Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu este singura tara cu scadere economica dar este singura tara care a triplat pensii si salarii in cativa ani. Daca scapam de faliment chiar avem noroc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu este singura tara cu scadere economica dar este singura tara care a triplat pensii si salarii in cativa ani. Daca scapam de faliment chiar avem noroc.

 

Asta este doar un aspect al realitatii romanesti !

 

Romania a cazut in propria ei groapa sapata de alegatori mai prosti ca bata aflati in proasta cardasie cu politicieni verosi si nesimtiti, care le promiteau marea si sarea doar ca sa ajunga repede sefi la tuturoiul din care curg banii din impozitele platite de "poolime" (termen folosit de politiceni ptr a desemna alegatorii).

 

Catastrofa are mai multe aspecte decat numai pensiile marite cu scop electoral sau cresterea numarului de bugetari si a sporurilor de costum sau xerox, acordate cu nesimtire in perioada mandatelor Basescu ...adica unu care era prea prost sa le impiedice cand trebuia ...si muuuult prea prost ca sa gasesca o solutie de a scoate tara din groapa cand a inceput criza !

 

Ca sa nu ma acuzati degeaba as dori sa amintesc afirmatiile lui Basescu in campania electorala?

 

Si anume ca: " nici eu si nici guvernul, nu am cautat o solutie ptr a iesi din criza ... pentru ca criza nu a venit din Romania si nu din Romania va veni iesirea din ea"!!!

 

Ati mai vazut ceva atat de prost la un conducator?

 

Acum cand si-a dat seama de greselile imense comise sub mandatele sale ... degeaba doreste sa le corecteze pentru ca masurile ce se impun cu acuta stridenta se lovesc de rezultatele politicii de prostire a noilor generatii in aceleasi tip de scoli de prostire a maselor din care au iesit si parintii lor ...scoli care scot oameni total nepregatiti ptr a intra bine pregatitib in viata ... si iata ca acum rezultatele conduc la destabilizare si haos total !

 

... oare cati investitori straini ... singurii care ar putea sa ajute la ridicarea tarii .... (ptr ca pe mici intreprinzatori romani in loc sa-i ajutati sa creasca ... i-ati desfintat total) vor veni sa isi bage banii intr-o tara aflata in decadere si destabilizare ?

 

Asta ca sa fie clar ca Romania nu sufera din cauza CRIZEI ... ci din cauza ca a cazut in groapa propriei sale prostii ... si chiar si atunci cand criza va depasii tarile conduse de oameni capabili ... Romania va ramane afundata in groapa in care singur s-a bagat datorita uniunii de tip: "S-a infratit hotzu cu prostu"!

 

Pacat de cele 2-3 milioane de oameni normali corecti si nevinovati ... care au cazut victime ale acestei "aliante ortodoxe" ... adica dupa model ortodox!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca criza a venit din Romania atunci responsabili sunt cei care ne-au bagat initial si aceeia sunt cei pe care ii preferi tu. PNL cu PSD. Toate masurile de austeritate luate de acest guvern au fost necesare. Au fost si sunt si masuri proaste dar toate guvernele au asa ceva. Daca mergeam in continuare pe acelasi ritm de crestere a salariilor si a pensiilor intram in faliment. Asa poate mai avem o sansa sa scapam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca criza a venit din Romania atunci responsabili sunt cei care ne-au bagat initial si aceeia sunt cei pe care ii preferi tu.

 

Ca sa iti fie clar ... eu nu prefer niciun partid ...ci doar solutia care este cea mai buna la un moment dat ... si in momentul in care am postat anti Basescu si anti Boc eram doar Pro Johannis ... si atat!

Faptul ca pentru a ajunge la Johannis era nevoie de un presedinte ca prostalaul Geoana ...era chiar bine venit caci ala e prea prost ca sa il joace pe Dictatchiorul ...si asta insemna implicit mai multa putere ptr Johannis.

 

Toate masurile de austeritate luate de acest guvern au fost necesare.

