Sari la conținut
Forum Roportal
Adrian Pop

Cautam Inteleptii Neamului Romanesc pentru a infiinta Sfatul Batranilor !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici prin gand nu mi-a trecut de autonumiri.Eu am facut referire la faptul ca (in cazul in care am cunoaste )o astfel de persoana cu siguranta nu pierde timpul pe messenger sau yahoo mail.Cred ca internetul ar fi pe la coada preocuparilor lui,informatiile si cunostintele luindu-si-le din alta parte.

 

 

 

 

NECESITATE.

 

Bineinteles ca exista acces la informatii " in alta parte " cum spuneti...dar, el are datoria Morala sa le analizeze in conjunctura si mediul actual si sa le sintetizeze, pentru a le transpune in planul fizic.

 

Interesant mod de gandire aveti. Este logic. Dar....pasul urmator cand se ajunge la limita, se face intuitiv, irational....

 

Adrian Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am adunat oamenii de valoare ai Romaniei intr-un topic dar inteleptii Romaniei nu .

 

 

Exista mai multe paturi sociale in tara asta . Cu ce ar putea ajuta Sfatul Batranilor? Cum ar putea face pt a-i indruma pe reprezentantii fiecarei mase sa isi dea seama de probleme si de actionare concreta colectiva? Ca asa individual fiecare tot mai face cate ceva

Editat de Ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca doriti sa evaluati inteleptii nostri.

Pe dumneavoastra domnule Pop ,cine va evalueaza si ce va califica sa incepeti acest demers sau mai bine zis experiment?

Spuneti ca ati cizelat solutiile acelea pentru Neamul Romanesc ,discutand cu 20000 de tineri. Pe astia 20000 cine i-a evaluat la intelepciune?

Poate va luam in serios ,daca dupa 16 ani de cizelare,reuseati sa impuneti opiniei publice, macar o solutie din aceea completa si viabila.As fi auzit de ea. Exista un om care are aceiasi pretentie si aroganta ca si domnia voastra.Se numeste Pavel Corut.Daca dovediti ca il depasiti in intelepciune pe Corut ,incep sa ma uit mai atent in directia dvs.

Domnul Pavel Corut este un om inteligent ,talentat, extrem de cult, puternic si mercantil.Cu siguranta nu este un Apostol al Neamului.Asadar,puteti mai mult ca el, mai sincer si mai altruist ?

Am uitat, mai este Cojocaru cu varianta lui de smen national si Dan Diaconescu ,varianta moderna al ui Dinu Paturica, dar nu va aduc ofensa de a va compara cu astia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rodica,pentru o vaga idee intra pe site

mda.

 

ma duce cu gandul la MLM.

 

:)

Adrian Pop

Editat de Darianna
Scos link din citat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce ne miram ca n-am auzit pana acum de o idee? Ideile mari sunt rumegate, clocite bine in leaganul lor si abia apoi ies la iveala, dupa ce s-au analizat toate variantele, toate solutiile, toate piedicile.

Pana la dovada contrarie ca o astfel de idee e in dezavantajul nostru ca omenire, eu nu ma opun, ba din contra.

 

Cineva pana la urma tre sa aiba curajul si sa inceapa de undeva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oameni inteligenti, sclipitori am intalnit cativa, dar cu adevarat intelepti, mi-e greu sa ma pronunt... Intotdeauna am crezut ca inteligenta, chiar si geniala, fara intelepciune e goala. Prin manastiri cred ca s-ar putea gasi astfel de oameni. Societatea perverteste, dezbina, impune nevoi si dorinti superficiale...

M-as bucura sa se formeze acest Sfat si sa aiba o putere reala. Mult succes!

 

PS. Cum o sa aflu un astfel de om, o sa-l gasiti aici! Si sa nu va indoiti ca va fi unul real!

 

[

 

Din pacate geniile, sunt instabile. Si nu toate pun Suflet in ceea ce fac.

 

Legendele Vii, in schimb, creeaza constant si mult Bun Simt. De acesti " Uriasi in gandire " ai unui Neam, ai tuturor Neamurilor ( am inceput sa-i caut peste tot in lume ), are nevoie societatea umana ACUM.

 

Multumesc. Aveti resurse nebanuite...sa stiti asta ! M-as bucura sa vi le descoperiti in Timp. De la curiozitate pleaca totul...si de la Omenie.

 

DA. Flacara interioara este prezenta...se vede usor asta. Sa n-o stingeti...

 

Adrian Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×