Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am visat ca stateam cu unul la o masa - eram in curtea unui spital, in vizita la rudele internate, amandoi si nu stiu cum am ajuns la aceeasi masa, sa bem o cafea sau ceva.. si el a tras un vant. Il chema Marcel. (nu pot sa fac legatura cu gandurile mele, orice-as face... )

 

Eu am visat ca-mi picasera dintii. Si erau asa insangerati...

 

Dinti cazuti cica inseamna necazuri, mai mult sau mai putin grave, in functie de cat de tare te-a durut cand au cazut.

Eu visez des ca am paradontoza si imi cad dintii, ii scuip din gura.. nu curge sange, totusi si nici nu ma dor. Nu stiu ce inseamna cand curge sange.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dinti cazuti cica inseamna necazuri, mai mult sau mai putin grave, in functie de cat de tare te-a durut cand au cazut.

Eu visez des ca am paradontoza si imi cad dintii, ii scuip din gura.. nu curge sange, totusi si nici nu ma dor. Nu stiu ce inseamna cand curge sange.

Ba pe mine ma dor cand visez ca-mi cad si e chiar o usurare cand scap de ei. Durerea se opreste. Dar acum e prima data cand ii visez insangerati. De obicei nu e pic de sange. Doar ca ma dor, si-i imping afara pentru ca nu-i mai suport.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uau.. ce chestie. Pentru mine asta-i un cosmar, ca de fiecare data e destul de real si ma trezesc si-mi pipai dintii in gura sa vad daca-i mai am pe toti, Dar nu ma dor. :think:

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uau.. ce chestie. Pentru mine asta-i un cosmar, ca de fiecare data e destul de real si ma trezesc si-mi pipai dintii in gura sa vad daca-i mai am pe toti, Dar nu ma dor. :think:

Cosmar e, cu siguranta! Tin destul de mult la dintii mei. Dar cred ca se intampla ceva cand dorm ca sa simt durerea aia. Poate mi se inclesteaza maxilarul. Or fi reminiscente de pe cand purtam aparat dentar.

Oricum, durerea pe care o resimti in vis e reala sau devine reala cumva. Odata am visat ca dau cu capul intr-o bara si cand m-am trezit ma durea locul respectiv. M-am gandit ca am dat cu capul de perete in somn...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am visat ca am prins un peste foarte mare cu mainile, oare ce-o isnemna?

 

 

Ti se vor indeplini trei dorinte. Alege-le cu intelepciune :biggrin:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uau.. ce chestie. Pentru mine asta-i un cosmar, ca de fiecare data e destul de real si ma trezesc si-mi pipai dintii in gura sa vad daca-i mai am pe toti, Dar nu ma dor. :think:

 

 

aha....asta e cosmar? dar daca ai fi visat niste tipi in mantie neagra si cu gluga si o coasa in mana..ca in scary mouvie?si asta nu e cel mai tare cosmar care l-am avut la viata mea.... :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am visat ca nu mai eram moderator, si eram foarte fericita. O fi premonitie, sau are vreo semnificatie junghiana? :gum:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×