Sari la conținut
Forum Roportal
algebra

Cosmaruri

Postări Recomandate

Am vazut ca sunt topicuri despre vise, povesti de groaza, si sunt curioasa daca cineva vrea sa povesteasca ce cosmar a avut. Eu am avut odata un cosmar. Intentionam sa-l descriu si in timp ce scriam m-am razgandit si am sters ce am scris, pentru ca era cam sinistru, dar asa sunt cosmarurile. Poate daca mai posteaza careva o sa prind si eu curaj. Parca ar fi niste filme de groaza. Eu nu sunt o persoana paranoica si nu cred in vise, dar nu stiu daca este locul potrivit aici pentru a descrie un cosmar... :friends: poate unii nu prefera senzatiile tari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toata lumea are cosmaruri!!si eu aveam,dar,nu am avut de mult!!aaadica ba da!!avuse'i un vis in care aparea profa de Chimie!!si..ala chiar este un cosmar,pentru toti cei care fac chimie cu profa mea!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok...nu imi amintesc acum nici un cosmar dar tin minte k mi s-a intamplat de cateva ori sa ma trezesc tipand si sa sar brusc din pat.eram transpirata si tremuram toata si timp de cateva minute nu mai eram in stare sa fac nimic.cu toate astea...nu puteam sa imi amintesc ce am visat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut destule cosmaruri. problema e ca pe unele mi le pot aminti si dupa perioade mari de timp. de fapt e gresit spus "imi amintesc cosmarul", mai degraba sunt niste senzatii, niste imagini de-o clipa care imi trec prin fata ochilor.

mie, sincer, desi nu-s prea superstitioasa, mi-e cam frica de ce visez, pentru ca am avut cateva visuri premonitorii si de atunci...am un gol in stomac de cate ori visez ceva rau.

cosmarurile pot fi explicate si medical, printr-un discomfort sau dezechilibru al organismului. de obicei lipsa de magneziu duce la iritabilitate, o proasta stare psihica si somn agitat cu visuri urate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intrebare intrebatoare :salut: .....cine n-a avut cosmaruri sa ridice mana...... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am si eu un cosmar care se tot repeta. visez k sunt undeva la mine in casa shi totul merge bine pana cand observ ca nu merge intrerupatorul la bec :salut: si dupa ce realizez asta ma grabesc la cea mai apropiata fereastra si sar afara. chestia ciudata e ca dupa ce ma arunc am impresia k m`am trezit dar de fapt visez in continuare :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

visele nu prea mi le amintesc, asa ca am numai cosmaruri :salut:

 

ce mi se pare ciudat este ca ma trezesc foarte stresata cand visez ca incepe scoala, sau ca intru intr-o situatie aiurea, intarzii undeva, de cat atunci cand visez ca mor (de sida, de lepra) sau ca orbesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurele cosmaruri pe care le bag in seama sunt atunci cand imi cad sau ma dor dintii pentru ca de fiecare cand am visat asta s-a intamplat ceva rau cu un apropiat sau ruda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

important este sa nu credem atat de mult in vise

ele sunt doar rezultatul a ceea ce ni s-a intamplat in trecut ..unde am fost mai mult sau mai putin marcati.

 

putem avea o trauma asupra unor evenimente chiar daca nu ne dam seama...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut un singur cosmar..restul viselor au fost de alta natura.

imi aduc aminte prea putine....dar era ceva groaznic....era vorba de sora mea in acel cosmar....i se intampla ceva rau...ce anume, nu mai stiu...ca si cand ar fi venit diavolul....si mai era o oglinda....eu am inceput sa tip ingrozita...si in cosmar m-am rugat...oglinda s-a spart in mii si mii de bucati....chiar daca era intuneric, era liniste dupa ce s-a spart acea oglinda.

cam asta a fost.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×