Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Dedicatii muzicale - part 2!

Postări Recomandate

9 hours ago, Lucia N said:

 Va doresc toate cele bune! (nu voi mai posta nimic pe forum, asa ca: bucurati-va!:biggrin:)

 

Nu s-ar bucura nimeni ca nu mai postezi, din contra...

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, Lucia N a spus:

 Va doresc toate cele bune! (nu voi mai posta nimic pe forum, asa ca: bucurati-va!:biggrin:)

Pentru voi:

 

Sanatate iti doresc!

Pentru tine

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, observant a spus:

Sanatate iti doresc!  

Si eu la fel ii doresc foarte multa sanatate, chiar daca nu este bolnava pe moment, dar credeam ca va calatori undeva, sau are ceva de rezolvat.    

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred că are boală pe mine.

Da' îmi pare rău că n-o să mai scrie vreo două luni pe-aici. Mă gândeam că poate să suporte mai bine niște păreri contrare părerilor ei despre păreri.

Părerea mea.

Editat de gargbird
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, adal* a spus:

De ce nu mai posteaza Lucia? Stie cineva?

La ‎26‎.‎10‎.‎2020 la 23:11, gargbird a spus:

Cred că are boală pe mine.

Da' îmi pare rău că n-o să mai scrie vreo două luni pe-aici. Mă gândeam că poate să suporte mai bine niște păreri contrare părerilor ei despre păreri.

Părerea mea.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, gargbird a spus:

 

 

Tu esti un tip ok, nu superi pe nimeni.

Credeam ca stie cineva, in sfarsit. Imi pare rau ca nu mai scrie.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, adal* a spus:

Tu esti un tip ok, nu superi pe nimeni.

Credeam ca stie cineva, in sfarsit. Imi pare rau ca nu mai scrie.

La ‎24‎.‎10‎.‎2020 la 19:28, gargbird a spus:

Niciodată nu am putut să înțeleg cum vine treaba asta: dedicație pentru toată lumea.

Expresia în sine este un antagonism! Dar, pe lângă asta, reprezintă o dovadă de ipocrizie. Nu poți să faci o dedicație "pentru toată lumea", când printre lumea cu pricina există persoane cu care, pur și simplu, nu rezonezi de nici un fel.

Și mai e ceva: dedicația pentru toată lumea nu se adresează, de fapt, nimănui. Este făcută doar pentru persoana care face dedicația. Un fel de "Luați, săracilor, de-aicea. Cui îi place, bine, cui nu, salutare și-un praz verde!"

Nu în ultimul rând, este un semn de lipsă de respect crasă, băgându-i pe toți în aceeași oală, fără a ține cont de gusturile muzicale, mesajul transmis prin melodie, starea sufletească a destinatarului, etc. E un fel de "Pentru toată turma", sau "pentru mulțime".

Ce mai dedicație...

Vă rog să-mi iertați elucubrația, am expectorat-o în virtutea dreptului la exprimare liberă.

 

On topic:

Pentru doamna LuciaN:

 

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca de vreo doua ori am facut si eu dedicatie pentru toata lumea. Eram intr-o stare zen si chiar credeam ca o fac pentru toti de pe roportal.

Adevarul este ca ai dreptate,  era o chestie univoca, doar dinspre mine inspre ceilalti.  Lucia poate a ignorat si ea aspectul asta.

Ai facut bine ca ai lamurit chestia asta cu dedicatii pentru toti. Sa speram ca de aici inainte n-o sa-si mai permita nimeni sa faca dedicatii pentru toti. Amin.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×