Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Aseneth, dar daca te-am visat pe tine, ce-o fi insemnand? De fapt, te-am cosmarit.

 

Daca dormi pe paleti, asa-ti trebuie....

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am avut un vis ciudat...eram in orasul natal,in apartamentul unde am locuit si crescut,priveam cerul si dealul din fata blocului,cand la un moment dat observ pe cer un meteorit care se loveste de pamant la cateva sute de metrii de bloc,iar in urma impactului s-a produs o unda de soc pe care am resimtit-o ca un mic cutremur

 

va rog sa imi spuneti ce inseamna acest vis?pe net am gasit doar explicatii vagi...va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se facea ca sint in sicriu ... dar nu moarta si a venit o fosta cunostinta al parintilor mei, fiul lor mai exact cu mult mai mare ca mine si voia sa ma sarute :stars: Nu-mi convenea deloc de avansurile impertinente si nu prea aveam loc unde sa intorc capul si cumva deodata-l vad pe el in sicriu si ma tragea sa-l pupacesc si eu puneam efort sa nu ajung aproape de el.

 

Il cunosteam doar din vedere in copilarie ca era ocupat cu fetele cand eu abia aveam 10 ani.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce inseamna sarutul din vis?

May 05, 2013 4 Comentarii de reginele.ro sarutul-din-vis-180x180.jpg

Nu de putine ori ai visat ca esti sarutata in vis de catre un necunoscut, de catre fostul sau actualul iubit. Si probabil ca te-ai intrebat ce inseamna acest lucru. Reginele.ro iti vine in ajutor si iti spune semnificatiile sarutului din vis.

 

Sarutul reprezinta o forma de intimitate, intre doi parteneri. Astfel, sarutul din vis poate semnifica o dorinta de intimitate, de iubire, de afectiune sau contact cu persoana iubita. Aceasta este cea mai comuna interpretare a sarutului din vise, insa sa descoperim si altele:

 

- Daca esti singur, sarutul iti sugereaza faptul ca ai nevoie de o persoana in care sa ai incredere;

 

- Daca te saruta un prieten (cu care ai o legatura strict amicala) si nu te simti bine in timpul sarutului, este posibil ca acest prieten sa iti insele asteptarile;

 

- Daca esti sarutat de catre o persoana de acelasi sex, inseamna ca trebuie sa te apreciezi mai mult, sa ai mai multa incredere in tine si sa te iubesti mai mult;

 

- Daca visezi ca te saruti cu fostul partener sau cu o persoana pe care o placi, insa dragostea nu iti este impartasita, acest lucru poate insemna consolare. Subconstientul tau iti ofera in vis ceea ce nu poti avea in realitate;

 

- Daca esti sarutat pe obraz, atunci ai nevoie de aprobarea unor oameni aflati in posturi de conducere sau de catre familie;

 

- Daca te feresti de sarut inseamna ca te simti coplesit de o situatie din viata reala;

 

- Daca visezi copii sarutandu-se atunci vei avea parte de o bucurie sau de o surpriza;

 

- Daca visezi ca iti saruti mama pe obraz atunci vei avea succes in ceea ce vrei sa faci;

 

- Daca esti sarutat de catre un strain, inseamna ca ai ganduri perverse;

 

- Daca visezi ca partenerul de viata se saruta cu un dusman atunci vei pierde respectul persoanei iubite;

 

- Sarutul pe gat inseamna pasiune;

 

- Daca saruti un dusman este posibil sa te impaci cu cineva cu care esti certat de ceva timp.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa cred ca si propriile vise ne sunt manipulate....ori din cauza campului electromagnetic toxic in care traim de natura artificiala....sau mintea ne joaca pe degete....am observat ca in functie de religie,credinte...oamenii il viseaza pe Budha,altii pe Cristos,altii ca se dedubleaza.....sincer nu mai stiu cand un vis e real...adica autentic....sau e doar o manipulare....voi cum faceti diferenta?intre visele care semnifica ceva....si cele de umplutura?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara . am si eu o rugaminte pt cine poate sa ma lamureasca. Am visat akm 3 zile ca eram intr-un orasel undeva in desert si incercam sa ajung la iubitul meu iar pe drum imi apareau mereu paienjeni pe care ii omoram impuscandu-i . Am ajuns in oras unde am dat de un paiajan de care nu puteam sa scap . intrasem la metrou si alergam pe scarile rulante si nu reuseam sa scap de el ..avea viteza si era mereu in spatele meu . m am urcat in metrou in speranta k scap de el si tot nu am reusit ..si m am trezit . Aseara am avut un vis asemanator doar ca la inceput eram undeva cu multa iarba si apareau paienjeni mici care nu imi faceau absolut nimic. eram cu prietenii radeam glumeam si incet incet au inceput sa apara paiejeni destul de mari si colorati cu toate culorile posibile si imposibile
Cine stie ce vrea sa insemne? Pls ma poate ajuta cu cnv?
Din ce am citit pe explicatii vise paianjanul inseamna sentimente de frica din trecut.
Ideea este ca de cateva zile fostul meu prieten cu care am stat 6 ani a inceput sa ma caute
Sa aiba vreo legatura acest vis?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×