Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Femeile necasatorite

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La un nivel ma deranjeaza opiniile pretioase ala alora care nu au o relatie functionala si dau sfaturi despre relatii.

Ok, se pare ca tii neaparat sa avem acel meci. Cand ai sa poti face o relatie sa functioneze 17 ani (din care doar 15 a functionat bine, ca sa fim sinceri) pot sa te deranjeze orice opinii pretioase vrei tu. Pana una-alta, la mine si relatiile cu amantele tin cate 7-8 ani.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol: care-i legatura? Aia divortati sunt varza in pat sau cum? :lol:

 

Serios,eu am ajuns sa contectez un sex bun cu siguranta, relatia solida....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatul adevarat te iubeste neconditionat , este acolo neconditionat.

And his name was Gizas ! Doamne miluiesteee :pope:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:rot:

Mihaescu o fi fost din categoria alora care is divortati pentru ca erau prea feroce in pat si o fi extenuat fizic si psihic nevasta.

 

Si care nu mai au voie sa dea sfaturi, desigur.

 

Si Eric Berne a divortat de vreo 3 ori. Problema e urmatoarea: ca sa te poti intelege cu o femeie pe termen lung, trebuie sa accepti locul pe care vrea ea sa-l ocupi, in nevrozele ei. Iar cand nu-ti accepti locul in acea nevroza, solutia este divortul.

 

Concluzie: femeile sunt vinovate pentru toate divorturile din lume.

 

Si rezulta o mana larga de pisologi o luara de buna.

Personal, as vrea sa primesc sfaturi doar de la aia de or reputatara vreun success,ceva. Cand spun in de-ale amoarei ma refer la o casnicie stabila, bazata de dragoste si respect reciproc.

Sarcasmele de trei parale, machismele, desteptaciunile lu` mama`s boy....au cam inceput sa ma lase rece.

Barbatul adevarat te iubeste neconditionat , este acolo neconditionat.

 

Tu le zici, tot tu te superi. Misto asa.

Cand e vorba de sex, ar trebui sa simti, nu sa primesti/astepti sfaturi. Ca de SEX vorbeai, nu de iubire neconditionata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar ca sa o iei de nevasta banuiesc eu asa ca trebuie sa devii nevroza ei :P

Nu poti "sa devii" nevroza ei. Nevroza ei e cine stie ce constructie artificiala si falsa din mintea ei, in care ea crede. Rolul tau e sa te comporti ca si cum acea nevroza ar fi insasi realitatea obiectiva. Ceea ce un tip rational (si mai ales un psiholog) nu poate face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Serios,eu am ajuns sa contectez un sex bun cu siguranta, relatia solida....

 

N-am zis altceva.

Ma rog, nevermind...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Concluzie: femeile sunt vinovate pentru toate divorturile din lume.

More or less :P :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

More or less :P :-

 

Gata, am gasit si motivul pentru care nu ma marit: mai bine nemaritata, decat vinovata la divort. :))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatul adevarat te iubeste neconditionat , este acolo neconditionat.

Eu ma indoiesc ca exista cineva care sa iubeasca 100% neconditionat. Prima conditie care e poate si cea mai importanta este ca iubirea daruita sa fie reciprocata. Dupa aia vine respectul si dupa aceea toate celelalte chestii care ne fac sa iubim un om.

 

Iubirea neconditionata este un mit, este subiect de romane de dragoste sau filme si acolo isi are locul, nu in realitate. Asta e parerea mea.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti "sa devii" nevroza ei. Nevroza ei e cine stie ce constructie artificiala si falsa din mintea ei, in care ea crede. Rolul tau e sa te comporti ca si cum acea nevroza ar fi insasi realitatea obiectiva. Ceea ce un tip rational (si mai ales un psiholog) nu poate face.

Daca zici tu... :drag:

 

52p_johnniewalker_red.jpg

 

:russian:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×