Sari la conținut
Forum Roportal
Spyder

Vampirismul energetic

Postări Recomandate

Si daca extragerea asta de energie e spre binele tau?

da... se poate ca odata cu extragerea, sa se induce o alta cantitate egala, insa de o alta valoare .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

raspuns corect exista , exemplu concret sunt bioenergeticienii dar nu e o extragere de energie e un supliment de enegergie care tie iti lipseste si care duce la imbolnavirea locului acolo unde energia nu mai circula sau lipseste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in principiu pot exista mai mute scopuri, insa o definitie globala...mi-e greu sa dau.

Un echilibrul (mental) static este rau. Un echilibru dinamic e bun. Un echilibru static inseamna o "baltoaca" de energie, unul dinamic e mai degraba o apa curgatoare... iar asta se face prin transfer de energie cu altii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un echilibrul (mental) static este rau. Un echilibru dinamic e bun. Un echilibru static inseamna o "baltoaca" de energie, unul dinamic e mai degraba o apa curgatoare... iar asta se face prin transfer de energie cu altii.

corect , doar ca se mai intampla sa-ti "virusezi" propiul tau echilibru .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
corect , doar ca se mai intampla sa-ti "virusezi" propiul tau echilibru .

Exista in momentul de fata o entitate care incearca sa controleze acest transfer intr-o forma sau alta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista in momentul de fata o entitate care incearca sa controleze acest transfer intr-o forma sau alta.

?????

ai reusit sa ma bagi in ceata!

despre ce entitate este vorba ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crestinismul.

sigur pot privii crestinismul ca pe o frumoasa filozofie de viata, insa sa o pot privii ca o entitate...hmm, da... e de gandit !

si de ce tocmai crestinismul, de ce nu budismul, confucionismul, sau mai stiu eu ce altceva, de ce tocmai crestinismul ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sigur pot privii crestinismul ca pe o frumoasa filozofie de viata, insa sa o pot privii ca o entitate...hmm, da... e de gandit !

Am spus entitate pentru ca ma referea ma crestinism ca ansamblu... adica toate formele lui.

si de ce tocmai crestinismul, de ce nu budismul, confucionismul, sau mai stiu eu ce altceva, de ce tocmai crestinismul ?

Inca nu cunosc suficient de bine detaliile acelor religii pentru a afirma asta despre ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×