Sari la conținut
Forum Roportal
Thejerk

Complicatii dupa 5 ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asa ceva scriam (balbait) si eu in primul post: "Las-o-n pace, nu te mai interesa de parerea ei. Eu zic ca foarte greu se mai poate repara totul, trece peste ce e rau si merge inainte fara resentimente.".

Editat de Nu_vreau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Se vor impaca si el isi va baga mintile-n cap.

De cite ori ea va emite vreo nemultumire, el va lasa mai jos stacheta, fericit chiar.

 

Depinde cit intinde ea coarda si cite frustari acumuleaza el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu. Se vor impaca si el isi va baga mintile-n cap.

De cite ori ea va emite vreo nemultumire, el va lasa mai jos stacheta, fericit chiar.

 

Depinde cit intinde ea coarda si cite frustari acumuleaza el.

 

Parazitare reciproca....ce frumoasa e dragostea :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat si aseara, era singura. I-a parut rau ca nu a putut suna in weekend, dar a fost toata ziua in casa invatand. " Nu mai pleca ala ", exact asa a spus. Am intrebat-o cum se simte, pe plan sentimental, dar s-a facut liniste la telefon. Am asigurat-o ca nu ma supar,nu se va intampla nimic si nu trebuie sa discutam subiectul asta daca nu se simte in stare. Am vorbit despre multe chestii, am ras, am remarcat fericirea in tonul vocii ei, iar ea in al meu. Mi-am cerut scuze pentru iesirile mele cu lacrimi si urlete. Nu merita crizele mele in pragul admiterii. Ea mi-a argumentat ca oricum nu putea face nimic in momentul ala, nu putea veni, nu putea vorbi cu mine, era urmarita. Mi-a spus ca se plictiseste rau la Buc asa ca am asigurat-o ca sambata nu se va plictisi. Ne-am tachinat usor... O ora am vorbit la telefon.

 

Jocul de putere nu se va schimba. Se va schimba comportamentul meu de rahat,adica de la o cearta/suparare/etc ma inchid in mine cu zilele.

 

Am dormit azi-noapte in sfarsit...8 ore, ma simt excelent. Mananc si cred ca o sa ma duc iar si pe la sala.

 

Tot mai am indoieli...ma rog la D-zeu sa nu imi mai calce inima in picioare(nu pare sa vrea,din ce ne-am vorbit). Voi ce credeti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat si aseara, era singura. I-a parut rau ca nu a putut suna in weekend, dar a fost toata ziua in casa invatand. " Nu mai pleca ala ", exact asa a spus.

-----------------------------------------------------------

Voi ce credeti ?

 

1) Cand s-a mutat la el, nu mai era tot "ala" ? Inca un lucru important.Nu vei identifica niciodata un escroc inteligent dupa cum se comporta cu tine, ci dupa cum se comporta cu altii.Omul care inseala, nu inseala numai un singur om, inseala pe toti, ca e felul sau de-a fi.Poate si lui ii spune acelasi lucru cand se refera la tine.

 

2) Cred ca tu cauti orice motiv ca sa te agati de ea.Si nu e bine.Daca tu crezi ca vei fi fericit cu ea, nah, iti urez succes.

Editat de haydn91
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vei identifica niciodata un escroc inteligent dupa cum se comporta cu tine, ci dupa cum se comporta cu altii.

 

EXACT!!! Asa fac si eu, ma uit cum se poarta cu altii. Cand un om vorbeste cu tine, cauta sa se controleze in functie de interese, dar se scapa exact sub ochii tai fata de altii...

 

 

Thejerk: Eu tot zic ca e o tipa instabila afectiv si ca o sa iti aduca suferinta.

 

Oamenii instabili, par diversi si colorati, pentru ca sunt intr-o schimbare permanenta, parca ai fi cu altcineva in fiecare clipa. Nu te plictisesti cu ei. Dar aceasta trasatura are o fat(z)a hada: aduce surprize urate, infidelitate, etc.. Oamenii astia se potrivesc bine cu oameni stabili si puternici, care nu sunt afectati de toanele lor! Ba mai mult, o persoana instabila, in ciuda infidelitatii, are statia finala langa un om stabil, au nevoie ei insisi de stabilitate.

 

Mie imi face impresia ca nu esti tu insuti un om foarte stabil; sfatul meu vis-a-vis de asta e sa cauti o partenera stabila, chiar daca oarecum mai plictisitoare. Dupa cum te trage ata insa, imi pare ca mai ai de suferit pana iti inveti lectia...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×