Sari la conținut
Forum Roportal
Spyder

Vampirismul energetic

Postări Recomandate

am (re)citit acest topic, si tot nu m'am dumirit complet. Daca de exemplu stau in casa cu un asemenea "vampir" e posibil ca dupa un anumit timp sa actioneze si la nivel psihic, sa imi creeze probleme? credeti ca acest "vampir" ar putea fi cauza unui rau psihic, de exemplu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as putea sa spun ca am trecut prin asa ceva, si manifestarea a constat in faptul ca iti suprima personalitatea si mai rau este ca devii dependent chiar tu de persoana aia. E ciudat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as putea sa spun ca am trecut prin asa ceva, si manifestarea a constat in faptul ca iti suprima personalitatea si mai rau este ca devii dependent chiar tu de persoana aia. E ciudat.

 

e exact invers. Ma simt f rau, numai cand este persoana respectiva in casa. Dupa un anumit timp, am devenit depresiva, in timp ce persoana si'a revenit din tristetea ei obisnuita, si e f vesela si plina de energie. Mi se pare foarte ciudat, mereu am fost o persoana energica, deschisa... acum am ajuns depresiva si nu mai am putere sa ma duc la antrenamente, atat de rau ma simt. Ma intrebam daca persoana poate fi cauza, sau e doar imaginatia mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as putea sa spun ca am trecut prin asa ceva, si manifestarea a constat in faptul ca iti suprima personalitatea si mai rau este ca devii dependent chiar tu de persoana aia. E ciudat.

kontroversy, esti vampiroi :blink:

 

e exact invers. Ma simt f rau, numai cand este persoana respectiva in casa. Dupa un anumit timp, am devenit depresiva, in timp ce persoana si'a revenit din tristetea ei obisnuita, si e f vesela si plina de energie. Mi se pare foarte ciudat, mereu am fost o persoana energica, deschisa... acum am ajuns depresiva si nu mai am putere sa ma duc la antrenamente, atat de rau ma simt. Ma intrebam daca persoana poate fi cauza, sau e doar imaginatia mea.

 

poti opri asta pur si simplu decizand sa se schimbe situatia, nu e o formula magica doar te hotarasti in sinea ta ca sa nu mai fii vampirizata de nimeni sau nimic ... hotarasti asta sub egita si constienta de necesitatea divinitatii in context desigur :tease: ca tu doar hotarasti asta catre divinitate, restul se face de catre divinitate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am (re)citit acest topic, si tot nu m'am dumirit complet. Daca de exemplu stau in casa cu un asemenea "vampir" e posibil ca dupa un anumit timp sa actioneze si la nivel psihic, sa imi creeze probleme? credeti ca acest "vampir" ar putea fi cauza unui rau psihic, de exemplu?

Da ,fi sigura ca se poate..e vorba de energiile care te influenteaza in diferite moduri ,de unde si anumite stari ..care pot varia de la ..bucurie la depresie .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am si eu un medalion cu piatra de jad... dar uite, nu stiam ca are aceste proprietati :lol2:

 

am si eu unul si este recomandat si persoanelor ce doresc liniste si echilibru in viata familiala,indeparteaza disputele si atrage armonia in cuplu , nu numai pt vampirism energetic...sau cel putin asa scrie pe cutia in care era pus al meu;)) aqm nush...sa ii credem p cei care au scris...sau sa nu-i credem..oricum merita incercat ,nu are reactii adverse:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mey si daca are si dau in vapirita cronica cine ma vindeca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mey si daca are si dau in vapirita cronica cine ma vindeca?
Doua palme de la soarta.
e exact invers. Ma simt f rau, numai cand este persoana respectiva in casa. Dupa un anumit timp, am devenit depresiva, in timp ce persoana si'a revenit din tristetea ei obisnuita, si e f vesela si plina de energie. Mi se pare foarte ciudat, mereu am fost o persoana energica, deschisa... acum am ajuns depresiva si nu mai am putere sa ma duc la antrenamente, atat de rau ma simt. Ma intrebam daca persoana poate fi cauza, sau e doar imaginatia mea.
Nu e imaginatia ta, lucrurile acestea sunt cat se poate de reale. Daca nu poti ajuta acea persoana sa se transforme, e bine sa stai departe de ea.Cel putin si eu am primit stfel de sfaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×