 

Sunt si acum necesare ...si chiar vor ramane necesare si in viitor ... indiferent de dezvoltarea evenimentelor!

 

Problema este ca ptr impunerea acestor masuri trebuiau oameni inteligenti ca sa stie sa le compenseze ...si nu o gasca de prosti venita sa ciomuiasca tot ce misca in tara asta ...doar pentru propasirea protipendadei de mafioti ai casei!

 

Au fost si sunt si masuri proaste dar toate guvernele au asa ceva.

te referi la guvernele de idioti?

Pai nici un guvern in istoria post decembrista nu a fost atat de idiot ca asta al PD-L ului!

Dar sa nu uitam ca guvernul Boc nu are alta vina decat PROSTIA!

Adevaratul vinovat este "presedintele jucator" care nu numai ca nu a stiut sa opreasca imensa prostie care se desfasura sub mandatul sau ...dar chiar a marit el insusi cu guvernul sau, acele pensii electorale pe care astazi vrea sa le taie!

 

Ziceti si voi ...asta nu e DOOF?

 

... deja numai si aceasta balba dovedeste ca nu e decat o paiata penibila si impotenta care in afara de gargara smechereasca la birt ....(sau speluncile din porturi) ... nu a inteles absolut nimic din ce se petrece pe lumea asta!

 

Si ptr aceasta situatie nu exsta decat o singura sansa ... adica sa paraseasca urgent corabia care deja a inceput sa se scufunde (exclusiv din cauza lui) ...si sa lase pe altii sa aplice aceleasi masuri care se impun ... dar sa o faca intr-un alt mod mult mai inteligent decat ciomuitul a proasta si infundatul in datorii asa cum se face degeaba acum.

 

Daca mergeam in continuare pe acelasi ritm de crestere a salariilor si a pensiilor intram in faliment. Asa poate mai avem o sansa sa scapam.

De salarii marite nici nu poate fi vorba decat daca e vorba sa dam cate 500 de miliarde de lei ca salar minim pe economie ...adica inflatie !

 

Incearca si tu te rog sa realizezi elementarul fapt, ca daca esti condus de niste idioti ... nu exista absolut nicio sansa sa scapam din faliment ... si asta oriunde in lume ... ptr ca solutiile salvatoare nu pot veni din prostie!

 

Deci schimbarea se impune in modul cel mai rapid si categoric ...si daca acesti idiotii nu inteleg sa isi deie singuri demisia ... macar acum in ceasul al 12 -lea ... atunci trebuie demisi de altii ...dar cat mai urgent!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa vorbesti de inflatie atunci vorbeste de inflatia din timpul PSD. Sindicatele cereau iar ei dadeau fara numar. Johannis in timpurile astea era zburat imediat. Eu nu am nici o parere despre Johannis, traficantul de copii. :) Tu il faci pe Basescu mafiot insa nu ai nici macar o proba in acest sens...eu as spune ca din moment ce unii ca Patriciu si Vantu au ajuns prin arest Basescu nu are nici o treaba cu mafia pentru ca daca exista o mafie atunci cei doi sunt sefii ei.

 

Nu avem nici o sansa sa scapam de faliment...cand o sa intram in faliment ? Care este prognoza ta ? Spune-mi daca sti ultimele trimestre din 2008 ce crestere economica am avut ? Trimestre cand PNL si PSD conduceau tara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vrei sa vorbesti de inflatie atunci vorbeste de inflatia din timpul PSD.

te rog nu ma lua cu gargara politicianista ... !

Eu pe PSD-ul tau ... nici mucii nu mii arunc ...desi trebuie sa tinem cont de adevarul ca sub acea guvernare (de altfel foarte scarbavnica) ... a inceput progresul economic al Romaniei ...ceea ce despre guvernare cu progres la PD- L ... nu se poate spune ...si asta denota clar ca PDL-ul este muuuult mai prost decat PSD-ul ...si asta nu o zic eu ...ci o arata realitatea ...(nu aia TV pe care o consider al 2-lea post TV beshist ...ci realitatea istorica!)

