Sari la conținut
Forum Roportal
Spyder

Vampirismul energetic

Postări Recomandate

Experiente am avut destule...Insa ceva mai "dure" decat a ta.Cel putin asa cred.In fine, ideea este urmatoarea:tu trebuie sa devii mai puternic decat ea.Este un joc psihologic...Pana la urma s-ar putea sa iti placa

 

Cred ca mai sigur suferiti de un fel de auto-panica oricum e ceva ....

 

E o poveste mult prea lunga...Totul se reduce la energii:pozitiva sau negativa....Eu am energie negativa...multa.Dar am intalnit o persoana care m-a..."batut".Sa-ti explic...Jucam biliard cu niste prietene.Totul bine si frumos pina in momentul in care am inceput sa transpir si sa ma simt super-nervoasa.Fara sa imi dau seama am inceput sa-l caut cu privirea.Surpriza!Astepta zambind sa il gasesc.L-am gasit si am continuat la randu-mi sa-l privesc zambind(a se citi Ranjind)la care si-a luat haina si a disparut...Rezultatul?Prietenele mele ma priveau cu gura cascata."Ce s-a intamplat?""Ai patit ceva?"La care raspund zambind"No,fraierul ala a incercat sa..."Si m-am oprit.Nu cred ca m-ar fi inteles.Nici macar eu nu intelegeam prea bine...De abia dupa alte cateva intalniri"de gradul III" am inceput sa inteleg si atunci am renuntat.

 

Ai sa devii in fata prietenilor o ciudata :roll:

 

Sunt de acord cu jenna in doua chestiuni

1 daca nu esti pregatit psihic e mai bine sa lasi deoparte orice tip de contact

2 prin telepatie functioneaza

In schimb nu sunt de acord cu faptul de a te ascunde in imaginatie...Nu iti ofera nici un tip de siguranta daca nu domini intai vreo tehnica de concentrare.

 

:cheer: cat aveti de gand sa mai stati in aer??

 

Asta nu e problema...capacitatea de a invata e foarte mare...numai ca nu prea are cine.Spune-mi niste tehnici de concentrare,te rog.Si,apropos,am incercat sa iti trimit un msg personal dar ai casuta plina... :)

 

Iti spun eu concentreazate la faptul ca totul e din cauza nesigurantei de sine (repeta in gand "sunt normala" )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca mai sigur suferiti de un fel de auto-panica oricum e ceva ....

Ai sa devii in fata prietenilor o ciudata :blink:

:sorry: cat aveti de gand sa mai stati in aer??

Iti spun eu concentreazate la faptul ca totul e din cauza nesigurantei de sine (repeta in gand "sunt normala" )

 

Trebuie educata vointa pentru a depasi momentele de slabiciune,prin concentatrea energiilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie educata vointa pentru a depasi momentele de slabiciune,prin concentatrea energiilor.

Si cum crezi tu ca se face asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum crezi tu ca se face asta?

 

 

pot sa spun eu ?

 

... prin "cunoastere " ! :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum crezi tu ca se face asta?

 

Prin autocontrol,vointa pura si eliberarea energiilor negative acumulate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pot sa spun eu ?

 

... prin "cunoastere " ! :blink:

:sorry: Oi fi tu vesel in dimineata asta, dar nu e suficient. :scare: :lol2:

 

Prin autocontrol,vointa pura si eliberarea energiilor negative acumulate.

Partial bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trebuie educata vointa pentru a depasi momentele de slabiciune,prin concentatrea energiilor.
Prin autocontrol,vointa pura si eliberarea energiilor negative acumulate.
Partial bine.

...si prin credinta :blink: :sorry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:sorry: Oi fi tu vesel in dimineata asta, dar nu e suficient. :scare: :lol2:

 

dincolo de "veselia" mea, cand ma refeream la cunoastere o faceam gandindu-ma la un intreg .

 

insa pe scurt... toate trairile si fenomenele ce tin atat de planul psihic si fizic, cat si cele ce tin de planul subtil si care alcatuiesc omul ca entitate , prin: trup, suflet si spirit. :blink:

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dincolo de "veselia" mea, cand ma refeream la cunoastere o faceam gandindu-ma la un intreg .

 

insa pe scurt... toate trairile si fenomenele ce tin atat de planul psihic si fizic, cat si cele ce tin de planul subtil si care alcatuiesc omul ca entitate , prin: trup, suflet si spirit. :luck:

 

Principul latin ramane valabil:Mens sana,in corpore sano. :luck:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×