Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E de vina incapacitatea celor care ne conduc. Aratati-mi si mie politicieni romani priceputi, cinstiti si onorabili.

La fel de vinovati sunt si acei alegatori care i-au votat democratic pe acesti nemernici!

 

Detalii?

 

Eu nu pot decat sa iti dau linkuri catre cei care cunosc problema in detaliu.

 

http://www.220.ro/video-news/Basescu-Viola...?rel=libertatea

 

Cred ca asta este linkul catre politaiul care s-a preocupat de acest caz!

 

Daca cauti pe google vei gasi si declaratia victimei ...dar si a fratelui ei ...cel care l-a desfigurat in bataie pe atat de moralul Besina care are tot timpul ceva de trocait ... cand e vorba de altii!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu pot decat sa iti dau linkuri catre cei care cunosc problema in detaliu.

 

http://www.220.ro/video-news/Basescu-Viola...?rel=libertatea

 

Cred ca asta este linkul catre politaiul care s-a preocupat de acest caz!

 

Daca cauti pe google vei gasi si declaratia victimei ...dar si a fratelui ei ...cel care l-a desfigurat in bataie pe atat de moralul Besina care are tot timpul ceva de trocait ... cand e vorba de altii!

 

nu mi-e drag base....dar de ce nu a zis in campania primului mandat? de ce acum? nu i-au ajuns banii si mai vrea o tura ?

 

 

La fel de vinovati sunt si acei alegatori care i-au votat democratic pe acesti nemernici!

 

 

e usor sa judeci pe altii,nu? ce optiuni avea omu'...toti sunt nemernici ,unii mai mult ca altii dar au uitat sa ne spuna si noua

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mi-e drag base....dar de ce nu a zis in campania primului mandat? de ce acum? nu i-au ajuns banii si mai vrea o tura ?

 

Pentru ca se cacao pe ei de frica ...pe motivul ca Basescu nu e decat varful de lance al vechii securitati "patriotice" dar tradatoare si vanzatoare de tara ...(asta nu ptr ca asa zic eu ca sunt mai destept ...ci pentru ca asta este realitatea pe care o vedem in jur.)

 

 

Sau nu securitatea a fost cea care l-a tradat pe ceausescu ...nu tot ea a pus laba pe puterea economica in interes propriu si nu tot ei au vandut toata economia si rezervele ei strainilor ...si nu tot ei sunt cei care chiar acum baga tara in datorii ...dar nu ptr dezvoltarea ei asa cum a facut ceasca ...ci pentru NIMIC!

 

Cine crezi tu ca avea curajul ca in plina campanie electorala sa se puna cu securitatea care si-a desemnat omul? !

 

e usor sa judeci pe altii,nu? ce optiuni avea omu'...toti sunt nemernici ,unii mai mult ca altii dar au uitat sa ne spuna si noua

Greseala a fost de la inceput ...adica de cand prostimea a votat iesirea din comunism si trecerea catre capitalism ...alegand comunistii ca Iliescu!

restul sunt doar consecintele acestui vot!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca se cacao pe ei de frica ...pe motivul ca Basescu nu e decat varful de lance al vechii securitati "patriotice" dar tradatoare si vanzatoare de tara ...(asta nu ptr ca asa zic eu ca sunt mai destept ...ci pentru ca asta este realitatea pe care o vedem in jur.)

 

 

Sau nu securitatea a fost cea care l-a tradat pe ceausescu ...nu tot ea a pus laba pe puterea economica in interes propriu si nu tot ei au vandut toata economia si rezervele ei strainilor ...si nu tot ei sunt cei care chiar acum baga tara in datorii ...dar nu ptr dezvoltarea ei asa cum a facut ceasca ...ci pentru NIMIC!

 

Cine crezi tu ca avea curajul ca in plina campanie electorala sa se puna cu securitatea care si-a desemnat omul? !

