Sari la conținut
Forum Roportal
Burel001

La moda cu orice pret?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Apai ,Amarena draga ,ce nu-ti place tie nu-mi place nici mie.Ca sa fiu scurt.

Bani de marcile alea as vrea sa am eu astazi. Cand eram tinerel si purtam asa ceva,sa stii ca imi permiteam . Costau intre 1000 si 2000 de lei din aceia Ceausisti. La un salariu mediu de vreo 3000 de lei pe luna ,inghiteam in sec dar pana la urma intram in randul lumii . Mai faceam un efort pentru o pereche de adidasi de piele ''trei dungi" ,tricou marinaresc si eram in trend. Astazi cine isi mai permite alinturi din astea ?!

Cat priveste vederea la buric,as prefera sa treaca mai repede chestia asta. Pana sa treaca insa,prefer sa imi faca placere ceea ce vad sub scurtatura de tricou si deasupra la talia joasa. Daca vad niste chestii gretoase pe acolo ,incep sa ma intreb nu numai de ce a tinut tipa atat de mult la trend. Ma intreb cat de ingalata si incuiata poate sa fie aia ,sa nu realizeze ca nu este de ea trendul asta ,ca este ridicola , penibila si total inestetica ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga, e vorba ca femeile scapa de complexe, iar daca ea se simte bine asa imbracata si se vede atragatoare, tu ce treaba ai? Nu te mai uita si gata.

 

Glumesc, bineinteles.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa trecem la o adevarata aberatie a modei de cativa ani.

Suntem obisnuiti ca trendurile sa fie costisitoare si din ce in ce mai exotice. De cativa ani rezista insa un trend surprinzator.

Slapii.

Peste tot unde ma intorc,trebuie sa dau cu ochii de slapi.Cred ca si la opera daca merg ,exista o mica probabilitate ,dar exista zic eu,sa gasim un purtator sau o purtatoare de slapi.

Slapii isi au rostul lor la baie sau pe langa casa,in nici un caz pe Magheru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, atunci inlocuim Magheru cu oricare alt bulevard sau strada sau magazin sau restaurant,piterie, parc, alee,statie de metrou,mall, scoala, orice spatiu public, WC-public daca vrei.

Oriunde in afara de plaja,propria casa sau curte , hai cativa zeci de metri dupa gard sau usa blocului in graba mare, slapii aia sunt nefericit folositi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca un exemplu,de data asta unul care pentru mine reprezinta dovada ca impricinatii au IQ-ul negativ.

Tinerii aceia ,in special baieti ,care isi tin pantalonii sa nu cada ,de undeva din zona in care au organele genitale pe post de creier. Pantalonii aceia cu turul la genunchi ,talie joasa si larga,fara curea ,care daca nu sunt tinuti cu mana ,aluneca pina la sol. Asa ca stau baietii cu o mana ocupata permanent. Din cand in cand mai schimba mana .Cam o data cu schimbarea piesei cu 50'Cent din iPod . In timp ce dau din cap pe ritmuri de rapp , bizonii scapa din vedere un lucru. Rapperilor pe care ii imita ei tembel ,la fiecare schimbare de mana,le mai creste contul cu 100000 de dolari. Lor ce le creste? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca una. Tot despre barbati. Momentan.

Pantofii aceia turcesti de obicei, din piele indoielnica sau lac indoielnic,cam indoielnici din toate punctele de vedere.Luuuunngi,luuunngi si ascutiti ,cat sa-i arunci in tinta si sa se infiga. Mai pui si talpa cam subtirica,mai si faptul ca degetele nu au cum sa ajunga in varful acela ascutit ,rezulta curbarea varfului in sus,dar asa decisiv,nu doar un pic .Arata apoi de parca ar fi conduri din aceia medievali.Turcesti evident. Pana imi gasesc si eu niste pantofi sa nu arate a salupe ridicate de varf,caut de-mi vine rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dada.. mie nu-mi place dom'le tineretul asta care-si poarta parul sa le intre-n ochi..

Maica-mea mereu imi spunea, da-ti paru' din ochi, ca o sa ramai chioara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar despre pantofii astia care nu ma lasa pe mine sa traiesc linistit ,ce parere avea mama?

 

Hai ca mi-am adus aminte de inca o bazaconie.

Cercelul in ureche la barbati.

Ideea este ca agreez chestia asta.Nu am gasit inca cercelul care sa-mi placa.Nici nu am cautat prea convins. Trebuie sa caut cu simt de raspundere,prin cataloage de profil ,pentru ca pe strada ,vad numai penibilitati.

Culmea ridicolului o ating pietroaiele alea cu nuante albastrui. Imi vine greata cand le vad. Daca mai apare cu ele si un jegos cu gaurile infectate ,imi piere cheful de cerecel in ureche. Oricat de finut si elegant l-as gasi,voi fi bagat in aceiasi oala cu aia cu pietroaiele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu consider ca moda este o alta manipulare comerciala...care sa te determine sa iti golesti buzunarele de bani.....eu ma imbrac cum imi place mie...nu dau 2 bani pe ce e la moda....:roll:

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×