Sari la conținut
Forum Roportal
Dimineata

Parintele Teofil de la Manastirea Sambata a trecut la cele vesnice

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Parintele Teofil de la Manastirea Sambata a trecut la cele vesnice.

 

Parintele Teofil de la Manastirea Sambata a trecut la cele vesnice. Dumnezeu sa-l odihneasca. Sa dea Dumnezeu sa ajunga in rai. Parintele Teofil este un parinte care s-a rugat tot timpul pentru mine si sunt sigur ca se va mai ruga pentru mine si din rai. Dupa ce am fost la parintele si l-am rugat sa se roage pentru mine mi s-au intampla multe harisme care pe de o parte m-au indepartat de pacate si mi-amintesc cu frica de ele, si pe de alta parte care m-au apropiat de Biserica s care au fost frumoase si imi amintesc cu placere de ele.

http://www.crestinortodox.ro/interviuri/70...la-cele-vesnice

Inca odata Dumnezeu sa-l ierte si sa dea Dumnezeu sa ajunga in rai.

 

Programul de viaţă duhovnicească propus de Părintele Teofil este o sinteză a experienţei duhovniceşti a părintelui, pe care doreşte s-o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inca odata Dumnezeu sa-l ierte si sa dea Dumnezeu sa ajunga in rai.

Inca te mai indoiesti ca va ajunge-n rai? Mai crezi ca exista posibilitatea de a NU? :) Pai dupa cati popi l-au trimis in "loc cu verdeata", mare lucru sa le fi rezistat cineva... :flowers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dacă nu există preoţie cum susţin sectanţii atunci de ce le spune Hristos ucenicilor săi:

 

 

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: Deci, cum ramane cu Hitler? Il poate scoate ortodoxismul la "loc cu verdeata" prin autoritatea ce a primit-o?

Editat de Aseneth
scos citat inutil

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parintele Teofil Paraianu era sacru pentru noi..l-am ascultat de mai multe ori, ultima data fiind cel mai aproape de el anul acesta, la Fagaras..intodeauna mi-am dorit sa discut si personal cu el si chiar ma gandeam ca ar trebui sa fac asta cat mai am sansa..am uitat de asta, si parintele nu mai e..probabil ca Sambata este mai pustie fara el, iar credinta noastra mult mai saraca...atat de rau imi pare..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topicul despre parintele Teofil a trecut la cele vesnice. Sa speram ca va ajunge in raiu topicelor. Doamne ajuta! :pope:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×