Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei008

Nu mai fac fata situatiei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dar daca ea nu il iubeste sau na, nu e sigura ca asta vrea.. el ce sa faca, sa o ia cu arcanul?

Ea mi se pare ca are ceva gen 20 sau 22 de ani, ca Andrei asta a mai deschis un topic mai demult si l-am mai sfatuit o data. Din experienta mea am observat ca nicio fata in zilele noastre la 20-22 de ani nu stie ce vrea, nici nu e dispusa sa faca vreun sacrificiu real, pana ce nu incepe a se maturiza... Iar pentru asta barbatul tre sa-si creasca si sa-si tunda multi metri de barba pana ii vine fetei mintea la cap, daca omu' e decis ca o iubeste si ca o vrea p-aia, nu pe alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci sa o ia cu arcanul? ca nu mi-ai raspuns. Sau sa ii zica "lasa draga, hai sa stai cu mine, ca te maturizezi tu si ai sa vezi ca tot pe mine ma vrei"?

Si ea il crede si vine cu el si traiesc fericiti pana la adanci batraneti?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deci sa o ia cu arcanul? ca nu mi-ai raspuns. Sau sa ii zica "lasa draga, hai sa stai cu mine, ca te maturizezi tu si ai sa vezi ca tot pe mine ma vrei"?

Si ea il crede si vine cu el si traiesc fericiti pana la adanci batraneti?

Nu cu arcanu, ci cu ignoratu si dup-aia cu vrajeala si dup-aia cu ignoratu si dup-aia cu hai sa traim impreuna da-o dreq pe ma-ta ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aha, cum le ziceti voi pe la psihologie, pe-acolo? Jocuri, cumva?

 

Deci el e constient ca nu e ok cu ea treaba, ca se tot cearta, ca ea il duce cu vorba... DAAAR ca sa fie ca el, bate din picior "da' io vreau, da' io vreau" si mai investeste ceva timp ca s-o prosteasca, apoi inca niste timp pana isi dau amandoi seama ca de fapt nu merge treaba si pe urma ... isi ia fiecare izmenele si se duce in treaba lui?

 

Am zis de trei ori treaba, cred.

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai io poate nu am lasat sa se vada ca in toata schema mea malefica, tre sa apara punctul la care ea se trezeste din somn, o da dreq pe ma-sa si pleaca din proprie initiativa cu al nostru Andrei. Ca daca nu... intr-adevar, next ! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe de alta parte, Andrei, gandeste-te ce alegere ii pui in fata - sa plece la 600 de km departare de casa.. in conditiile in care relatia voastra nu a fost nici pe departe buna.. ce siguranta are (ai, aveti) ca va va merge mai bine daca stati impreuna?

Pe urma, daca va despartiti, ei ce-i ramane de facut, sa se intoarca spasita la ma-sa? O bate aia de-o asculta cu urechea.

 

Tres bien. :ok:

Nu am vazut pe aici pe nimeni, in afara de Amarena, care sa priveasca si din unghiul fetei, nu numai din al baiatului.Mai Andrei mai, daca o vrei atata, o astepti pana cand e pregatita si nu te mai vaiti.Or tu nu-ti pui problema ca ea e prinsa la mijloc, intre 2 persoane la care tine mult si sufera?Ce bine e de noi cand stam si privim raul altora, nu?Ai idee, poate, cate palme(pumni,suturi) o fi suportat pana acum fata asta pentru faptul ca sta in relatia asta?Nu zic ca e totul usor, insa ma repet, ca daca o vrei musai pe ea, fii mai destupat la minte si mai intelegator, ok?

Altfel nu va mai chinuiti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu ai o problema atat de mare pe cat ti se pare, doar ca e frustrant.

 

Mai serioasa e problema pe care o are fata cu o mama scelerata ca a ei, care ii diminueaza increderea in sine si se comporta, sub pretextul ca ii vrea binele, ca o stapana.

Foarte multi parinti 'iubitori' isi formeaza in felul asta psihoticii de maine.

 

Spre deosebire de forumisti, eu cred ca ar trebui sa o sustii cumva pe fata sa iasa de sub influenta dementei.

Intelege si tu situatia ei.

 

Dar, mai inainte de toate, asigura-te ca nu cumva fata doar sa pretexteze interdictiile mamei.

Adica nu cumva sa te pacaleasca.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut.sunt noua pe forum.am o mare nelamurire cu mine insumi.este posibil ca eu femeie de 30 de ani sa ma indragostesc de un baiat de 17 ani.si cred mai mult ca sigur ca imi raspunde cu aceleasi sentimente.si asta nu e tot e nepotul sotului meu .locuiesc departe de acest baiat dar vb tot timpul la telefon.ce ma fac ca ma stiam femeie serioasa .de 10 ani nu mi-am inselat sotul niciodata .ajutati-ma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am tratat problema mai expeditiv, pentru ca nu cred ca intre ei doi o sa dureze, fata are deja probleme si n-o sa se vindece instantaneu cand se muta cu el.

 

Sa presupunem ca aia are suficient curaj si pleaca dupa el. Nu da din lac in put? El o sa-i fie scut si pavaza toata viata?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×