Sari la conținut
Forum Roportal
Adrian Pop

Cautam Inteleptii Neamului Romanesc pentru a infiinta Sfatul Batranilor !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cautam Inteleptii Neamului Romanesc pentru a infiinta Sfatul Batranilor !

 

1. - Sa numeasca cel putin un Intelept pe care l-a cunoscut in Viata si sa specifice datele lui de contact ( email si mess ), sa putem comunica usor intre noi. Prin aceasta se va observa rapid daca se intelege ce spun aici.

 

ing. Adrian Pop

si mai sunteti si inginer, domnule Adrian Pop :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si mai sunteti si inginer, domnule Adrian Pop :roll:

 

adica?

 

[

 

Din pacate geniile, sunt instabile. Si nu toate pun Suflet in ceea ce fac.

 

Legendele Vii, in schimb, creeaza constant si mult Bun Simt. De acesti " Uriasi in gandire " ai unui Neam, ai tuturor Neamurilor ( am inceput sa-i caut peste tot in lume ), are nevoie societatea umana ACUM.

 

geniile sunt instabile ? iar legendele vii eterne?

 

 

Irsca Gifted Education pregateste copii supradotati si mie imi spuneti ca aia sunt efemeri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc. Aveti resurse nebanuite...sa stiti asta ! M-as bucura sa vi le descoperiti in Timp. De la curiozitate pleaca totul...si de la Omenie.

 

DA. Flacara interioara este prezenta...se vede usor asta. Sa n-o stingeti...

 

Adrian Pop

Multumesc si eu! Resurse cred ca avem cu totii daca ne intereseaza catusi de putin accesarea lor... dar parca e mai usor sa plutim asa, in deriva, in voia soartei.

 

Pentru nimic in lume n-as stinge o astfel de flacara.

 

Din pacate geniile, sunt instabile. Si nu toate pun Suflet in ceea ce fac.

Ma bucur ca spuneti asta. E si parerea mea. Focul lor are nevoie de ceva/cineva care sa-l echilibreze si sa-l faca cu adevarat util.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am adunat oamenii de valoare ai Romaniei intr-un topic dar inteleptii Romaniei nu .

 

 

Exista mai multe paturi sociale in tara asta . Cu ce ar putea ajuta Sfatul Batranilor? Cum ar putea face pt a-i indruma pe reprezentantii fiecarei mase sa isi dea seama de probleme si de actionare concreta colectiva? Ca asa individual fiecare tot mai face cate ceva

 

Mare lucru ce-ati facut. Felicitari.

 

Am explicat pe un forum cum se pleaca la drum NOU.

In sinteza...pot spune ca sistemul se bazeaza pe 1+1=2, 2+1=3, samd...

Relatia dintre primul Om si-al doilea, formeaza impreuna cu cei doi un PUNCT de sprijin STABIL.

 

Urmatorul Om, intareste PUNCTUL de sprijin, pe care se va ( re )cladi societatea umana ... samd...

 

Din pacate un Om cu el insusi nu creaza un PUNCT de sprijin....

 

N-am vazut pana in acest moment pe net, atata materie cenusie adunata la un loc, asa cum este pe forumul Dumnavoastra. Felicitarile mele.

 

Adrian Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Relatia dintre primul Om si-al doilea, formeaza impreuna cu cei doi un PUNCT de sprijin STABIL.

aham..si garantia pentru primul om, ca cel de al doilea om are un carcater si un devotament stabil...il calculezi cu ce formula?

probabilistica? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mare lucru ce-ati facut. Felicitari.

 

Am explicat pe un forum cum se pleaca la drum NOU.

In sinteza...pot spune ca sistemul se bazeaza pe 1+1=2, 2+1=3, samd...

Relatia dintre primul Om si-al doilea, formeaza impreuna cu cei doi un PUNCT de sprijin STABIL.

 

Urmatorul Om, intareste PUNCTUL de sprijin, pe care se va ( re )cladi societatea umana ... samd...

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic76686.html

 

ca sa creezi unitate trebuie aplicat modelul exemplului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-am vazut pana in acest moment pe net, atata materie cenusie adunata la un loc, asa cum este pe forumul Dumnavoastra. Felicitarile mele.

 

Adrian Pop

Domnule Pop, nu exagerati ca nu-i a buna. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inteleg ca doriti sa evaluati inteleptii nostri.

Pe dumneavoastra domnule Pop ,cine va evalueaza si ce va califica sa incepeti acest demers sau mai bine zis experiment?

Spuneti ca ati cizelat solutiile acelea pentru Neamul Romanesc ,discutand cu 20000 de tineri. Pe astia 20000 cine i-a evaluat la intelepciune?

Poate va luam in serios ,daca dupa 16 ani de cizelare,reuseati sa impuneti opiniei publice, macar o solutie din aceea completa si viabila.As fi auzit de ea. Exista un om care are aceiasi pretentie si aroganta ca si domnia voastra.Se numeste Pavel Corut.Daca dovediti ca il depasiti in intelepciune pe Corut ,incep sa ma uit mai atent in directia dvs.

Domnul Pavel Corut este un om inteligent ,talentat, extrem de cult, puternic si mercantil.Cu siguranta nu este un Apostol al Neamului.Asadar,puteti mai mult ca el, mai sincer si mai altruist ?

Am uitat, mai este Cojocaru cu varianta lui de smen national si Dan Diaconescu ,varianta moderna al ui Dinu Paturica, dar nu va aduc ofensa de a va compara cu astia.

 

Nu-i evaluez, ci ii caut pe-ai Romanilor, deocamdata...

 

Pot spune ca exista o doamna la un nivel superior de gandire, Madalina Pavel - Craiova, din cei 20.000 de tineri. Deocamdata....In Timp ma gandesc ca poate sa-si acorde sansa sa-si adauge valente Nobile.

 

Orice noutate este privita cu scepticism....de-aia are nevoie de Prieteni.

 

Pe Pavel il stiu bine. Este singurul Om caruia i-am oferit un CEC in Alb. El merita toata atentia.

 

Nu este importanta capabilitatea noastra, ci ceea ce va doriti Dumneavoastra sa realizati...si o si faceti.

 

Dan Diaconescu trebuie ajutat...defapt orice Roman ce vrea sa faca ceva bun, trebuie sprijinit. Numai ca are nevoie si de ganditori langa el. Actiunea lui cu PP-ul m-a determinat sa incep cautarile Inteleptilor Neamului nostru. A devenit si aceasta o Necesitate.

 

Adrian Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dan Diaconescu trebuie ajutat...

sa taca din gura, cert. :roll:

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce ne miram ca n-am auzit pana acum de o idee? Ideile mari sunt rumegate, clocite bine in leaganul lor si abia apoi ies la iveala, dupa ce s-au analizat toate variantele, toate solutiile, toate piedicile.

Pana la dovada contrarie ca o astfel de idee e in dezavantajul nostru ca omenire, eu nu ma opun, ba din contra.

 

Cineva pana la urma tre sa aiba curajul si sa inceapa de undeva...

 

 

Sunt uimit placut de modul de gandire pe care-l aveti.

Sunteti o persoana cu totul aparte....Nu va mai spun felicitari, ca este depasit nivelul....

 

Corect.

 

Adrian Pop

 

 

adica?

 

 

 

geniile sunt instabile ? iar legendele vii eterne?

 

 

Irsca Gifted Education pregateste copii supradotati si mie imi spuneti ca aia sunt efemeri?

 

Exista posibilitatea ca unii dintre acesti copii sa-si doreasca sa depaseasca nivelul de geniu.

 

Adrian Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×