Sari la conținut
Forum Roportal
Miriam82

Masina cu 7 locuri

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua tuturor.

Trebuie sa achizitionam pana pe la inceputul anului viitor o masina cu 7 locuri intrucat cea pe care o avem va deveni neincapatoare, si as avea nevoie de niste sfaturi si indrumari ca sa nu caut si sa visez aiurea. In primul rand va fi vorba de un second hand deoarece pentru una noua nu avem fonduri. Conditiile de baza ar fi sa nu aiba mai mult de 100.000 km, sa nu fie mai veche de 2007. Ramane marca si modelul si aici am nevoie de recomandari.

Cerintele mele sunt usile laterale spate sa gliseze, sa aiba un portbagaj mare, scaunele din spate sa poata fi aranjate si in alte pozitii. Desi as prefera un minivan, sunt deschisa si catre categoria SUV-uri pentru ca sotul inclina spre acest gen de masina. Suma pusa la bataie e 12-13.000 euro, putem plusa pana pe la 14-15 daca gasim ceva care sa ne dea pe spate.

Citroen C8 este prima si cam singura de pe lista mea de preferinte, doar ca inca nu am vazut de vanzare.

De asemenea m-ar mai ajuta sa imi recomandati targuri auto din Bucuresti unde pot cauta.

Va multumesc frumos.

Maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Mi se pare mica Logan MCV, neconfortabila, si in afara de asta nici nu ne place cum arata, seamana prea mult a utilitara.

Am inteles ca Ford Galaxy Seat Alhambra si VW Sharan (pe care le-am vazut pe la noi de vanzare la mana a doua) sunt cam acelasi lucru... totusi, dintre astea, care ar fi mai buna luand in considerare toate aspectele? nu tin neaparat sa dau banii pe un nume cu renume, daca calitatea o pot regasi si la o firma cu mai putine pretentii. Si astea comparate cu C8, cum sunt?

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Espace? Monovolum excelent,spatios, cu dotari de exceptie la un pret care le bate pe toate nemtoaicele laolalta.

Motorul de 2.0 dCi e superb!

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi vine una in minte si anume Nissan Quest minivan. Dpdv estetic arata ok, gasesti model din 2006/2007 cu mult sub bugetul in care te incadrezi tu. La un buget de vreo13 mii de euro o gaseti pe asta model mult mai nou, poate maxim 2-3 ani vechime. Am dat exemplul cu 2006/2007 ca cel mai rau caz. Modelele alea is ieftine de tot.

 

Daca vrei sa vezi imagini detaliate intra aici : http://www.importeur...issan-quest--10

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@Hans: Espace e o idee, il pun pe lista, desi sotul are o problema cu masinile frantuzesti. Ca din acest motiv nu ar vrea nici C8. Ordinea preferintelor pentru el ar fi germana, japoneza, altele.

Chiar ma intreb: astea frantuzesti or fi chiar asa nasoale, ca am auzit si pe altii ca fug de ele.

@Despicable me: arata bine Nissan Quest, dar pe la noi gasesc?

SUV-uri cu 7 locuri ce imi puteti recomanda?

Editat de Miriam82

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici o lista cu SUV-uri de 7 locuri. Nu stiu care modele (daca) se gasesc in Europa si la ce pret in functie de vechime si kilometraj. Poate la asta iti poate raspunde alt user aici, care stie. In orice caz cam astea enumerate mai jos sunt. Bineinteles, elimina-le pe cele americane ca nu-s facute pentru preturile la benzina din Europa. :lol:

 

Acura MDX

Honda Pilot

Audi Q7

Volvo XC90

Ford Explorer

Chevy Traverse

Infiniti Qx56

Jeep Commander

Nissan Pathfinder

GMC Yukon Denali

Nissan Armada

Chevy Tahoe

Toyota Highlander (poreclita minivan-ul SUV-urilor, ca e mare)

Editat de Despicable Me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×