Sari la conținut
Forum Roportal
Petrisoor13

probleme placa video leadteck

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tocmai am achizitionat un sistem nou de 3 saptamani de la EMAG care cuprinde urmatoarele:

HDD Western Digital 500GB, 7200rpm, 32MB, SATA

1 x Placa video Leadtek WinFast GTS250 1GB DDR3 256bit, HDTV-Out, PCI-E

1 x Carcasa DeLux MF483 Middletower ATX, 450W, silver black

1 x Placa de baza Gigabyte EP31-DS3L, Socket 775

1 x Procesor Intel Pentium Dual Core E6300 2.8 GHz, socket 775, Box

2 x Memorie Kingmax 1GB DDR2 800MHz PC6400

Problema a aparut cand am instalat windows 7 ultimate , inainte aveam xp-ul si nu imi recunostea messengerul pt ca procesorul are fregventa 64.In fine

Am incercat sa instalez Call.of.Duty.Modern.Warfare.2 imi intra in joc in prima faza si apoi imi apare ecran negru si se blocheaza.

Am facut un test cu 3dmark2006- si a iesit 10216 pcte. nu stiu ce inseamna cred ca e bine ?( nu ma pricep prea bine la pc-uri)

Nu stiu ce sa ii fac , nu stiu care e problema sa fie placa video pe forum la EMAG cineva spunea ca a scos cu cu aceeasi placa Leadtek WinFast GTS250 18600 pcte., asta ma incantat e o placa destul de scumpa 530 ron. SI mie mi-a scos 10216 pcte.

Apoi am incercat sa instalez GTA IV si se misca aiurea rau in "freimuri". De ce?

Am dezinstalat driveri de la placa video(windos7 ultimate nu cere cd-ul de instalare il recunoste singur) l-am instalat de pe CD si tot la fel nu stiu ce de face treaba asta .

Ma poate ajuta cineva. Va rog . Sa fie placa video stricata? sa nu fie componentele compatibile?

Astept sugestii si idei .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti trebuie o sursa serioasa....ce-i cu sursa aia de 450W!!Placa consuma cel mai mult, mai ales, in timpul jocurilor!! Eu personal prefer placile video msi pentru ca au o configuratie mult mai bogata. Ce te-ai avantat la placa aia de 500lei, cand puteai foarte frumos sa-ti iei una la 230lei la fel de performanta. Si inca ceva....o alta placa de baza n-ai gasit?? Nu-mi place ca are chipset p31! trebuia sa-ti iei una macar cu chipset: p43. in rest e bun.

Deci sfatu meu: Schimba sursa; ai consum foarte mare!! ai un hdd foarte mare de 500gb, 2rami de1gb+cpu-ul+altele+ placa aia video care este ca un urias pus pe ceva minuscul. Ia-ti o sursa macar de 550W,;iar eu iti recomand: Corsair sau Rasurbo.

 

http://www.emag.ro/surse/sursa-corsair-cmp...2--pCMPSU-650TX

pret:390 lei

 

sau

 

http://www.emag.ro/surse/sursa-rasurbo-sil...0w-psu--pDLP551

pret: 145 lei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tare! Windows XP nu recunostea messul pentru ca procesorul avea frecgventa 64.

WIndows nu recunoaste nimic. Poate doar in fata Marii Adunari Nationale.

Iar procesorul nu are frecventa 64, are setul de instructiuni pe 64 de biti sau, mai pe scurt, este model pe 64 de bits.

Majoritatea procesoarelor mai noi de 2003 sint pe 64 de biti. Merge PERFECT Windows XP + procesor 64 + messenger. Altfel, 95% din utilizatorii de calculatoare ar fi inebunit fara messenger !!!

In fine, cum zici tu, sa trecem mai departe.

L amine merge perfect jocul ala, pe Windows 7 Ultimate, procesor Q6600 la 2.4 GHz, cu 3 Gb ram si placa video 8600 GT, mult mai slaba ca aia a ta.

Cum zicea si Bogdan, ia o sursa mai mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×