Sari la conținut
Forum Roportal
PourMoi

Puterea de a spune NU

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Refuzi, dar conteaza proportia, conteaza atat de mult, intr-o relatie daca nu darui, esti neimplicat.

dar si daca te implici doar de dragul de a nu refuza....asta cum o numesti?...si apoi cui faci bine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa fac, dragostea urla!

ti-am mai zis eu tie;n-ai gasit unul "vrednic" si "adanc implicat"!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt oameni care gasesc dificila folosirea termenului "nu".

pana iti intra in reflex...

ca apoi, nu mai e greu sa spui NU. Iar interlocutorul poate sa comenteze sau sa o lase balta.

insa nu ma poate intoarce din acel NU al meu.

Easy.

De fapt, lucrurile pot deveni atat de simple, dar trebuie sa le complicam noi.. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Refuzi, dar conteaza proportia, conteaza atat de mult, intr-o relatie daca nu darui, esti neimplicat.

acu sa ma ierte doamnele...

cand spun (ele) nu,nu,nu dar in acelasi timp manutele tin...(ma rog) si-l aduc tot mai aproape,pe calea cea buna;cum este?!

 

ala ce fel de refuz este?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce? Ca sa nu-l ranesti, enervezi ?

Sa nu il ranesc, nimanui nu ii place sa fie refuzat.

 

dar si daca te implici doar de dragul de a nu refuza....asta cum o numesti?...si apoi cui faci bine?

Am facut-o, am iesit prost, e o prostie, dar eu prefer sa fug decat sa zic nu.

 

acu sa ma ierte doamnele...

cand spun (ele) nu,nu,nu dar in acelasi timp manutele tin...(ma rog) si-l aduc tot mai aproape,pe calea cea buna;cum este?!

 

ala ce fel de refuz este?

Ala e DAAAAAAAA

Imi aminteste de Fire de la Sisters Sledge sau Bruce Springteen.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ala e DAAAAAAAA

Imi aminteste de Fire de la Sisters Sledge sau Bruce Springteen.

 

Si nu crezi ca ar fi cazul sa avem puterea sa spunem intai da,si numai dupa aia sa invatam(sa avem puterea) sa spunem Nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil ca natura a fost atat de generoasa cu unele persoane,incat acele persoane se simt datoare fata de semeni...

 

a te simti dator este un sentiment care a ajuns la tine fra ca tu sa ti-l doresti, ti-a fost "bagat" in cap inca de mic sau ai fost programat pe parcurs.

e important sa fii uneori si egoist, sa fii doar pentru tine... e foarte dificil la inceput, dar se merita.

totusi atat timp cat tie iti este bine nu este nevoie sa modifici nimic. ceva trebuie modificat atunci cand nu te simti in regula cu un anumit aspect al vietii tale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil ca unele persoane au nevoie sa se simta apreciate mai mult si din aceasta cauza prefera sa nu refuze.

probabil ca acele persoane nu s-au nascut asa,ci-cel mai probabil-au fost in mod repetat si nejustificat subapreciate.

 

e important sa fii uneori si egoist, sa fii doar pentru tine... e foarte dificil la inceput, dar se merita.

totusi atat timp cat tie iti este bine nu este nevoie sa modifici nimic. ceva trebuie modificat atunci cand nu te simti in regula cu un anumit aspect al vietii tale

egoismul vine din instictul animalic de supravietuire;noi,din fericire,suntem oameni si avem capacitatea de a face previziuni.

mie,nu-mi este tocmai bine intr-o lume ce cauta-in mod special-inmultirea si perpetuarea speciei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×