Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei008

Nu mai fac fata situatiei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tot spune ca mama in sus si mama in jos, eu nu doresc sa o pun sa aleaga intre mine si mama deoarece nu mi se pare normal...

Atunci sufera, Gogule. Ia zi, mai bine sa planga mama ta decat mama ei, nu ? :P Ai si tu o minte... Daca o iubesti pe fata aia asta nu inseamna ca pe tine sa nu te mai iubesti. Vezi ca sacrificiile astea sunt prostesti, nu obtii nimic bun cu ele, ca tu suferi aiurea si pe fata ta o doare la gogoasa, nu stie prin ce treci, ei ii e bine asa.

N-o mai scalda asa, ori se muta cu tine, ori las-o dreq.

 

Io am zis sa iau de bun ca ai o relatie cu ea, ca se mai intampla si relatii d-astea ciudate, dar vezi ca e aiurea sa fii cu una si sa te vezi o data pe luna cu ea.

 

Ce treaba asa mare are cu ma-sa aia ? E pocaita sau ce ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe de alta parte, Andrei, gandeste-te ce alegere ii pui in fata - sa plece la 600 de km departare de casa.. in conditiile in care relatia voastra nu a fost nici pe departe buna.. ce siguranta are (ai, aveti) ca va va merge mai bine daca stati impreuna?

Pe urma, daca va despartiti, ei ce-i ramane de facut, sa se intoarca spasita la ma-sa? O bate aia de-o asculta cu urechea.

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca o iubeste el, ea ori nu stie ce vrea, ori nu il iubeste, ceea ce e tot aia.

 

Am zis bine, ma Scorpi? :haha:

Ea poate doar are minte cat o nuca si a crescut terorizata de ma-sa :P Si dupa ce ca are mintea cat o nuca mai e si foarte tanara. Si stii cum fac fetele tinere :evil:

 

Ai zis bine, adica... genu' de om care se misca repede, ma io dau asta, tu dai ? A, nu dai, pa, vine altu care da la rand.

 

Eu nu-s asa :P (nu din prima adica)

 

pe de alta parte, Andrei, gandeste-te ce alegere ii pui in fata - sa plece la 600 de km departare de casa.. in conditiile in care relatia voastra nu a fost nici pe departe buna.. ce siguranta are (ai, aveti) ca va va merge mai bine daca stati impreuna?

Pe urma, daca va despartiti, ei ce-i ramane de facut, sa se intoarca spasita la ma-sa? O bate aia de-o asculta cu urechea.

Mda... asa ca tre s-o ia de nevasta ca sa aiba fata siguranta ca nu-i da asta cu sutu-n fund...

 

Eniuei, ideea e ca ei doi tre sa se mute impreuna ca altfel nu e bine.

 

Vezi ce rau e cateodata sa ai parinti nebuni ? :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ce rau e cateodata sa ai parinti nebuni ? :D

 

da scapi de niste tampiti si dai de alt tampit . mare afacere

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda... asa ca tre s-o ia de nevasta ca sa aiba fata siguranta ca nu-i da asta cu sutu-n fund...

 

stiu cum e sa ai parinti (aproape) nebuni.

 

Doamne fereste, cum s-o ia de nevasta, ai innebunit? Probabil ea nici nu vrea asta. Iar el ar fi un prost sa ii propuna asa ceva.

E o situatie naspa.

Solutia e: NEXT!

 

(p. s. boala lunga, moarte sigura. Asa ca, pa, la revedere, ciao!)

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place sa fiu cavalerul cauzelor pierdute, asa ca-l sfatuiesc pe om despre cum sa-si continuie cruciada asta. Poate castiga.

 

Altfel, daca o tinem tot asa, ajungem gregari, lasam dreq si povesti de dragoste si familii si tot.

 

Matur inseamna sa iti ajungi tu tie insati si sa vrei sa imparti cu cineva ce ai. Poate cineva-ului ii vine mintea la cap, se maturizeaza si atunci totul devine 1 la 1. In ciuda conceptiilor bizare care circula prin societate, barbatii tre sa fie mult mai maturi decat femeile ca o relatie de orice fel sa mearga, cand vorbim de oameni tineri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu va luati dupa mine, ii numai inner feeling,dar ii mai bine pentru ea sa nu plece.

 

Cauta alta....serios, una cu care de preferinta sa nu ai sentimentul "am 27 de ani,nu imi mai permit sa pierd vremea". Daca tu crezi ca pierzi vremea, solutia cea mai buna ii sa nu o mai pierzi cu ea.

Si arata-i topicul.

Are dreptate absoluta mama ei si pe de alta parte greu poti pleca la 600 de km departare pe o relatie in care unul pierde vremea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu stiu despre ce bizarerii vorbesti tu. Normal ca el tre sa fie mai matur.

dar daca ea nu il iubeste sau na, nu e sigura ca asta vrea.. el ce sa faca, sa o ia cu arcanul?

 

Oricum, graba asta sa te-nsori o sa-ti aduca numai necazuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×