Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Femeile necasatorite

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Gata, am gasit si motivul pentru care nu ma marit

Adevarata provocare ar fi sa gasesti motivul pentru care sa TE mariti :spiteful:

Cam cum ar trebui sa arate in carne si oase "motivul"? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu poti "sa devii" nevroza ei. Nevroza ei e cine stie ce constructie artificiala si falsa din mintea ei, in care ea crede. Rolul tau e sa te comporti ca si cum acea nevroza ar fi insasi realitatea obiectiva. Ceea ce un tip rational (si mai ales un psiholog) nu poate face.

De aia relatiile tale dureaza maxim 7-8 ani, pentru ca dai numai de nevrotice ? :rot:

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, se pare ca tii neaparat sa avem acel meci. Cand ai sa poti face o relatie sa functioneze 17 ani (din care doar 15 a functionat bine, ca sa fim sinceri) pot sa te deranjeze orice opinii pretioase vrei tu. Pana una-alta, la mine si relatiile cu amantele tin cate 7-8 ani.

 

1.Not a bit,incerc sa nu ma antrenez in sporturi azi, ma pastrez pentru maine, e ziua indragostitilor si voi fi solicitata,plus ca scutesc moderatorii de treaba de a-ti sterge jignirile ulterioare, gentilome!

2. Recunosc ca 15 ani de relatie functionala , plus anii de functionalitate cu amantele se aduna la o cifra respectabila. Raman la opinia mea,insa.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa stiu unde sunt toate femeile necasatorite, si de ce nu au grija de barbati ca sa ne lase pe noi astea casatorite in pace? Fetelor, nu mai stati, nu mai somati. Daca va faceati treaba cum se cade, nu veneau baietii pe topicul nostru sa ceara viza de sedere. Ei comedie comedioasa !!! :x:

 

Gata, ma marit, ca sa intru si eu in randul femeilor curtate.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am gasit si motivul pentru care nu ma marit: mai bine nemaritata, decat vinovata la divort. :))))

Te poti face vinovata de divort si asa, doar ca de al altora :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de SEX vorbeai, nu de iubire neconditionata.

 

Eu leg astea doua.Cred ca dintotdeauna am legat, de aia mi-am luat atatea tzepe. In fine, vad sex in cadrul iubirii si iubirea o cred serioasa (acu fara inselatorii, sper si ma straduiesc sa spun tot aia in 15 ani de acu)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarata provocare ar fi sa gasesti motivul pentru care sa TE mariti :spiteful:

Cam cum ar trebui sa arate in carne si oase "motivul"? :tease:

 

Motive sunt garla, dorinte de a le detine in acte, nu sunt.

 

Te poti face vinovata de divort si asa, doar ca de al altora :spiteful:

 

Nu ma bag, nu ma intereseaza. Sa divorteze cine-o vrea, da' sa nu ma bage pe mine la mijloc. :no:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Whatever, as in genere despre topic,am afirmat ca is necasatorita insa imi doresc sa fiu casatorita,nu ca statut,nu sa intru in rand cu lumea, pur si simplu pentru ca tin la el.....pentru ca avut rabdare si a incercat la infinit , m-a cucerit. important este ca suntem destul de diferiti ca si temperament....(pesti-sagetator)

Da, vreau o rochie scumpa,limuzina, o nunta, copil si vreau sa fie stalpul casei.....this my inloved self :yahoo:

Nu imi este rusine de statutul meu actual,desi deseori la 33 de ani imi iau ochiade ciudate pentru ca is single. Si am constatat ca este mai bine sa ascult si de aia care au relatii unice si de ffff lunga durata pentru a invata cum si ce sa fac.

In rest Happy Valentines si sa nu faceti nimic din ceea ce nu voiface eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×