Sari la conținut
Forum Roportal
Fatadinumbra

Prietenul meu vrea sa ma culc cu alti baieti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred că am ajuns

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca tu erai desteapta la 16 afla ca nu poti avea pretentii sa fie la fel TOATA lumea . ma bucur pentru tine ca ai avut claritate in judecata . ti-a priit in viata ! tipic la romani e sa critice prostia si sa o puna la zid nu sa transforme omul mai slab de fire in unul puternic . el se face puternic numai dupa ce si-o ia . noi si preventia stam cam prost .

Eu cred că , , , Carmen Adriana a avut parte de o educație aleasă din partea părinților. Puțini sunt așa norocoși.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da . Asta am zis si eu . E important sa ai o educatie aleasa dar sa nu ii pui la zid pe cei care nu au avut-o

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adică: ajută-te singur, o vorbă celebră cu care sunt de acord. De-aia avem creier și acces la atât de multe informații, ca să le folosim și să nu ne mai plângem de milă.

 

De-acord.Avem creier toti, dar unii nu au avut sansa sa-l foloseasca.Si traiesc asa.E trist pentru ei.

Fiecare om face ceea ce viata l-a invatat pe el.Tu inveti din greseli, altii isi plang de mila, pentru ca li se pare singurul lucru pe care il pot face.

Important e sa invete fiecare sa fie independent, sa gandeasca, sa fie autoplastic, etc.

 

Pana cand omul ala nu invata singur ca a-ti plange de mila e inutil, nu poate intelege.Poate invata asta din experienta, sau din sfaturi bine date, cu empatie, ca el sa inteleaga ca ii stii situatia si ca sfaturile tale ii sunt de folos lui.

 

Toti putem invata chestiile astea.Toti am avut nevoie la un moment dat de o mana de ajutor.

Editat de haydn91
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu tine,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu la 16 ani nu eram influentabila, aveam mintea limpede.La 16 ani trebuie sa te duca mintea.

Daca fata asta nu zicea ca are 16 ani eu i-as fi dat 12, dupa delul cum gandeste.Ea se ia dupa basme si dupa ce i-a spus lumea,ca dragostea e nu stiu cum.Suntem totusi fiinte rationale! Cand te calca cineva in picioare nu trebuie sa te consideri chiar un pres...

Depinde de persoana Carmen. Si eu la 16 ani eram brici la gandire si deductie, dar nu toata lumea e asa. Uite una dintre verisoarele mele, de exemplu, are 21 de ani dar gandeste ca la 10. Te minuneaza cu ce-i debiteaza sfecla.

 

Nu vezi ca fatuca asta a luat zicala aia cu love and war, literalmente ? Auzi cica totu-i permis in love and war. rolleyes.gif

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De-acord.Avem creier toti, dar unii nu au avut sansa sa-l foloseasca.Si traiesc asa.E trist pentru ei.

Fiecare om face ceea ce viata l-a invatat pe el.Tu inveti din greseli, altii isi plang de mila, pentru ca li se pare singurul lucru pe care il pot face.

Important e sa invete fiecare sa fie independent, sa gandeasca, sa fie autoplastic, etc.

 

Pana cand omul ala nu invata singur ca a-ti plange de mila e inutil, nu poate intelege.Poate invata asta din experienta, sau din sfaturi bine date, cu empatie, ca el sa inteleaga ca ii stii situatia si ca sfaturile tale ii sunt de folos lui.

 

Toti putem invata chestiile astea.Toti am avut nevoie la un moment dat de o mana de ajutor.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×