...sau tie faptul ca azi se tot imprumuta bani a proasta de la FMI ... desi se merge tot in jos ... ti se pare o dovada de superioritate fata de guvernarea PSDului?

 

Sindicatele cereau iar ei dadeau fara numar.

Te referi cumva la mandatul Basescu?

sau sti vre-un alt mandat sub care pensiile si salariile sau triplat?

Johannis in timpurile astea era zburat imediat.

De zburat ar fi zburat si Johannis la fel ca oricine care reuseste sa impuna aceasta reform!

Problema este ca Basescu va zbura fara sa se poata lauda ca a facut vreo alta reforma in 6 ani de mandat ... decat reforma distrugerii Romaniei ...adica din statul prosper din vremea guvernului Tariceanu ... la mizeria si saracia neagra care se vor acutiza curand ... ca si consecinta a numai 2 ani de guvernare Boc!

Eu nu am nici o parere despre Johannis, traficantul de copii.

Dar despre violatorul Basescu cel care a ramas pocit si chior asa cum il vedem in urma unui viol ... ai vre-o parere?

te pomenesti ca una buna?

Tu il faci pe Basescu mafiot insa nu ai nici macar o proba in acest sens...

Nu o spun eu ...au spus-o aia acu 20 de ani care vorbeau de flota ... +++++ multe altele ca Mihaileanu, Popovici, +++++!

eu as spune ca din moment ce unii ca Patriciu si Vantu au ajuns prin arest Basescu nu are nici o treaba cu mafia pentru ca daca exista o mafie atunci cei doi sunt sefii ei.

Nu am inteles care e logica?

Pai faptul ca 2 sunt banditi exclude faptul ca al 3-lea poate fi un mafiot?

Are cumva cineva monopolul mafiotismului in Romania astfel incat sa fie un singur mafiot autorizat pe tara???

Si ce e aia arest?

Ptr tine Arestul e cumva JUSTITIE?

 

Poate ai vrut cumva sa-mi spui ca justitia i-a bagat in inchisoare pe cei doi, si le-a confiscat averile ?

 

Daca nu ...atunci nu ti mai bate gura cu arestul ca aia nu e justitie decat in capul plin de wisky a lui Basescu sau in burtile pline de posirca ieftina si puturoasa a celor care fac politica intinsi beti morti sub mesele de prin birturi jegoase!

 

Nu avem nici o sansa sa scapam de faliment...cand o sa intram in faliment ?

Nu o sa intram ptr ca ... Deja am intrat ! Acum inca nu simtim asta atat de tare ptr ca traim din imprumuturi ...dar fi sigur ca si astea se termina odata .... nu?!

 

Atunci cand ai venituri atat de "mari" incat nu esti capabil sa iti platesti nici macar salariile ... si ptr a le plati acele salarii mizerabile esti nevoit sa iei bani imprumut de la FMI, ca tu nu esti capabil sa le platesti din "cresterea ta economica" ... inseamna ca esti FALIT...cu F mare!!!

 

Ce alta dovada mai mare de faliment total decat asta ... doresti ?

Atentie la raspuns ...ca aici s-ar putea sa se confirme vorbele lui Basescu: "atentie la ce-ti doresti ...ca s-ar putea sa se indeplineasca" ...si pana la primavara sa il vedem fugarit .... poate chiar de catre "aparatul sau" care striga plin de admiratie chiar ieri: "Basescu iesi afara ... trestie dinara" ...sau asta nu e un inceput de dovada de faliment?

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E de vina incapacitatea celor care ne conduc. Aratati-mi si mie politicieni romani priceputi, cinstiti si onorabili.

 

Dar despre violatorul Basescu cel care a ramas pocit si chior asa cum il vedem in urma unui viol ...

Detalii?

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E de vina incapacitatea celor care ne conduc. Aratati-mi si mie politicieni romani priceputi, cinstiti si onorabili.

Detalii?

 

Orice popor isi are conducatorii pe care ii merita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×