Sari la conținut
Forum Roportal
Burel001

La moda cu orice pret?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In plus, trendul asta cu barbati din ce in ce mai efeminati mi se pare oribil: barbati(daca pot si numiti asa) din ce in ce mai epilati, mai cremuiti, cu pantaloni mai stamti ca fetele, cu tricouri roz de pitiponc si cu sandalute trendi....groaznic(a nu se intelege ca barbatii trebuie sa arate ca omul din grota)

Si ca exemplu...zilele trecute se urca in autobuz un tip de genul asta care purta pantaloni identici cu ai mei(eu fiind fata), pantalonii mei fiind cumparati dintr-un magazin exclusiv pt femei, asta ca sa nu creada lumea ca am nimerit eu la raionul care nu trebuie. Diferenta dintre noi era ca pe mine stateau normal pantalonii iar pe el stateau sa crape iar cand s-a asezat ne-a aratat si chilotii tanga foarte trendi.

 

Nici eu nu o puteam spune mai bine.

Barbatul are calitati genetice ,comportament,aspect ,gandire s.a.m.d. masculine. Femeia idem, dar viceversa ca sa zic asa.

Atunci cand moda incalca granitele si propune de dragul unor trenduri pervertite de lacomie si interese diverse,nu numai economice,modele estetice cel putin dubioase,cred ca opinia publica si consumatorul beneficiar al acelor modele ,ar trebui sa le refuze, nu sa le adopte mimetic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In plus, trendul asta cu barbati din ce in ce mai efeminati mi se pare oribil...

 

Si mie. Manichiura, tanga ( ;) ), zorzoane de tot felul, coafuri facute cu gel sau cu spuma etc... Mai lipseste sa se epileze... unii chiar fac asta :search: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatii care au grija de ei se numesc metrosexuali. Nicidecum fatalai, nicidecum cum i-ati mai numit voi. Sunt barbati normali, dar care au grija de ei precum au femeile de corpul lor. Barbatul meu intra in categoria metrosexualilor. Nu se imbraca de la raionul pentru femei, nu se epileaza pe picioare, dar se da cu crema, are grija de cum arata, are grija de manechiura lui, samd.

Exceptiile de la regula sunt peste tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Perfect de acord cu tine heidy.

Crede-ma ,stiu sa fac diferenta dintre un barbat metrosexual si un individ cu alintaturi si obiceiuri vestimentare ,dar nu numai, femeiesti de-a dreptul.

In privinta metrosexualismului,pana la un punct chiar imi place .Atat timp cat se limiteaza la ingrijire personala, respect si decenta pentru propria imagine,fara a face o obsesie din asta..Cei care exagereaza , nu ma deranjeaza decat in masura in care de obicei, isi permit cheltuieli indecent de mari , pentru aceasta ingrijire.Banii lor ,treaba lor insa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incep sa te apreciez. .

Multumesc, nu-i cazul.

 

Daca domnisoara nu ar fi avut nimic sub acea superba blana ,as fi fost destul de stingherit fiind un timid de felul meu.

Aiurea.

 

Atat timp cat se limiteaza la ingrijire personala, respect si decenta pentru propria imagine,fara a face o obsesie din asta..Cei care exagereaza , nu ma deranjeaza decat in masura in care de obicei, isi permit cheltuieli indecent de mari , pentru aceasta ingrijire.Banii lor ,treaba lor insa.

 

Daca sunt banii lor, treaba lor, totusi DE CE TE deranjeaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca sunt banii lor, treaba lor, totusi DE CE TE deranjeaza?

 

Felul in care un om intelege sa isi cheltuie banii dezvaluie foarte multe lucruri despre caracterul acelei persoane.

Banii trebuiesc priviti cu raspundere si respect,trebuie folositi cu decenta si inspiratie,pentru scopuri constructive. Exagerarea in tot felul de fite superficiale , este demna de dispret.

Un barbat metrosexual care degaja masculinitate si nu are ca principal scop in viata pupatul oglinzii in care se admira pe sine, este in regula.

O cocota masculina plina de ifose scumpe , este deja prea mult pentru ideea de bun simt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
denota un strigat disperat dupa atentie a generatie.

 

 

 

si apoi sunt socate ca barbatii/baietii/mosii fluiera dupa ele (nu ca nu le-ar parea rau) sau ca sunt violate :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Felul in care un om intelege sa isi cheltuie banii dezvaluie foarte multe lucruri despre caracterul acelei persoane.

Banii trebuiesc priviti cu raspundere si respect,trebuie folositi cu decenta si inspiratie,pentru scopuri constructive. Exagerarea in tot felul de fite superficiale , este demna de dispret.

Un barbat metrosexual care degaja masculinitate si nu are ca principal scop in viata pupatul oglinzii in care se admira pe sine, este in regula.

O cocota masculina plina de ifose scumpe , este deja prea mult pentru ideea de bun simt.

 

De acord cu tine.

Si totusi DE CE te supara si DE CE te intriga CUM isi cheltuie cineva banii?

Cum spuneam: sunt banii lui, asa crede el de cuviinta.

Iar bunul simt evident este discutabil.

Ceea ce tie ti se pare lipsa de bun simt pt el poate sa fie 'extrem de bun-simt'.

Fiecare traieste in bunul lui simt.

 

Cat despre scopul unui barbat in viata, ma indoiesc ca un metrosexual are drept scop in viata pupatul oglinzii ci mai degraba ascunderea unor gauri interoare printr-o bibilire exagerata a exteriorului pentru a putea atrage atentia, pentru a seduce, pentru a place altora, pt a se minti pe sine ca e in regula.

Si totusi de ce te intriga?

Pe mine ma intriga intriga ta.

 

De ce te deranjeaza firescul altcuiva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depide ce intelegi prin deranj.

Eu sunt un bagacios, imi place sa imi dau cu parerea,sunt tipicar,perfectionist,rabdator, un pic din urmatoarele: misogin,rasist,nationalist,comod,gelos,impulsiv ,astea sunt picurile de defecte dupa unii, un fel de alte calitati ,printre multe altele ,dupa parerea mea.

Sa nu uit,eu intotdeauna ,dar intotdeauna am dreptate.Chiar si cand recunosc ca am gresit.

Asadar ma intereseaza nu numai ce ma priveste,ma bag si in treburile altora,iar atunci cand nu imi place ce gasesc acolo reactionez,pentru ca ma deranjeaza .

Gata stop.Devine un topic despre userul Burel ,ceea ce nu este cazul.Eu inca nu am topic personal si nu simt nevoia unuia.Deocamdata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne bagam din nou in seama.

Fularul acela din jurul gatului, trecut asa smechereste prin ochiul pe care il formeaza cand este pus in doua . :geek:

38 de grade la umbra,tricou subtire transparent si cu vedere la ombilic, pantaloni scurti cu vedere decupata la buci si fularul ala infasurat temeinic :o: Daca astea/astia sunt sanatosi la minte ,atunci eu trebuie sa emigrez in spatiu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×