Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Dedicatii muzicale - part 2!

Postări Recomandate

Pentru toți copiii ai căror părinți nu erau niciodată mulțumiți, orice-ar fi făcut.

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 minute, Amarena a spus:

Pentru toți copiii ai căror părinți nu erau niciodată mulțumiți, orice-ar fi făcut.

Mama mea nu era multumita de mine niciodata indiferent ce am facut, cat am lucrat in casa, parca nici nu eram acolo.

Era foarte influentabila, daca cineva-i spunea ceva, era sfant acea idee si se ghida dupa acel ceva.   Cand a ajuns in State, la

aeroport desi eram cu toti acolo, am hotarat sa merg doar eu cu ea acasa in masina mea, sotul cu copiii au luat un taxi sa fie

mai relaxant intalnirea noastra dupa ani multi.   Nu voia sa urce de frica sa nu ne rasturnam, ca cea mai buna masina pe planeta

avea un verisor din Romania, DOAR trebuia sa-si puna picioarele pasagerul de langa conducator, pe marginea locului ca avea o

gaura mare si sa nu-si rupa picioarele :eek:   Nu credea ca masina n-are gauri si nu-i vor cadea picioarele pe drum ...  

N-a fost diagnozata cu Dementa, stia mai bine ca Doctorul ... alarmele si sirenele pe timp de razboi si alte metode de scapare cu

viata si la toate intrebarile a raspuns foarte serios. 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Între 1 Martie și 8 Martie, indiferent că ne-am mai contrazis și ciondănit pe acest forum,

din „70's Best Disco” o melodie ca un mărțișor și o dedicație de 8 Martie pentru cele care au postat și mai postează pe aici:

 

Rodica

 

Olga

 

WendyCase

 

 

Amarena

 

 

Maeve

 

 

Stu

 

 

Dacă nu v-a plăcut, sper să nu-mi iau prea multe castane. Am mers și eu pe principiul: „Calul de dar nu se caută la dinți”...

Editat de Vriies
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, Vriies a spus:

Între 1 Martie și 8 Martie ... din „70's Best Disco” o melodie ca un mărțișor și o dedicație de 8 Martie pentru cele care au postat și mai postează pe aici!

Eu ascult muzica de cam demult si fii-mea a crescut cu Boney-M, Santana si altii din acele vremuri.   

Apreciez intentia, acum nu ascult muzica, e inca noapte pe aici, m-am trezit si nu reusesc sa adorm.  Daca nu dorm, eu nu pot sa stau in pat.

Nu este nici o furtuna afara sau galagie.  Este Duminica dimeneata si e intuneric, precis dupa o cafea o sa adorm desi nu este slab.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plăcut, merci. Cât privește castanele, știi ca vin și alea când nici nu te aștepți. 

:bere:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×