Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

2. Corect, nu trebuie generalizat. Doar ca, observ, ca femeie hotarata ce ma aflu, ca nu prea exista barbati hotarati... sau aia putini care sunt, nu "sunt luati", ci "au luat", pentru ca s-au hotarat ei, nu i-a tras vreo cucoana de maneca... :spiteful:

Femeile hotarate nu au ochi pentru barbatii hotarati. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vad ca altii au facut mai multe prostii pentru dragostea vietii lor decat am facut eu, nu e normal sa ma compar cu altii, dar parca i-mi face bine. Oricat as incerca sa o vad altfel , nu pot, cand o vad cat este de frumoasa, m-i se duc toate gandurile din cap si ma coplesesc amintirile cu noi. Dar daca vreau sa scap de asta, cred ca nu trebuie sa mai fug de adevar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si daca e frumoasa si o doare-n dos de tine, cu ce te incalzeste? Frumusetea e trecatoare. Si te plictisesti de aceeasi frumusete, peste cativa ani vrei alta.

Esti superficial.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca e frumoasa si o doare-n dos de tine, cu ce te incalzeste? Frumusetea e trecatoare. Si te plictisesti de aceeasi frumusete, peste cativa ani vrei alta.

Esti superficial.

nu e adevarat, chiar nu sunt, poate ca nici nu e chiar asa de frumoasa, pentru mine categoric e, o sa ma chinui sa o vad zilnic, mereu cu alti ochi, sa vad ce o sa iasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...o sa ma chinui sa o vad zilnic, mereu cu alti ochi, sa vad ce o sa iasa

 

Eu ti-am prescris urmatoarele aforisme medicamentoase. Le citesti cu atentie dimineata la sculare (stii tu la ce ma refer),

Editat de Egroeg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anonim C, crede-ma ca ce iti voi spune nu e din rautate. Cazuri din astea sunt la tot pasul. In general situatia e urmatoarea : barbatul se plictiseste de nevasta si ii fug ochii dupa o femeie mai tanara, mai atragatoare, care sa reprezinte un mister, sa ii dea fiorii de inceput de relatie etc. Apoi barbatul inseala. Apoi divorteaza. Apoi e parasit de amanta pentru altul. Treaba asta are si un nume: karma.

Ai spus ca fosta ta sotie nu stie de ce ai parasit-o. Divortul fiind din initiativa ta, imi inchipui. Ai mai spus si ca fosta sotie a suferit in timp ce tie nu ti-a pasat, pentru ca erai fericit cu alta, pe la spatele ei, deci fara sa stie, era a cincea roata la caruta, de care tu si amnta voiati sa va debarasati pentru a fi fericiti si linistiti. Nu mi-o lua in nume de rau dar treburile astea se intorc impotriva ta intr-o buna zi. Ce dai, aia primesti.

Fosta ta sotie nu pare o femeie dificila, daca ti-a dat divortul atat de usor, chiar fara sa stie adevaratul motiv pentru care i-l cereai. Probabil, cum a mai spus cineva, se intreaba cu ce a gresit si de ce nu a fost suficient de buna pentru tine. Singurul sfat pe care ti-l pot da e sa discuti deschis cu ea, sa iti versi sufletul, si sa-i ceri iertare ca i-ai inselat-o si ca ai incercat sa iti cladesti fericirea pe nefericirea ei. Ar fi spre prorpiul ei bine si spre al tau sa lamuriti situatia si sa linistiti apele dintre voi. Poate atunci se va intoarce pacea si linistea in viata ta. Numai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singurul sfat pe care ti-l pot da e sa discuti deschis cu ea, sa iti versi sufletul, si sa-i ceri iertare ca i-ai inselat-o si ca ai incercat sa iti cladesti fericirea pe nefericirea ei. Ar fi spre prorpiul ei bine si spre al tau sa lamuriti situatia si sa linistiti apele dintre voi. Poate atunci se va intoarce pacea si linistea in viata ta. Numai bine.

 

 

Finnian are dreptate...dar istoria pasiunilor/suferintelor este mult mai complexa.

 

Exemplu:

Adevaratul scop al iubirii ne

Editat de Egroeg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anonim C, crede-ma ca ce iti voi spune nu e din rautate. Cazuri din astea sunt la tot pasul. In general situatia e urmatoarea : barbatul se plictiseste de nevasta si ii fug ochii dupa o femeie mai tanara, mai atragatoare, care sa reprezinte un mister, sa ii dea fiorii de inceput de relatie etc. Apoi barbatul inseala. Apoi divorteaza. Apoi e parasit de amanta pentru altul. Treaba asta are si un nume: karma.

Ai spus ca fosta ta sotie nu stie de ce ai parasit-o. Divortul fiind din initiativa ta, imi inchipui. Ai mai spus si ca fosta sotie a suferit in timp ce tie nu ti-a pasat, pentru ca erai fericit cu alta, pe la spatele ei, deci fara sa stie, era a cincea roata la caruta, de care tu si amnta voiati sa va debarasati pentru a fi fericiti si linistiti. Nu mi-o lua in nume de rau dar treburile astea se intorc impotriva ta intr-o buna zi. Ce dai, aia primesti.

Fosta ta sotie nu pare o femeie dificila, daca ti-a dat divortul atat de usor, chiar fara sa stie adevaratul motiv pentru care i-l cereai. Probabil, cum a mai spus cineva, se intreaba cu ce a gresit si de ce nu a fost suficient de buna pentru tine. Singurul sfat pe care ti-l pot da e sa discuti deschis cu ea, sa iti versi sufletul, si sa-i ceri iertare ca i-ai inselat-o si ca ai incercat sa iti cladesti fericirea pe nefericirea ei. Ar fi spre prorpiul ei bine si spre al tau sa lamuriti situatia si sa linistiti apele dintre voi. Poate atunci se va intoarce pacea si linistea in viata ta. Numai bine.

Mi-a acordat divortul pentru ca se astepta, nici ea nu era fericita cu mine, de altfel acum suntem in relatii amicale, avand in cosnsiderare ca suntem in proces de partaj, treburile intre noi s-au agravat mai demult, iar cealalta a fost doar impulsul ca sa zic asa...a fost scanteia de care aveam nevoie, stiu ca se intampla mereu, nu sunt eu primul

 

Eu ti-am prescris urmatoarele aforisme medicamentoase. Le citesti cu atentie dimineata la sculare (stii tu la ce ma refer),

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×