Sari la conținut
Forum Roportal
algebra

Cosmaruri

Postări Recomandate

zicea cineva inainte ca-l visa pe him din powerpuff girls...eu am avut un cosmar mai demult cu the red guy din cow and chicken :stars: . personajul nu ma sperie deloc...dar in visul ala era muuult mai sinistru...ciudat ce poate sa-ti scorneasca mintea :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da , am avut cateva...

unul.. eram acasa cu familia si a inceput un cutremur f mare; pe langa blocul nostru toate erau praf ..al nostru inca nu cazuse(vise) deodata aparu un gigant, un om cat blocu de mare si imi spune ca ma salveaza pe mine si inca trei persoane-sa aleg..si am ales pe mama , tata , fratele cel mic si in casa mai erau fratele cel mare si iubitul meu.am inceput sa ma rog de gigant sa mai ia inca 2 persoane..pana la urma a fost de acord sa-l ia si pe fratele celalat..dar iubirea mea nu. urat a fost momentul cand imi luam ramas bun de la iubit stiind ca in cateva minute va murii: nu stiam ce sa fac , sa raman cu el sau sa plec...m-am trezit apoi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu cred doar in visele care m-i se repeta...si asta ptr ca, ele devin realitate...chiar m-i se intampla...

Si eu, dar nu numai astea. De obicei visele care le am pe anumite perioade de timp sunt legate intre ele si la un moment dat sunt transpuse in realitate... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am vazut ca sunt topicuri despre vise, povesti de groaza, si sunt curioasa daca cineva vrea sa povesteasca ce cosmar a avut. Eu am avut odata un cosmar. Intentionam sa-l descriu si in timp ce scriam m-am razgandit si am sters ce am scris, pentru ca era cam sinistru, dar asa sunt cosmarurile. Poate daca mai posteaza careva o sa prind si eu curaj. Parca ar fi niste filme de groaza. Eu nu sunt o persoana paranoica si nu cred in vise, dar nu stiu daca este locul potrivit aici pentru a descrie un cosmar... :yahoo: poate unii nu prefera senzatiile tari.

 

 

imi aduc aminte de copliarie, de cosmaruri, de diavol..apoi intr-o noapte am visat imparatia Lui.

nu cred ca am cuvinte s-o descriu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca si eu am avut un vis care bate toate cosmarurile...cand am fost mai mic....visam ca un inger m-a luat si m-a dus sus in imparatia Lui acolo era un castel mare pe nori...se simtea numai bucurie....il tin minte si acum dupa 10 ani...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori visez ca e noapte si nu pot sa aprind lumina si ca incep sa apara tot felul de forme ciudate prin aer si in plus imi mor pestii din acvariu.:) Poate voua o sa vi se para funny, dar e de-a dreptul sinistra senzatia aia care mi-o creaza visul.

Sau visam mai demult ca muream muscata de serpi la mine in casa.

 

Si ultimul cosmar pe care l-am avut a fost alaltaseara. Eram in pat si dormeam cu cineva - o fata - si m-am trezit asa deodata si ea nu mai era acolo. Si a cazut asa de nicaieri peste mine pe pat. Era dezbracata si avea sange pe la gura. Mi-a zis ca nu-i nimic, si s-a culcat la loc. A doua zi cand m-am trezit era o balta de sange pe jos si ea era moarta. Si m-am trezit. Nu stiu cine era fata aia...

Editat de 7-Angels

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate o sa para ciudat, dar mie imi place sa visez cosmaruri si nu ma sperii(ce face televiziunea din om)... de multe ori ma trezesc dintr-un cosmar si vreau sa adorm la loc ca sa aflu continuarea... nu tin minte decat doua cosmaruri, restul le stiu cam 1 minut dupa ce ma scol si dup'aia le uit...

un cosmar: ma uitasem la un film de groaza si l-am visat pe personajul principal( the bad guy) ca ma alearga, ma urmareste, se lupta cu mine... aproape la fel ca in film...

iar al doilea cosmar: puteam sa intru intr-o lume paralela si ma duceam acolo si vorbeam cu un extraterestru(era mic, verde cu puncte rosii si cu capul putin mai mare decat al nostru) si nu mai stiu ce faceam, dar imi era frica de el... intr-un final ma intorceam in lumea mea, alunecam pe gheata si cadeam...

cel de-al doilea cosmar l-am visat de mai multe ori... de vreo 3, 4 ori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut multe cosmaruri....in ele apareau mereu...fantome, tot felul de creaturi, morti, case bantuite. Intotdeauna ori vroiam sa vb cu ele, ori vroiam sa fug, dar fugeam pe loc, din contra ma trageau spre ele, cand sar de la geam de frica lor, si raman suspendat in aer, sau incep sa cad. Dar totusi imi plac visele astea, cosmarurile :headspin:. Am foarte multe vise de acest gen, si mi-ar lua mult timp sa le povestesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu uneori am niste cosmaruri asa de reale incat nu mai deosebesc visul de realitate,pot sa simt chiar si durerea,de exmplu ma lovesc la mana simt ca ma doare iar cand ma trezesc simt o senzatie de disconfort in zona unde m-am lovit.

De obicei actiunea din cosmarurile mele au loc in locuri cunoscute,dar foarte diferite de relitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×