Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

NU e chiar asa, casnicia era pe duca oricum, de asta am si divortat de comun acord, iar de iesit, nu ca imi fac probleme, ma refer la faptul ca nu mai pot avea incredere.....

 

 

Probabil ca asta zice si fosta ta sotie...

 

Fii sincer cu tine si cu femeile din viata ta si gandeste-te bine daca vrei o relatie stabila sau vrei sa mai copilaresti putin. Oricare ar fi situatia, pune toate cartile pe masa de la inceput. Am impresia ca nu te-ai casatorit din iubire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU e chiar asa, casnicia era pe duca oricum, de asta am si divortat de comun acord, i

de comun acord in sensul ca tu i-ai pus in vedere ca vrei sa divortezi, iar ea nu s-a opus?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca asta zice si fosta ta sotie...

 

Fii sincer cu tine si cu femeile din viata ta si gandeste-te bine daca vrei o relatie stabila sau vrei sa mai copilaresti putin. Oricare ar fi situatia, pune toate cartile pe masa de la inceput. Am impresia ca nu te-ai casatorit din iubire.

Mi-am iubit sotia, dar ne-am indepartat unul de altul pe parcurs, iar fata asta a fost iubirea vietii mele, asa ca am profitat de ocazie si m-a dezamagit enorm. Acum poate ca suna prostesc, dar cand o vad in ficare zi si stiu ca nu va mai fi a mea, ca ma uraste dupa tot ce a fost intre noi, tremur din toate incheieturile......Cand o vad ma topesc, stiu, sunt un prost....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

frate .... gata casnicia s-a dus ai terminat-o. nu mai e cazul sa te uiti in urma.

ai facut-o gata; mergi mai departe

 

esti inca la inceput de drum.

 

@ amice : in meseria mea ma intalnesc cu f. multi oameni de afaceri. Multi se plang de lipsa personalului calificat. Deci locuri de munca sunt. Si sunt si bine platite.

L-am ascultat intr-o zi pe Bogdan Baltazar care a facut o remarca destul de pertineta : doar cine nu vrea sa lucreze nu lucreaza. De munca e pentru toata lumea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-am iubit sotia, dar ne-am indepartat unul de altul pe parcurs, iar fata asta a fost iubirea vietii mele, asa ca am profitat de ocazie si m-a dezamagit enorm. Acum poate ca suna prostesc, dar cand o vad in ficare zi si stiu ca nu va mai fi a mea, ca ma uraste dupa tot ce a fost intre noi, tremur din toate incheieturile......Cand o vad ma topesc, stiu, sunt un prost....

 

 

Eu ce sa zic? Da, esti? Vezi lucrurile cum le vedeam eu in scoala generala..ciudat. Ce o sa faci, o sa tremuri toata viata dupa ea?

 

Daca tu crezi ca situatia e atat de grava, ca o iubesti de mori si ca nu te poti stapani, fa un pas in spate si cauta alt serviciu... nu asta ar trebui sa faci dar, daca nu te consideri sufiecient de puternic...

 

Numai ca..eu cred ca nu e atat iubire cat alte chestii care amestecate ne fac sa credem ca orgoliu dicteaza sentimentele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna, iata ce am patit eu, nu reusesc sa trec peste asta, si de asta apelez la ajutorul vostru.

Am 31 ani, in urma cu 4 ani am cunoscut o fata, m-am indragostit nebuneste de ea, dar ea avea pe cineva de mult timp,asa ca am renuntat fara macar sa vorbesc cu ea. Eram colegi de servici. Am incercat sa o uit, intre timp m-am casatorit, dar la 2 ani de la casatorie am inceput sa nu ma inteleg cu nevasta...casnicia noastra incepuse sa scartaie.

Apoi s-a intamplat ca sa intru in contact de serviciu cu dragostea vietii mele.Am devenit foarte buni prieteni si confidenti,Intre timp ea s-a despartit de prietenul cu care era de 6 ani si eu am divortat ca sa fim impreuna.

A urmat o perioada de vis de doar 6 luni in care am fost impreuna. Totul era perfect, hotarasem sa ne casatorim, sa facem copii...dar fostul ei prieten a inceput sa o sune ca sa se impace cu el, ceea ce a bulversat-o enorm.Tot timpul cat a fost cu mine imi spunea numai de rele de el....ceea ce ma facea sa cred ca nu o sa se impace cu el niciodata, dar totusi a facut-o

M-a parasit si s-a intors la el.

Acum eu trebuie sa o vad zi de zi la servici si sa stiu ca nu va mai fi sotia mea, ca am avut dragostea vietii mele in maini si acum am pierdut-o pentru totdeauna.

De fiecare data cand o vad m-i se sfasaie inima si simt ca mor.....

Cum Dumnezeu sa trec peste asta oare?

 

Buna! Parerea mea e ca ar trebui sa incerci s-o uiti oricat de greu ti-ar fi , sa accepti faptul ca ea a facut o alegere si ca totul s-a terminat intre voi.Stiu ca nu e usor, dar trebuie sa faci asta.

Totusi am niste intrebari: tu te-ai casatorit fiind inca indragostit de fata aia? Care a fost motivul pt care te-ai despartit de sotia ta? Cumva aceeasi tipa , pe care tu o consideri dragostea vietii tale?

 

Ahaha, chiar asa, Cristina. :cry:

Ma scuzati, dar nu ma pot abtine. Si-a parasit nevasta fara sa-i pese ca o raneste si fara sa-i spuna adevarul. Odata zice ca nu erau probleme grave intre ei, odata ca oricum n-ar fi mers. Il paraseste iubita cea noua, se da de ceasul mortii, vine si ne zice ce belele are ca trebuie sa partajeze si casa :blink:. Si dup-aia, cireasa de pe tort, ca lui ii e frica acum sa mai iasa cu altcineva. :P

da.Si din ce spune el am vaga impresie ca nici nu si-a iubit cu adevarat sotia, s-a agatat de casatoria asta ca s-o uite pe "iubirea vietii lui".

Editat de Nicolle_21

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am casatorit din dragoste, mi-am iubit sotia, dar recunosc ca nu asa cum am iubit-o pe ea.....

O sa incerc sa o uit, dar daca nu as vedea-o mi-ar fi mai usor, ma gandesc mereu la ea, tot ce e in jurul meu ma leaga de ea...i-mi vine foarte greu sa o uit.....Trebuie sa fiu tare si sa-mi schimb conceptia asta de adolescent nebun...of dragostea asta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca te fortezi s-o uiti, o sa ai parte fix de contrariu. accepta situatia exact asa cum e si stii ce se zice? ca cui pe cui se scoate.

 

sa stii ca-i cam adevarata. tested maiself.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×