sa aiba vieti ''normale'' ce includ lucruri pe care tu nu le-ai incercat, cum ar fi un loc de munca. Si te intrebi daca vrei acelasi ritm de viata sau daca poti face fata si fi fericit asa.

Incearca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am saturat de viata, desi o traiesc. Nu simt nici-o vointa,ambitie de a gasi sau a face ceva.

Sunt gol, nu ma simt implinit, fericit, nu am prieteni, poate doar niste amici...

E ca un cerc, ma tot invart in el fara sens, fara nici-o iesire si nu am nici curaj de a pune capat ori de a incepe ceva nou.

Voi ce ati face in privinta asta, daca sunt persoane care s-au simtit la fel si au trecut peste...

La 23 de ani mai ai multe rasarituri si apusuri de vazut.

:)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din acceptare vine schimbarea. Accepta starea de fapt, accepta realitatea vietii si-a lumii tale. Altfel esti in negare. Fara s-o distorsionezi, fara s-o catastrofizezi. Doar asa cum e ea. Doar astfel vei putea indentifica lucrurile ce-ti produc suferinta, doar asa vei gasi resursele si strategiile pentru schimbare. Accepta ca unele lucruri nu depind de tine. Accepta prezentul ca sa poti construi viitorul.

"Nirvana e samsara", cum ar spune Mahayana. Aceeasi realitate, o alta viziune asupra ei.

 

ai scris un mare si intelept adevar. cred ca din toate cate le-ai zis, asta e cel mai greu pentru orice om. sau cel putin pentru cei care cauta sa-si imbunatateasca viata.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am saturat de viata, desi o traiesc. Nu simt nici-o vointa,ambitie de a gasi sau a face ceva.

Sunt gol, nu ma simt implinit, fericit, nu am prieteni, poate doar niste amici...

E ca un cerc, ma tot invart in el fara sens, fara nici-o iesire si nu am nici curaj de a pune capat ori de a incepe ceva nou.

Voi ce ati face in privinta asta, daca sunt persoane care s-au simtit la fel si au trecut peste...

Bun, nu ai prieteni, dar familie ai? S-ar putea sa ai surpriza sa descoperi ca ai tai sunt mai intelegatori decat credeai si sa te ajute.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...am niste haine...pot renunta la ele....

 

 

Pai Da...asa da...imi place dom'le cand urechile mele aud astfel de intentii...laugh.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×