Sari la conținut
Forum Roportal
QUEEN ANNE

Cati useri Desenatori.ro au studii in domeniu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...ah!desi are multe vizualizari, acest subiect nu s-a dezbatut...de ce oare?...eu cred ca incomodeaza...pentru simplul fapt ca cei ce au intr-adevar studii in domeniu nu se baga in seama...

...nu conteaza cine sunt pe desenatori...eu am studiat pictura, dar imi place foarte mult grafica si sculptura...unii utilizatori au studiat insa copiatul...de aceea nu s-a incumetat nimeni sa scrie aici...cei seriosi nu fac valuri iar cei neseriosi ocolesc un raspuns...

...si ca sa fiu mai la subiect userii "buni" sunt rasplatiti cu banarea contului pe forum...si asta chiar nu mai conteaza...iar antitalentele sunt ridicate in slavi...

...imi plac cei perseverenti sunt insa putini pe site...cei cu adevarat talentati, au cam plecat, sau deseneaza rar...pacat...am considerat candva site-ul o familie, a doua mea "casa"...unde o fi disparut magia?.........:cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am nici un fel de studii in domeniul acesta . Este un simplu hobby inafara actoriei . La urma urmei acum un program face desene mai bune ca un om , sa fim sinceri : cu desenatul nu ajungi prea departe . . .poate doar arhitect dar trebuie multa matematica

Editat de Nowadays. . .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

let's see :tease: s-ar putea sa dau la liceul Tonitza anul acesta,desi maaamicuta mea nu prea e de acord,asta e bonus :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nowadays. . . Trimis Jan 19 2011, 09:25 PM

Eu nu am nici un fel de studii in domeniul acesta . Este un simplu hobby inafara actoriei . La urma urmei acum un program face desene mai bune ca un om , sa fim sinceri : cu desenatul nu ajungi prea departe . . .poate doar arhitect dar trebuie multa matematica

 

 

 

eu sunt in clsa 9-a la liceul de arhitectura (din bucuresti) si fac 2 ore de mate pe saptamana si 2 ore de fizica ...

nu consider ca sunt prea multe avand in vedere ca totusi e vorba de arhitectura ,.... in schimb am 8 ore de desen pe saptamana + una de volum + una de ist. arhitecturii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum am spus mai sus, sunt la arhitectura in clasa a 9-a ( Colegiul Tehinc de Arhitectura si Lucrari Publice I.N.Socolescu- Bucuresti). Prima data am vrut sa ma ducl la Nicolae Tonitza dar nu prea stiam pe nimeni acolo si m-am gandit ca nu prea am ce face dupa ce termin liceul.

In Socolescu e destul de bine ( avem diverse concursuri etc)

Am in jur de 8 ore de desen pe saptamana:

-1 ora crochiuri

-1 ora ed. viziuala

-1 ora compozitie

-2 ore studiul formelor in desen]

-1 ora coloare

-2 ore desen proiectiv

-1 ora volum ( unde facem forme geometrice sau machete)

-1 ora istoria arhitecturii

 

Faza proasta este ca liceul este considerat uman si dam teza la logica, economie etc si asta nu prea ne ajuta cu nimic .

In plus 70% din elevi vin aici pentru ca au medii mici nu pentru ca vor sa faca arhitectura sau desen. Din 90 de copii ( care sunt in liceul asta la arhitectura doar 3 au ajuns la Mincu ) ...

Dar in fine ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×