Sari la conținut
Forum Roportal
algebra

Cosmaruri

Postări Recomandate

important este sa nu credem atat de mult in vise

ele sunt doar rezultatul a ceea ce ni s-a intamplat in trecut ..unde am fost mai mult sau mai putin marcati.

 

putem avea o trauma asupra unor evenimente chiar daca nu ne dam seama...

 

 

actually, eu am visat intr-o zi, ce se va intampla in urmatoarea. Vorbeam in vis cu o colega de liceu, si urmatoarea zi, am purtat aceeasi conversatie (din care aflam un lucru important) dar cu alta persoana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
actually, eu am visat intr-o zi, ce se va intampla in urmatoarea. Vorbeam in vis cu o colega de liceu, si urmatoarea zi, am purtat aceeasi conversatie (din care aflam un lucru important) dar cu alta persoana.

Si asta este un cosmar?

Am avut multe cosmaruri!! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel mai ciudat a fost,inafara de cosmarul cu profa de chimie ^_^

e..faptul ca unele cosmaruri se continua!! :yahoo: ..nasol!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu, datorita unui vis am ajuns la acest forum...nu a fost un cosmar, dar dintr-un anume motiv nu ma simteam bine, aveam un gol permanent in stomac si nu ma mai puteam concentra.

Dupa cinci zile, am decis in fine sa caut ajutor pe internet. Am scris visul pe o foaie cu TOATE detaliile visului(zi, noapte, fum,camera...) si apoi am cautat pe net un dictionar de vise.

 

Ce am descoperit este ca visele sunt deseori oglindiri a subconstientului nostru, a ceea ce noi poate refuzam sa admitem despre noi insine, a ceea ce simtim, poate chiar sfaturi.(in cazul meu)

Editat de _hades_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in privinta cosmarurilor cred ca sunt cea care detine cele mai multe !!! am avut nopti cand nu am inchis un ochi de frica lor :yahoo: inainte sa mi se intample o chestie aveam vise urate,dar nu asa ca cosmarurile pe care le am acum .e ciudat ce o sa scriu acum dar cosmarurile mele au si ceva pozitiv,in sensul ca ma pun in garda,de ex :am avut un vis urat ,urat,in care era si un bebelus,si m-am trezit brusc,sarind din pat,si sotulmeu a incercat sa ma calmeze.iar eu i-am spus ca simt ca o sa se intample ceva rau,sau moare cineva .in ziua respectiva trebuia sa ii duc masina mea cumnatului meu,asa ca am plecat eu si sotul meu ,dar fiecare in masina lui,iar catelusul l-am pus in masina sotului,caci aveam sentimentul ala nasol.si am facut accident,noroc ca masina care era in spate ,m-a evitat,caci altfel eram moarta acum .

de fiecare data cand am un cosmar stiu ca ceva se intampla.stiti de avionul acela care s-aprabusit in india ,nu mai stiu data exacta,dar in noaptea cand s-a prabusit ,eu am visat ca plecam in tara cu avionul,si laun moment dat am inceput sa pierdem din inaltime,si era totul haotic,vroiam sa ajung la sotul meu,la catelus,dar nu puteam.surpriza dimineata ,ma cheama sotul si imi arata la tv accidentul aerian care a avut loc la ora .. ...amramas fara cuvinte .si mai am alte ex dar cred ca e de ajuns.nu stiu de ce visez ce visez ,nu stiu cine ma iubeste asa mult acolo sus,dar mereu am simtit prezenta surioarei mele care a murit la 3 luni,e ca si cum ar fi ingerasul meu ^_^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in privinta cosmarurilor cred ca sunt cea care detine cele mai multe !!! am avut nopti cand nu am inchis un ochi de frica lor :blink: inainte sa mi se intample o chestie aveam vise urate,dar nu asa ca cosmarurile pe care le am acum .e ciudat ce o sa scriu acum dar cosmarurile mele au si ceva pozitiv,in sensul ca ma pun in garda,de ex :am avut un vis urat ,urat,in care era si un bebelus,si m-am trezit brusc,sarind din pat,si sotulmeu a incercat sa ma calmeze.iar eu i-am spus ca simt ca o sa se intample ceva rau,sau moare cineva .in ziua respectiva trebuia sa ii duc masina mea cumnatului meu,asa ca am plecat eu si sotul meu ,dar fiecare in masina lui,iar catelusul l-am pus in masina sotului,caci aveam sentimentul ala nasol.si am facut accident,noroc ca masina care era in spate ,m-a evitat,caci altfel eram moarta acum .

de fiecare data cand am un cosmar stiu ca ceva se intampla.stiti de avionul acela care s-aprabusit in india ,nu mai stiu data exacta,dar in noaptea cand s-a prabusit ,eu am visat ca plecam in tara cu avionul,si laun moment dat am inceput sa pierdem din inaltime,si era totul haotic,vroiam sa ajung la sotul meu,la catelus,dar nu puteam.surpriza dimineata ,ma cheama sotul si imi arata la tv accidentul aerian care a avut loc la ora .. ...amramas fara cuvinte .si mai am alte ex dar cred ca e de ajuns.nu stiu de ce visez ce visez ,nu stiu cine ma iubeste asa mult acolo sus,dar mereu am simtit prezenta surioarei mele care a murit la 3 luni,e ca si cum ar fi ingerasul meu :doh:

Ai niste capacitati extrasenzoriale foarte dezvoltate! Incearca sa pui accentul mai mult pe ele! :spiteful: :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot e vorba de cosmaruri , am si eu unul, dar se repeta destul de des (cu unele mici detalii schimbate) : se face ca sunt pe drum, fac ce fac, si spre sfarsit, cand trec strada, ma uit la dreapta si vad ca vine o masina, eu fiind in mijlocul strazii. Dar ma opresc, de parca mi-as da seama ca e un vis, si o las sa ma calce. Si atunci ma trezesc tot timpul. Dar senzatia cand ma scol e oribila! Ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intamplare reala legata de vise premonitorii.

Ma rog... visez intr-o noapte ca ma urc intr-un avion spre Madrid si la putin dupa decolare avionu se prabuseste! M-am cam speriat, pt ca a parut f. real! A doua zi m-am dus la scoala, m-am luat cu alte treburi si am uitat de vis pana seara cand a venit tata acasa de la servici si zice sa mergem in vacantza de Pasti la Madrid! Deci in momentul ala mi s-a ridicat tot paru din cap, dar n-am zis nimic! Pana la urma am mai vb si ne-am hotarat sa plecam pana la urma la Roma! Eu sunt total sceptic privind chestiile paranormale si vise premonitorii, dar asta chiar m-a speriat! fraky uh?

Editat de nike

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...shi io am cosmarurii...dar sunt cam stupide... :o:

De exemplu aseara am visat ca ma alerga o maimuta moarta prin cimitir...pe la 12 noaptea :o: ....asta o fi fost un cosmar ca io cand m-am trezit am murit de ras :yes: :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmmm...shi io am cosmarurii...dar sunt cam stupide... :rot:

De exemplu aseara am visat ca ma alerga o maimuta moarta prin cimitir...pe la 12 noaptea :o: ....asta o fi fost un cosmar ca io cand m-am trezit am murit de ras O:) :rot:

 

cum sa te alerge o maimutza moarta ? tu chiar ai vise ciudate!!! :blink: joking!

 

in general nu e bine sa ai vise, deoarece acestea apar in urma grijilor, ca urmare a refularii gandurilor din constient in subconstient; asa ca eu incerc sa ma culc cat mai obosit ca sa nu visez, de cele mai multe ori visez ca zbor, sau ca vreau sa zbor si nu pot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×