 

 

nu crezi ca decaderea a inceput cu iliescu? basescu a continuat ,iar noi astia mici suntem intr-un cerc vicios din care nu o sa mai iesim....daca pana si sindicatele,ma refer la liderii ce s-au batut cu pumnii in piept ca fac ceva cu poporul pentru popor si-au batut joc....in cine sa mai ai incredere....in nimeni?! e doar o lehamite si o sila imensa

 

Greseala a fost de la inceput ...adica de cand prostimea a votat iesirea din comunism si trecerea catre capitalism ...alegand comunistii ca Iliescu!

restul sunt doar consecintele acestui vot!

 

 

adica...nu au ales trecerea catre capitalism ci au continuat cu comunismul cu fata umana.....nu-i consider vinovati pe parintii mei care au trait toata viata in comunism si nu au stiut sa faca diferenta ..vinovati sunt cei care au profitat de nestiinta lor

Editat de KimHyunRim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adica...nu au ales trecerea catre capitalism ci au continuat cu comunismul cu fata umana.....nu-i consider vinovati pe parintii mei care au trait toata viata in comunism si nu au stiut sa faca diferenta ..vinovati sunt cei care au profitat de nestiinta lor

Uite tot ca tine gandesc si nemtii mei ... si anume ca nu parintii lor au fost vinovati ca l-au ales pe Hitler ...si nici ca au stat uniti in spatele acestuia ... ci vinovat e Hitler si clica lui care i-au prostit pe prosti!

 

Ti se pare corecta acest tip de a judeca?

 

In 1990 in primavara tot romanul a avut de ales intre prooccidentali ...si intre acei MINCINOSI care declarau ca nu vor putere ci doar alegeri libere ... cine sau ce i-a determinat pe parintii nostrii sa aleaga niste mincinosi dovediti ca atare?

 

Nu cumva tocmai lipsa de principii morala si de discernamant ... consecinte ale unei scoli de spalare a creierelor si prostit lumea?

 

S-a schimbat cumva in esenta ei acea scoala ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite tot ca tine gandesc si nemtii mei ... si anume ca nu parintii lor au fost vinovati ca l-au ales pe Hitler ...si nici ca au stat uniti in spatele acestuia ... ci vinovat e Hitler si clica lui care i-au prostit pe prosti!

 

Ti se pare corecta acest tip de a judeca?

 

In 1990 in primavara tot romanul a avut de ales intre prooccidentali ...si intre acei MINCINOSI care declarau ca nu vor putere ci doar alegeri libere ... cine sau ce i-a determinat pe parintii nostrii sa aleaga niste mincinosi dovediti ca atare?

 

Nu cumva tocmai lipsa de principii morala si de discernamant ... consecinte ale unei scoli de spalare a creierelor si prostit lumea?

 

S-a schimbat cumva in esenta ei acea scoala ?

 

 

sa nu uitam ca hitler a fost ales intr-un moment cand economia era la pamant....ura comunistii si evreii(si tiganii,neinteresant),cine conduce acum lumea din umbra cu banii lor...evreii...e doar o constatare nu sariti evreilor pe mine :cry:

cei care au inteles principiile democratiei si au vazut cat de naivii sunt restul au preferat sa emigreze...mincinosi dovediti mult mai tarziu ,atunci nu rasufla nimic

nu,scoala e aceeasi ...cei cu care nu reusesc pleaca si vor ramane numai ei

Editat de KimHyunRim

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te referi cumva la mandatul Basescu?

sau sti vre-un alt mandat sub care pensiile si salariile sau triplat?

 

Iti amintesc ca presedintele nu guverneaza. Iti amintesc ca in 2007 Basescu cerea guvernului sa spuna de unde au bani pentru aceste mariri. Ti-am dat stiri ale timpului. Basescu nu a fost de acord cu aceste mariri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In Romania economia nu a crescut deloc dupa revolutie

Era doar o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×