Sari la conținut
Forum Roportal
Adrian Pop

Cautam Inteleptii Neamului Romanesc pentru a infiinta Sfatul Batranilor !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cautam Inteleptii Neamului Romanesc pentru a infiinta Sfatul Batranilor !

 

La noi exista zicala : " cine se aseamana se aduna " ...

 

O sa am marea rugaminte sa incepem discutia acestui subiect extrem de important, cu cei care se incumeta la asa ceva, in felul urmator :

1. - Sa numeasca cel putin un Intelept pe care l-a cunoscut in Viata si sa specifice datele lui de contact ( email si mess ), sa putem comunica usor intre noi. Prin aceasta se va observa rapid daca se intelege ce spun aici.

 

adipop@popservice.ro

ID zalmoxa_adipop

 

probabil o mai fi intrebat cineva, dar sa inteleg din faptul ca v-ati scris datele de contact ca va considerati unul dintre acei batrani demni de sfatul inteleptilor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil o mai fi intrebat cineva, dar sa inteleg din faptul ca v-ati scris datele de contact ca va considerati unul dintre acei batrani demni de sfatul inteleptilor?

Nu vad ce e rau in asta, si eu ma consider, desi nu sint indeajuns de batrin, iar ca intelepciune sint cam timpit.

 

cred ca la timp zero se face referire.

Aha, atunci inseamna ca nu sint eu suficient de subtil ca sa inteleg conceptul de memorie a prezentului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vad ce e rau in asta, si eu ma consider, desi nu sint indeajuns de batrin, iar ca intelepciune sint cam timpit.

 

eu credeam ca inteleptii adevarati ii recunosc pe ceilalti intelepti fara sa faca strigarea: "frate, care mai esti intelept p-aci? contacteaza-ma!" dar poate e asa din cauza ca nu fac parte din acest cerc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
T0 - DA

 

 

 

 

NU. La Clipa T0, adica aceasta.

 

Adrian Pop

 

T=0 dupa umila-mi parere Acum,In momentul asta,Zero,Timp zero.

Unul si acelasi lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cata ?

 

Adrian Pop

Putina Adrian, putina ... .

 

Ai creat un sistem utopic si lipsit de imaginatie, doar pentru binele personal ... parerea mea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
T=0 dupa umila-mi parere Acum,In momentul asta,Zero,Timp zero.

Unul si acelasi lucru.

 

Clipa T0 este un concept....

 

Adrian Pop

 

 

Putina Adrian, putina ... .

 

Ai creat un sistem utopic si lipsit de imaginatie, doar pentru binele personal ... parerea mea .

 

Datul cu pararea....

 

Adrian Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Adrian Pop,

La fel de aproape fata de "datul cu parerea" sunteti si dvs.

Teoriile dvs. ,pe care recunosc nu am avut rabdarea si tragerea de inima sa le citesc integral si cu mare atentie, nu sunt deloc noi si nici nu sunt acceptate la modul oficial in acest moment ,decat tot ca un "dat cu parerea".Domnia voastra aveti niste pareri,sustinute de interpretari mai mult sau mai putin personale ,ale unor evenimente istorice si politice,personaje istorice si politice si idei de asemenea istorice si politice.Toate acestea privite din perspectivele mitologiei ,ezoterismului si al unei anumite forme de misticism.Nimic rau pana aici.Marturisesc ca imi face placere sa sustin la randul meu astfel de teorii.

Imi place sa cred ca stramosii nostri pelasgi si hiperboreeni ne-au lasat o mostenire spirituala care odata trezita ne va arata adevarata maretie a poporului nostru. Am afirmat de multe ori cu mandrie,ca suntem urmasii celor mai nobili pamanteni, iar curbura Carpatilor este centrul de roire al unor populatii care s-au intins pe trei continente si reprezinta aproape o treime din civilizatia umana.Cred aceste lucruri, cred in maretia lui Apollo Hiperboreanul ,urmasul lui Saturn si stramosul lui Zamolxe. Cred ,fara a sti cum sa dovedesc.

De la oameni precum dvs. ori Pavel Corut,as fi asteptat acele dovezi de netagaduit.Pana in prezent nu am aflat decat teorii inaltatoare si deosebit de magulitoare .Cel putin Pavel Corut se poate mandri cu ceva realizari ,teoriile sale concretizandu-se in cateva carti cu aplicabilitate practica si unele dezvaluiri istorice socante pe alocuri. Chiar si fictiunea scrisa de dansul ,are o influenta benefica asupra gandirii colective romanesti.

Realizarile acestea au produs ce este drept si o binemeritata prosperitate pentru domnul Pavel Corut,respect si notorietate ,ceea ce pentru un fost ofiter de contrainformatii militare,incadrat in Securitate si vanat pe strazi in 1990,este o performanta remarcabila.

Afirmatia dvs. precum ca acordati acestui om ,un cec in alb ,imi pare hazlie.Nu stiu daca la fel de vesel ar fi si Corut ,daca ar afla ca il plasati in postura de aspirant la recunoasterea unui Demiurg si Apostol al Neamului ce va considerati nu-i asa?

O intrebare insa se ridica in acest moment.De ce nu pot eu vorbi in cunostiinta de cauza despre dvs. si nu poate mai nimeni,in afara celor 20000 de invatacei initiati,in schimb despre Corut pot , la fel ca un mare numar de romani?

Va provocam sa va dovediti mai daruit si mai altruist decat domnul Pavel Corut,sa-i depasiti lucrarea, spre binele romanilor si va intrebam daca puteti si cum?Inca va mai intreb. Ceva cu aplicabilitate practica ne puteti spune?

In incheiere va supun atentiei ceea ce cred eu ca reprezinta cu adevarat un om daruit si care se daruieste semenilor sai,chiar si cu destul profit personal ,meritat insa: Alin Nica primarul de 27 de ani din Dudesti,cea mai europeana comuna din Romania.Acela cu recordul absortiei fondurilor europene,cu investitiile de milioane de euro in comuna sa, cu al doilea mandat acordat de cetatenii multumiti(urmeaza al treilea) si cu talent de concurent la Eurovision.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×