Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Femeile necasatorite

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La un nivel ma deranjeaza opiniile pretioase ala alora care nu au o relatie functionala si dau sfaturi despre relatii.

Ma enerva Bebe Mihaescu dand sfaturi despre sex,avand un divort in spate.

 

Pe logica asta daca un broker ar pierde 10000 de euro la bursa intr-o zi,ai merge sa ii dai economiile tale?

Amu, desigur a nu se intelege ca nu cred ca fiecare are dreptul la o a doua/treia sansa.....ce trece peste trei e deja bai cu ala.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Preocupari comune, implicare, calm si inteligenta. Ordinea este aleatorie.

That's bullshit! Realitatea e ca majoritatea oamenilor nu au nici o contributie la dezvoltarea societatii. Traiesc si mor ca buruienile de pe camp, fara sa stie de ce si fara sa-si gaseasca vreun scop in viata. Dar copiii si familia ii ajuta pe unii macar sa-si inventeze un scop, in lipsa de altceva mai bun. Scop pe care majoritatea celor necasatoriti nu-l au si nici nu-l gasesc.

 

Sigur ca nu toti cei casatoriti si cu copii devin instantaneu si definitiv seriosi. Dar asta e la fel ca discutia despre politistii corupti: e adevarat ca fac rau societatii, dar nu toti sunt corupti. Si chiar daca ar fi toti corupti, tot ar fi mai rau pentru societate sa nu existe deloc politisti.

Editat de harald
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vorbim aici nici despre casatoritele/necasatoritele forumului, nici despre divortatii forumului. Este o discutie generala, incercati sa nu va folositi de topic pentru a va mai plati niste polite. Sa revenim, dara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si sa inteleg ca esti mandra de asta!

 

Pai nu sunt mandra,dar nici nu imi este rusine.

Stai linistit cand o fi sa fie am eu grija sa va anunt si invit la chermeza. :spiteful:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si desigur toti divortatii forumului. A nu se intelege ca am ceva cu divortul.

Nu, tu ai o problema cu subsemnatul. Iar daca unul dintre moderatori nu te opreste la timp, eu n-am nimic impotriva sa avem un nou meci pe tema asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partea mai proasta e ca esti marginalizat, daca nu esti la casa ta.

Imaginati-va ca sunteti la o nunta si vedeti o femeie de 30 de ani, singura. Ce credeti despre ea? Dar fara sa ne ascundem dupa deget, ca, vorba lu' scorpionu', aici nu ne vede nimeni. :P

Ca daca sunt si eu singur la nunta aia si ea e in standardele mele tre sa aflu daca avem standarde compatibile :D O, shit, ce am zis... Cred ca ce trebuia :evil:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

That's bullshit! Realitatea e ca majoritatea oamenilor nu au nici o contributie la dezvoltarea societatii. Traiesc si mor ca buruienile de pe camp, fara sa stie de ce si fara sa-si gaseasca vreun scop in viata. Dar copiii si familia ii ajuta pe unii macar sa-si inventeze un scop, in lipsa de altceva mai bun. Scop pe care majoritatea celor necasatoriti nu-l au si nici nu-l gasesc.

Daca te referi la descoperiri si inventii extraordinare de genul celor care schimba o generatie sau chiar omenirea, adevarat, majoritatea nu suntem genii de nici un fel, dar sa zici ca majoritatea oamenilor nu contribuie la dezvoltarea societatii, nu e fair. Chiar si cel mai insipid job contribuie oarecum. Un scop in viata nu e musai sa fie maret sau nobil. Toti avem scopuri fel de fel, poate neimportante in perspectiva larga sau "big picture" dar adunate toate la un loc, o multime de scopuri mici si triviale pot face mari diferente.

Si ca sa zici ca majoritatea celor necasatoriti nu au un scop, din lipsa de familie si copii, asta iar nu e fair si nu cred ca e valid.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Harald, as usual suferi de nebagare in seama,nu? :spiteful: Life sucks, ce sa ii faci....

uite, editez.....nahhhhhh :crazy:

Bun,cred ca avantajul de a fi necasatorite este ca acum ne lungim langa iubit si ii spunem cum vrem sa petrecem ziua de maine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si cel mai insipid job contribuie oarecum. Un scop in viata nu e musai sa fie maret sau nobil.

Da, dar uneori acel scop e de-a dreptul nociv pentru societate. Si majoritatea oamenilor nu-si pun problema asta, continua acel job insipid care contribuie la noi probleme ale societatii, nu la solutii pentru cele vechi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×