Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt divortata si am un copil. am un prieten care are si el un copil.problema mea e ca m-am obisnuit singura si am impresia ca sunt egoista pt ca nu mai sunt dispusa sa accept aproape nimic intr-o relatie.prietenul meu si-a dorit sa ne mutam impreuna dar eu nici nu ma gandesc.imi place singura,libera,vreau sa imi cresc copilul in liniste,insa nu stiu daca procedez bine.ma gandesc ca fetita mea va creste si isi va face propria viata iar eu voi ramane singura si nu prea imi surade aceasta idee.daca ati trecut si voi prin asemenea situatie,v-as ruga sa imi spuneti parerile voastre.cum ati procedat?va multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu trec prin situatia asta, nu procedez in niciun fel, traiesc pur si simplu si ma bucur de tot insa eu stiu ce vreau si ce vreau se intampla tocmai pentru ca VREAUdrag.gif

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ati putea sa va mutati impreuna intr-o casa mai mare, si tu cu copilul tau sa stati intr-o jumatate de casa, el cu copilul sau in cealalta jumatate. Fiecare jumatate cu baia sa. Doar bucataria ar fi comuna, dar ati putea gati impreuna, ascultand muzica, razand, cooperand, punand frumos copiii sa va ajute, cu glume si retete noi de pe net.

 

Daca nu puteti sa gatiti impreuna, atunci nu are rost sa va mutati, pentru ca asta arata ca de fapt nu va respectati si nu va iubiti. Relatia e moarta, dar continua pentru sex si atat. Iar sex se poate face si acasa la fiecare, fara sa fie nevoie sa va mutati.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cati ani aveti voi?cati ani au copiii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cati ani aveti voi?cati ani au copiii?

avem peste 30 de ani fiecare ,baietelul are 5 ani si fetita are 10.

Nu inteleg doua lucruri.

1.Ce fel de libertate doresti ?

2. Ce te impiedica sa fii libera alaturi de prietenul tau ?

acum nu ma impiedica nimic sa fiu libera insa banuiesc ca din momentul cand ne vom muta impreuna ,lucrurile se vor schimba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai la varstele astea e distractie curata. Fetito, joaca-te cu aluatul, baietele, adu gemul si pune in fiecare cornulet.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intrebat de varsta pentru ca nu am inteles. Daca veti locui cu copiii din cealalta relatie avuta. Si diferenta de varsta a copiilor e un aspect. De cum se inteleg cei mici . Legat de relatia cu el.. libertatea e doar o scuza a ta. Nu il vezi potrivit pt tine pt a te muta cu el. Ai zis ca te simti singura. Dar de ce sa faci compromisuri pt a nu te mai simti singura?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt divortata si am un copil. am un prieten care are si el un copil.problema mea e ca m-am obisnuit singura si am impresia ca sunt egoista pt ca nu mai sunt dispusa sa accept aproape nimic intr-o relatie.prietenul meu si-a dorit sa ne mutam impreuna dar eu nici nu ma gandesc.imi place singura,libera,vreau sa imi cresc copilul in liniste,insa nu stiu daca procedez bine.ma gandesc ca fetita mea va creste si isi va face propria viata iar eu voi ramane singura si nu prea imi surade aceasta idee.daca ati trecut si voi prin asemenea situatie,v-as ruga sa imi spuneti parerile voastre.cum ati procedat?va multumesc !

 

Nu inteleg care e dilema da. Vrei sa stai singura, stai singura si accepta consecintele. Nu se poate si in Rai...

acum nu ma impiedica nimic sa fiu libera insa banuiesc ca din momentul cand ne vom muta impreuna ,lucrurile se vor schimba.

 

Pai in ce crezi ca se vor schimba? Asta te intreba Temerar.

Acum esti libera sa faci... ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e usor sa te muti cu cineva, pentru ca iti vor fi date peste cap rutinele la inceput. Iar rutinele sunt si reconfortante.

Acomodarea cere un efort de cateva luni. Rodajul. Dar daca exista disponibilitate de la amandoi, atunci poate fi interesant procesul.

 

Dar asta ar trebui sa negociezi cu partenerul, Steluta. Sa discutati deschis aceste schimbari si impactul lor. Merita sau nu? El trebuie sa stie temerile tale. Daca le intelege si vine spre tine, e un barbat matur. Daca nu, atunci mutarea iese din discutie.

 

Copilul lui sta cu el? Cum de i-a incredintat judecatoria copilul si nu mamei?

 

Daca judecatorul a avut incredere sa-i dea un copil pe mana, inseamna ca nu e iresponsabil. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×