Sari la conținut
Forum Roportal
Fatadinumbra

Prietenul meu vrea sa ma culc cu alti baieti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cineva trebuie sa ii explice si ei care e treaba.Poate ca asa i-au spus toti (inclusiv parintii) de-a lungul timpului, si poate de-asta s-a agatat de primul golan care i-a spus ca o iubeste.Fata asta nu are pic de respect pentru ea.Trebuie invata sa isi cultive asa ceva, inainte de a-si distruge viata definitiv.

 

Bataia nu rezolva nimic, dupa o varsta incolo...

 

Ceva nou ?Ca de texte de astea m-am plictisit.

Si lamureste-ma..cum ii deschizi tu mintea?Succes iti doresc....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva trebuie sa ii explice si ei care e treaba.Poate ca asa i-au spus toti (inclusiv parintii) de-a lungul timpului, si poate de-asta s-a agatat de primul golan care i-a spus ca o iubeste.Fata asta nu are pic de respect pentru ea.Trebuie invata sa isi cultive asa ceva, inainte de a-si distruge viata definitiv.

Haydn baby, nu toata idiotenia umana are drept cauze traume psihologice. Hai sa nu speculam despre ce si cum cu parintii ei, pentru ca nu stim. Ce zici ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceva nou ?Ca de texte de astea m-am plictisit.

Si lamureste-ma..cum ii deschizi tu mintea?Succes iti doresc....

 

Poate te-ai plictisit tu, ca le-ai vazut mereu.Dar pentru cineva nou, poate ajuta.Cred ca ajuta mai mult decat mistocareala altora.Oare daca tratezi pe cineva la misto, ii deschizi mintea mai bine ? Eu nu cred.Desigur, nici cu binisorul nu faci treaba, dar oricum, lucrurile spuse cu frumosul pot fi luate in consideratie mai usor decat cele spuse cu aroganta.Nu o cunosc ca sa spun cum anume i se poate deschide mintea.Sper ca viata va face asta inaintea mea a altora de pe acest forum.In caz contrar, prefer sa nu ma gandesc...

 

Haydn baby, nu toata idiotenia umana are drept cauze traume psihologice. Hai sa nu speculam despre ce si cum cu parintii ei, pentru ca nu stim. Ce zici ?

 

Corect.Poate nu traume.Poate doar proasta crestere.

Sa nu uitam ca e adolescenta ("nu ma intelege nimeni").E important cum dai sfaturile, daca vrei sa existe sansa de-a ti le lua in serios.

 

Fiecare om poate fi salvat.

Editat de haydn91
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate te-ai plictisit tu, ca le-ai vazut mereu.Dar pentru cineva nou, poate ajuta.Cred ca ajuta mai mult decat mistocareala altora.Oare daca tratezi pe cineva la misto, ii deschizi mintea mai bine ? Eu nu cred.Desigur, nici cu binisorul nu faci treaba, dar oricum, lucrurile spuse cu frumosul pot fi luate in consideratie mai usor decat cele spuse cu aroganta.Nu o cunosc ca sa spun cum anume i se poate deschide mintea.Sper ca viata va face asta inaintea mea a altora de pe acest forum.In caz contrar, prefer sa nu ma gandesc...

De cele mai multe ori e necesar să spui lucrurilor pe nume (nu zic la mișto), chiar dacă e dureros sau dur. Cea mai mare greșeală e să o iei pe ocolite. Crede-mă, nu-și va tăia venele, ci va observa mai bine. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De cele mai multe ori e necesar să spui lucrurilor pe nume (nu zic la mișto), chiar dacă e dureros sau dur. Cea mai mare greșeală e să o iei pe ocolite. Crede-mă, nu-și va tăia venele, ci va observa mai bine. :)

 

Inteleg, insa nu mereu merge asa.Sa nu uitam ca are 16 ani.

Imi place sa acord oricui egalitate.Cred ca doar asa se poate discuta.

Editat de haydn91
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg, insa nu mereu merge asa.Sa nu uitam ca are 16 ani.

Imi place sa acord oricui egalitate.Cred ca doar asa se poate discuta.

Ok, mă gândesc că are și ea părinți. Acum nu mai ține de noi cei de pe forum. E o problemă exclusiv de educație părintească.

Editat de humea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii adolescenti sunt obraznici altii sunt dezinformati . Nici eu la 16 17 ani nu stiam prea multe . N-am ajuns la pesti dar asta nu inseamna ca n-am fost prostita . Si eu nu am avut pe cine intreba . Speram ca fata va tine cont de parerile noastre

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, mă gândesc că are și ea părinți. Acum nu mai ține de noi cei de pe forum. E o problemă exclusiv de educație părintească.

 

Da, asa e.Dar uneori nu e de ajuns, sau nu e bine facuta.Daca tot nu ma doare mana ...

 

Speram ca fata va tine cont de parerile noastre

 

E tot ce se poate face.Daca putem da sfaturi, de ce sa nu o facem ?

Editat de haydn91
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e.Dar uneori nu e de ajuns, sau nu e bine facuta.Daca tot nu ma doare mana ...

 

 

 

E tot ce se poate face.Daca putem da sfaturi, de ce sa nu o facem ?

Corect. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×