Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Se facea ca sint in casa unei cunostinte dar nimic nu mi s-a parut familiar, ea m-a rugat sa ma mut cu copiii in casa pana ea calatoreste cu sotul ei undeva. La intoarcere urla pe mine ca m-am incurcat cu sotul ei :stars: si a mai adus si o vecina ca martora.

Eram furioasa ca nici nu voia sa auda ca ea era tot acest timp cu sotul ei plecata!!! eu doar de casa goala aveam grija.

 

In realitate cunosc numai femeile, prima s-a relocat inapoi in Ungaria de 3 ani dupa ce sotul i-a murit si am auzit ca si-a cumparat o casa mai demult, insa pe el nu l-am vazut in viata niciodata ca n-o ducea niciunde si ea nu conducea masina, iar martora este la cineva in casa de batrini fara minte de ani de zile. Nu am contact cu niciuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Souls Destroyer, nu e deloc amuzant sa doresti moartea userilor. Nici metaforic,nici direct, nici aluziv. Nu e prima oara ca spui asta, presupun ca pentru tine e un fel de umor, ei bine, nu este. De data asta ai doar avertisment.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Am avut un vis ciudat. Se facea ca prietenul meu vorbea cu mine, parca imi povestea ceva, dar eu nu intelegeam nimic. Dupa aia, am deschis usa la baie, el era acolo si era dezbracat, mie parca imi era rusine, iar el se radea. Dupa ce a iesit, eu ramasesem in baie si am vazut ca aveam ciclu si eram speriata. Ce mai inseamna si asta? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Am avut un vis ciudat. Se facea ca prietenul meu vorbea cu mine, parca imi povestea ceva, dar eu nu intelegeam nimic. Dupa aia, am deschis usa la baie, el era acolo si era dezbracat, mie parca imi era rusine, iar el se radea. Dupa ce a iesit, eu ramasesem in baie si am vazut ca aveam ciclu si eram speriata. Ce mai inseamna si asta? :stars:

Prietenul iti vorbea,dar nu intelegeai nimic -e cam prea transparent,ca nu mai e nici macar simbol: nu-l intelegi.

Ai deschis usa la baie(loc al intimitatii),el era dezbracat,tie iti era rusine iar el radea.Atitudine total diferita fata de sex la voi doi -el dezinhibat,demonstrativ,relaxat,il priveste ca pe o gluma,ca pe ceva amuzant,o distractie.Tie iti e rusine,esti crispata...esti speriata in vis ca ai ciclu (ca devi femeie,ca te maturizezi sexual).

Tot visul este despre sex,despre atitudinea ta fata de sex si sexualitate,fata de a ta si a altora.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prietenul iti vorbea,dar nu intelegeai nimic -e cam prea transparent,ca nu mai e nici macar simbol: nu-l intelegi.

Ai deschis usa la baie(loc al intimitatii),el era dezbracat,tie iti era rusine iar el radea.Atitudine total diferita fata de sex la voi doi -el dezinhibat,demonstrativ,relaxat,il priveste ca pe o gluma,ca pe ceva amuzant,o distractie.Tie iti e rusine,esti crispata...esti speriata in vis ca ai ciclu (ca devi femeie,ca te maturizezi sexual).

Tot visul este despre sex,despre atitudinea ta fata de sex si sexualitate,fata de a ta si a altora.

 

Mersi mult :flowers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi un vis de-al meu, iarasi cu prietenul meu...lol. Parca s-a apropiat de mine, se uita la cerceii mei atent, si m-a intrebat (indignat) ''da' de cand porti cercei?". Dupa aia, mergeam ambii pe drum, si la un moment dat a inceput sa ma traga de par. Are vreo semnificatie, sau e doar un vis ridicol? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Sunt noua aici asa ca incep prin a va saluta pe toti ! Nu stiu daca am scris bine aici subiectul meu.. care este legat de vise.sunt nedumerita tare, 3 nopti la rand am visat un tigru. primele 2 ori fata de mine era oarecum indiferent, nicidecum agresiv.. insa era cat pe ce sa imi atace cainele. in ultimul vis eram undeva pe o plaja, si ma uitam la apa.. o apa frumoasa, albastra si linistita. as fi vrut sa ajung la ea, insa a aparut din nou animalul pe care il tot visez se pare. De data asta insa, parca ar fi fost cainele meu, nicidecum o salbaticiune. ma iubea si ma proteja, iar mie imi era un drag enorm de el. oare are vreo insemnatate ? Multumesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Sunt noua aici asa ca incep prin a va saluta pe toti ! Nu stiu daca am scris bine aici subiectul meu.. care este legat de vise.sunt nedumerita tare, 3 nopti la rand am visat un tigru. primele 2 ori fata de mine era oarecum indiferent, nicidecum agresiv.. insa era cat pe ce sa imi atace cainele. in ultimul vis eram undeva pe o plaja, si ma uitam la apa.. o apa frumoasa, albastra si linistita. as fi vrut sa ajung la ea, insa a aparut din nou animalul pe care il tot visez se pare. De data asta insa, parca ar fi fost cainele meu, nicidecum o salbaticiune. ma iubea si ma proteja, iar mie imi era un drag enorm de el. oare are vreo insemnatate ? Multumesc !

 

Citeam acum ceva timp cum că avem anumiți ghizi care ne apar

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa vina psihologii forumului (de cand am citit expresia asta, mi-a ramas la suflet) sa-mi raspunda si mie la o intrebare.. Ca imi scapa semnificatia unui vis de asta-noapte, care m-a ingrozit, oripilat si aruncat in cea mai neagra deznadejde.

Am visat ca eram in efuziuni sentimentale (ma sarutam, adica, nimic mai mult, multumesc lui dumnezeu si lu maiculita domnului Isus) cu un user de pe Roportal, fata de care nutresc numai sentimente frumoase, in realitate. In sensul ca vreau sa moara in chinuri.

Va rog sa ma izbaviti de aceasta neagra nenorocire care s-a abatut asupra mea, sa-mi eliberati cugetul intinat de aceste imagini marsave si sa-mi dezlegati intelesurile ascunse mie ale acestui cosmar.

Multumesc, trai-v-ar familia.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×