Sari la conținut
Forum Roportal
capshunyk17

Primul prieten/prima prietena

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Am si eu o intrebare(ca toata lumea de altfel...) : cum iti poti da seama ca esti pregatit pentru o relatie? Ca esti suficient de mare(sau matur8-|) pentru a avea un prieten/o prietena si tot ceea ce presupune el/ea? Ca a sosit vremea potrivita pentru asa ceva...As aprecia mult daca mi s-ar raspunde serios si nu mi s-ar lua intrebarea in batjocura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna . In primul rand cand simti ca vrei sa iesi cu persoana aia . Daca te apuca plictisul sau o stare de obligatie mai bine nu iti faci iubit. Si eu pe la 18 ani imi facusem un iubit ca sa fiu in trend . Rau am facut . Era baiat bun dar nu erau sentimentele mele puternice

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Waaaw, vrei direct relatie ?! :crazy:

Intai si intai, inainte de toate,cand devii adolescent, descoperi fetele sau baietii, dupa caz, adica sexul opus.

Si, inevitabil te indragostesti de cineva. Asta este mersul natural al lucrurilor.

altfel, asa zisa, relatie, vine de la sine in urma a ceea ce simti.

 

Nu iti trebuie vre-o scoala inalta.

 

Daca nu simti nimic, nu ai nimic. Dar nici nu e vremea de relatie.

De ce ti-ai petrece timpul cu cineva care nu te fascineaza intratat incat sa uiti de tine, si de ....cumparat paine in casa ?! :wub:

Editat de Two
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Am si eu o intrebare(ca toata lumea de altfel...) : cum iti poti da seama ca esti pregatit pentru o relatie? Ca esti suficient de mare(sau matur8-|) pentru a avea un prieten/o prietena si tot ceea ce presupune el/ea? Ca a sosit vremea potrivita pentru asa ceva...As aprecia mult daca mi s-ar raspunde serios si nu mi s-ar lua intrebarea in batjocura...

Daca'i vorba de tine, nu esti pregatit. Pardon !

Cand vei fi pregatit, vei sti cu siguranta . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e; cand intrebi cu mintea, nu ca nu esti pregatit/a, dar in orice caz nu ai nevoie. Cand simti ca esti atras/a magnetic de cineva si simti nevoia prezentei lui sau ei, nu trebuie decat sa dai curs acelei nevoi si totul vine de la sine. In momentul acela, sigur esti pregatit/a.

Editat de Nu_vreau
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca'i vorba de tine, nu esti pregatit. Pardon !

Cand vei fi pregatit, vei sti cu siguranta . :)

Da daca ie vorba de relatie sexuala, io de un sa stiu ca tre sa o am ? :huh:

ca io sunt inca virgin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare interesanta care se poate pune pe topicul asta, este "e cazul sa ma gandesc ca ceva nu e in ordine cu mine, daca toti in jurul au relatii, iar eu nu, pentru ca nu simt nevoia?".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare interesanta care se poate pune pe topicul asta, este "e cazul sa ma gandesc ca ceva nu e in ordine cu mine, daca toti in jurul au relatii, iar eu nu, pentru ca nu simt nevoia?".

 

ai bre ca esti deja prea destept

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare interesanta care se poate pune pe topicul asta, este "e cazul sa ma gandesc ca ceva nu e in ordine cu mine, daca toti in jurul au relatii, iar eu nu, pentru ca nu simt nevoia?".

Si raspunsul ce va veni invariabil,e DA,desi e relativ, din prisma varstei celui care intreaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, daca te intrebi, deja ai raspunsul, numai sa vrei sa il vezi. Dar sa nu fim intelesi gresit! Nu neaparat si este rau, sa nu iti doresti o relatie, la un moment dat. Poate ai alte preocupari sau prioritati.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×