Sari la conținut
Forum Roportal
Burel001

La moda cu orice pret?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Odata mi-a trecut si mie prin minte o ghidusie.

Am vrut sa complotez cu frizerita. Sa-mi lase o creasta din aia pe mijlocul capului,eventual sa o si vopseasca un pic si in rest zero. Ma duceam acasa asa, lesina nevasta-mea, fiica-mea cred ca dadea telefon la salvare,pentru doi,adica eu si consoarta.

Dupa aceea ,reveneam la frizerie si eliminam creasta. Oricum eu ma tund zero sau pe aproape.

M-am gandit la mama, care sta cu noi si nu este atat de tare de inima .Asta era a treia salvare, dar daca venea prea tarziu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Odata mi-a trecut si mie prin minte o ghidusie.

 

Pai si?! De ce nu o faci? Eu te sustin! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate vin la Arsenal asa . Ma gandesc si la tatuajele alea dupa care salivez.Ziceam eu pe topicul despre tatuaje ceva de asta.Putin probabil sa ma laud cu ele in octombrie, dar la anul da.

Multumesc de sustinere. Cine o convinge insa pe nevasta-mea sa ma mai recunoasca dupa aia? Noroc cu cateaua, care ma va recunoaste sigur . Sper :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine o convinge insa pe nevasta-mea sa ma mai recunoasca dupa aia? Noroc cu cateaua, care ma va recunoaste sigur . Sper :lol:

 

 

amintesti si tu in treacat de criza existentiala a barbatului... :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
amintesti si tu in treacat de criza existentiala a barbatului... :)

oh... e nevoie de mai mult pentru convingere, cred eu.

 

apropo de creasta cu pricina...am un vecin.

de fapt mai multi.... baieti pana in 25 asa... unul mai frumusel ca altul, sportivi, inalti, respectuosi cu doamnele, civilizati, in fine.... niste frumusei.

unul dintre ei, parca cel mai misto dintre toti, il vad zilele trecute cu o creasta din aia... :P

daca pana mai ieri arata ok cu frizura lui obisnuita, dintr-o data arata FOARTE RAU. din cauza ca era ras de o parte si de alta a crestei urechile ii ieseu in evidenta in mod inestetic. chiar grotesc. oare ce i-o fi zis mama-sa? da` pretena-sa? habar n-am.

sper pentru binele lui ca e o frizura aleasa la plezneala pentru vara si nu o va adopta pe termen lung caz in care pe mine ma pierde de admiratoare. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa nu le uitam nici pe domnisoare,dudui,domnite,paragladine,basoalde.

 

oooo, domnu' modeLator, ce mai faceti?

bine v-am regasit :P!

ce limbaj de mahala folositi :o: ...

sotia dvs unde se incadreaza in enumerarea din citatul de mai sus :bye: ?

 

Se vede in toata splendoarea, culoarea lenjeriei,noada curului si jumatate din buci.

 

vulgar

da-ti suspend 3 zile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna sa-ti fie inima, ma bucur si eu de intalnire,

Mahala zici? Da de unde, asa mai din popor.

Cat priveste intrebarea, daca am lasat impresia ca am enumerat acolo toate femeile ,asta este o eroare din partea mea.

 

Vulgar zici? Un pic doar,in slujba mesajului sa fie mai penetrant(sper ca asta nu-i vulgar)S-au vazut inca si mai si .

 

 

 

Vulgare sunt cele despre care am scris.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vulgare sunt cele despre care am scris.

 

domnisoare, dudui, domnite :doh: ?

vulgare?

se prea poate

dar nu toate

 

ma uit pe strada si INCA mai vad tipe frumusele, imbrate cu gust

unele doamne chiar elegante si fara a-si plimba pantofiorii in masinute

ma uit la trecerile de pietoni: tipe bune, in pantaloni scurti de blugi, bronzate, cu tricouri mai lungi sau mai scurte

coafate au ba

machiate au ba

culmea este ca daca fac un raport ochiometric, imi dau seama ca vad mai multe tipe bune decat paragladine si basolade

 

 

si ca sa mai adaug ceva: in ultimul timp ma uit la mersul femeilor pe strada

indif cum sunt imbracate

unele merg asa tantons de zici ca sunt cel putin printese, cu clasicul morcov implantat stim noi unde

altele asa molai de zici ca pica peste tine in miscare

altele naturale (cam putine)

altele cum isi leagana dosul si pantecele de rata, legananadu-se agale

dar, marea lor majoritate, intr-o goana, intr-o graba de zici ca au uitat ani buni sa traiasca si s-au trezit acum dintr-o data ca au baterii noi si nu se mai pot opri

 

si ce nu-mi place cel mai tare este faptul ca vad pustoaice, copile care se slutesc sub masca maturitatii: fetite cu unghii facute, cu toculete, cu paiete, cu cochetaria de FEMEIE deja in plin afisaj la o varsta de 8-10-12 ani.

curvistine in devenire

langa ele puţoi micuti, slabuti, fara mustacioara, cu 3 floace sub nas, cu ochii bulbucati, cu mersul leganat si nesigur

jmecheri in devenire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uf, daca stiam ca o sa disece cineva afirmatiile mele in felul asta ,eram un pic mai atent.

Ma faci sa par cam misogin :)

Daca avem si noi motive de mandrie ca romani,unul dintre aceste motive este frumusetea femeilor .

 

Eu am ce am in acest topic, cu obstinatia unora de a urma trend-uri vulgare sau nesanatoase ori ridicole,doar pentru ca asa dicteaza moda momentului.

 

Am mai gasit doua exemple.

Vad in ultimul timp,tineri care poarta cu vadita mandrie ,gulerele ridicate la tricouri. Au vazut prin niste reclame ,cum revine moda asta a anilor 60'. Ce nu stiu ei ,este ca tricurile acelea au o croiala speciala a gulerelor, pentru a fi purtate asa.

Ori in genul celor purtate de Elvis mari,ostentative ,cu paiete si fireturi,ori din cele "ultimul racnet", cu un inceput doar de guler ingust, un pic ridicat pe ceafa. Chiar si astea imi par destul de ridicole,dar cand ii vad pe bizoni cu tricouri normale, purtate cu gulerul ridicat, imi vine sa ma duc la unul o data si sa-i spun: "Tinere ,vezi ca s-a ridicat din greseala gulerul la tricou" .Poate imi iau una in freza :doh:

Cat le priveste pe unele domnisoare,alta dandana. Vad destul de des,o varianta de cizme de vara.Material subtire care imita o piele fina cu fante, gaurele, prin care sa treaca aerul,sau alea cu caramb din dantela alba.Cand se murdaresc arata ca dracu.Zau asa,o sanda ce are,trebuie neaparat cizme asortate la poseta si o chestie scurtuta care arata mai repede a tricou masura mare, decat a rochita ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Coloristica vestimentara spune ceva despre felul omului ?

 

Uf, daca stiam ca o sa disece cineva afirmatiile mele in felul asta ,eram un pic mai atent.

 

:o:

 

Ma faci sa par cam misogin :doh:

 

:)

eu sa te fac pe tine?

nu mi-as dori :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×