Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Visele nu au decat semnificatia pe care le-o atribuie omul. Atat.

 

Nu m-as hazarda...

Cand eram copil am visat ca parintii mi-au facut cadou un acvariu. Asta m-a facut sa mi-l doresc, dar prioritate era o bicicleta (trebuia sa impresionez o fata). Despre acvariu nu le-am spus nimic, dar urmatorul cadou asta a fost...un acvariu.

Mai am un exemplu, dar sunt aici destui dispusi sa-mi puna pielea-n bat...Doar ce am glumit azi pe seama cuiva...laugh.gif

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Visele nu au decat semnificatia pe care le-o atribuie omul. Atat.

Eu stiu asta, am trecut de etapa in care credeam in vise, dar mi se par ciudate visele care se adeveresc intocmai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu asta, am trecut de etapa in care credeam in vise, dar mi se par ciudate visele care se adeveresc intocmai.

Este doar perceptia omului ca visul se adevereste. De exemplu, daca eu am un job interviu maine si ma framant cu gandul la el toata noaptea si vizes ca l-am picat. A doua zi ma prezint acolo si chiar il pic. Asta inseamna ca mi sa dat vreun mesaj, vreo profetie in vis ? Nu. Inseamna ca anxietatea mea cu privire la acel interviu s-a manifestat in subconstient in mod negativ si mai inseamna ca nu m-am prezentat destul de calificata sau pregatita pentru acel interviu. Nimic mai mult. Nimic mistic.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este doar perceptia omului ca visul se adevereste. De exemplu, daca eu am un job interviu maine si ma framant cu gandul la el toata noaptea si vizes ca l-am picat. A doua zi ma prezint acolo si chiar il pic. Asta inseamna ca mi sa dat vreun mesaj, vreo profetie in vis ? Nu. Inseamna ca anxietatea mea cu privire la acel interviu s-a manifestat in subconstient in mod negativ si mai inseamna ca nu m-am prezentat destul de calificata sau pregatita pentru acel interviu. Nimic mai mult. Nimic mistic.

Nu, nu ma gandeam la o semnificatie mistica, am depasit etapa asta, am mai spus. :) Probabil sunt doar simple potriveli, pt. ca visele mele nu erau legate de ceva care sa ma preocupe in mod deosebit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Visele nu au decat semnificatia pe care le-o atribuie omul. Atat.

 

Nu e chiar asa, visele sunt mesaje ale subconstientului nostru, uneori sunt interpretate corect in popor, alteori nu. Visele sunt mesaje de la noi pentru noi, detalii aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uneori sunt interpretate corect in popor, alteori nu.

 

Neinterpretarea corecta a viselor, evident doar a celor care contin in ele un mesaj din partea subconstientului si nu a oricaror vise, tine de neintelegerea faptului ca fiecare om are o alta reprezentare mentala a lucrurilor. Mesajele fiind din propriul subconstient sunt conforme cu propria reprezentare, deci fiecare om este cel mai bun talmaci pentru propriile sale vise.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este doar perceptia omului ca visul se adevereste. De exemplu, daca eu am un job interviu maine si ma framant cu gandul la el toata noaptea si vizes ca l-am picat. A doua zi ma prezint acolo si chiar il pic. Asta inseamna ca mi sa dat vreun mesaj, vreo profetie in vis ? Nu. Inseamna ca anxietatea mea cu privire la acel interviu s-a manifestat in subconstient in mod negativ si mai inseamna ca nu m-am prezentat destul de calificata sau pregatita pentru acel interviu. Nimic mai mult. Nimic mistic.

Da.sigur....eu intr-o noapte am visat ca eram la inmormantarea mamei unui prieten...si nu au trecut decat 2 saptamani si am ajuns la inmormantarea mamei acelui prieten....iar imediat dupa ce am visat. ...am vorbit cu el.si mi -a spus ca se simte mult mai bine mama lui si crede ca o sa scape.....avea cancer la stomac si era internata in spital.....vrei sa spui ca eu nu am avut un vis de tip premonitie?si de ar fi singurul.....si treaz observ si simt pericolul cu cateva minute inainte de a se produce....asa am evitat cateva accidente de masina....sa nu imi zici mie ca nu exista premonitii....intuitie superdezvoltata sau al saselea simt.....ca eu le-am cam testat pe mine....si sunt convins ca exista.....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×