Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

ymessenger.exe encountered a problem and needs to close

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De vreo 5 zile incoace primesc eroarea de mai sus aproape de fiecare data cand ma conectez pe ID-ul meu de messenger. Mai exact, ori de cate ori ma conectez PE UN ANUME ID PERSONAL (cu vechiul meu ID nu am asemenea problema) si ori de cate ori am un mesaj nou pe mail! Daca nu am nici un email necitit pe adresa respectiva, ma pot conecta si il pot sta pe messenger linistit! (!?!?) "linistit" mai bine zis pana primesc alt email pt ca imediat ce imi apare in tray icon mesajul de "new email..." primesc eroarea de mai sus, clasica eroare de XP in care nu am decat variantele "send error report/don't send". Mai mult, ieri dimineata m-am gandit sa fac un upgrade la versiunea mea de messenger (messenger 9.0 beta instalat peste vechiul messenger 8 ) si tot degeaba! :P

Are cineva vreo idee ceva?

 

ms anticipat si.. sorry for inconvenence :o:

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am idee de unde vine, dar ai putea incerca sa stergi toate datele pentru profilul respectiv. Le gasesti prin Document & Settings si prin Program Files\Yahoo.. Vezi ca cu ocazia asta se pierd toate mesajele din arhiva deci daca mai ai nevoie de ele salveaza-le inainte

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
N-am idee de unde vine, dar ai putea incerca sa stergi toate datele pentru profilul respectiv. Le gasesti prin Document & Settings si prin Program Files\Yahoo.. Vezi ca cu ocazia asta se pierd toate mesajele din arhiva deci daca mai ai nevoie de ele salveaza-le inainte

M-am gandit la varianta asta dar din pacate n-am considerat-o cea mai comoda solutie. Dar daca in cateva zile n-o sa gasesc nici o modalitate mai buna, am sa apelez la asta. Mersi oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt idei si sfaturi, ati fost foarte draguti! :)

 

Pana la urma tot eu am remediat problema: am cautat pe net si am instalat Y!Tunnel sau yahoo! tunnel, un fel de firewall pt yahoo! messenger. Nu-mi mai apare acea eroare stresanta, dar numai daca lansez Y!Tunnel inainte de a ma concecta pe mess! Totusi, sunt doar partial multumit deoarece nu am aflat cauza! care ar putea fi. Topicul ramane valabil.. poate poate apare un user de bine si pt mine. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×